Jabolka ali hruške kot priloga-nujno

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 24. dec 2006 10:02 | ogledi: 9.389 | odgovori: 19

Pozdravljeni!

Sem na brzino malo iskala, pa ne najdem nič pametnega, ob enih dobimo pa lačne obiske...

Imeli bomo polnjenega piščanca in zamislila sem si tudi kakšna jabolka ali hruške kot prilogo. In vas prosim za kak enostaven recept. Pri piščancu v posodi ne bo prostora, lahko bi jih dala v ekstra pekač in jih pekla istočasno... Ima kdo kakšno idejo?

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. dec 2006 10:28

No, nekaj sem našla. Dušena jabolka kot priloga - Lidka. Upam, da bo uspelo in da bo obiskom všeč. Če ima pa kdo kakšno fajn kombinacijo z mesom in sadjem, pa se priporočam! jasna

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

24. dec 2006 11:03

Na maslu karameliziram sladkor, dam gor naribana jabolka, začinim s cimetom in mletimi klinčki, potem pa to dam v pečico. Vsake toliko časa malo premešam. To je pri nas kar redna priloga k kuhani govedini in pire krompirju, pa tudi pri kaki pečenki. Zelo nam je vsem namreč všeč kombinacija sadja in mesa in ker razen mene nihče ne mara kuhane zelenjave, je pač sadje večkrat zraven. Nena

debelusek  

član od: 2.11.2005

sporočila: 1

24. dec 2006 11:17

probajte omako z višnjami. dušite višnje, lahko zmrznjene, ali iz kompota. pred tem lahko prepražite malo moke, ali pa naknadno dodate malo "gustina". odlična priloga k kuhani govedini in krompirju, pa tudi jedem z katerimi drugače jemo paradižnikovo omako. debelusek

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. dec 2006 11:32

nb, odlična ideja, ampak za drugič! Bi pa potrebovala bolj podrobna navodila, ker česa podobnega še nisem delala... Kako na maslu karameliziraš sladkor in koliko sladkorja? Kako dolgo imaš to v pečici? In debelusek, hvala tudi tebi! Zanimiva ideja, bom ob priliki preizkusila!! jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. dec 2006 13:53

Če mene vprašaš: jabolka, prerezana na pol, odstranjeno pešišče, naložiš tako, da je prerezana stran navzdol v pekač, doliješ 2 ali 3 žlice vode (najbolje, da daš na peki papir), pa v pečico. Ko je pečeno/kuhano, naložiš na krožnik, v vdolbine daš brusnično ali marmelado iz rdečega ribeza. To je vse. Serviraš seveda vroče. Gre krasno k pečeni perutnini. Ke so lačni obiski kosilo že pojedli, boš morda idejo porabila kdaj drugič. rimljanka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. dec 2006 17:59

Oooo, Rimljanka, to sem iskala! Spomnim se ene slike, ko se m videla nekaj takega, pa marmelada je bila tudi zraven! Točno to sem si zamislila, bom preizkusila kar se da kmalu!! Drugače se je pa tudi lidkin recept dobro obnesel, gostje so bili zadovoljni, jaz posledično tudi, zdaj pa veselo čakamo božička! Lep večer vsem! jasna

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

25. dec 2006 10:33

Jasna1, maslo speniš v kozici, potem pa daš zraven par žličk sladkorja, čisto po okusu. Če se ti kasneje, preden postrežeš zdi premalo sladko, ga itak lahko dodaš kar tako, ali pa žličko medu. Sladkor z maslom obvezno mešaš, da se ne zažge, takoj ko malo spremeni barvo, kar je kar hitro, pa dodaš jabolka in " preseliš" v pečico, kjer pustiš pribl. 1/2 ure. Tudi če je dalj, ni nič narobe, če se ti pa zdi, da se je preveč izsušilo oz. niso bila jabolka preveč sočna, pa lahko po malem zalivaš z vodo, pa tudi kakšna kapljica limone ne škodi. debelusek - omaka z višnjami bo pa kmalu na vrsti, ker se sliši prav dobro. Vesel Božič vsem! Nena

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. dec 2006 12:00

Hvala nb, ne vem zakaj, ampak naenkrat me je prijelo, da bi meso s sadjem mešala... Saj vem, da nekateri to pridno delate, ampak samam sem to šele pred kratkim vzljubila! Tako da mi bodo vse vaše ideje prišle zelo prav! Ne vem, zakaj mi spet smeškoti ne delajo, sem vam hotela poslat enega lepega božička! jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2006 18:20

Jaz sem danes k srni v lovski omaki dala zraven jabolka, ki sem jim s tisto posebno napravico izdolbla peške oziroma sredico z muho in pecljem vred, na dno sem dala orehova jedrca, preko pa domač malinov žele. Pri vrhu sem malo zarezala lupine, dala jabolka v teflonsko psoodo, zalila z malo vina in malo vode ter kuhala deset ali 15 minut na zmernem ognju....Je bilo dobro, čeprav sem delala kar po trenutnem navdihu (no, pa brusnic ni bilo doma, to je tudi res)... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti