Pralni oreščki

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. dec 2006 21:52

Jade, kot sem že napisala, so jih meni najprej obljubili, potem mi jih pa sploh niso poslali...tako, da to, če jih imajo na zalogi ali ne, ne bi vedela komentirati, vendar je pa cena, ki so mi jo poslali v potrditvi naročila po internetu 2.990 sit/kg. Tako da mislim, da bom počakala na tekoče pralne oreške, če pa bodo cenovno dosti dražji, bom pa poskusila z običajnimi. Glede na to, da bomo tudi mi dobili novega družinskega člana, bi mu rada ponudila nekaj čim bolj naravnega. LP katjushka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. dec 2006 23:02

Ceno sem danes pogledala na neckermannu. Mogoče so ga pa zdaj podražili. jade

hanzi  

član od: 24.2.2006

sporočila: 29

26. dec 2006 17:41

nobena ni odgovorila na vprašanje ali je potrebno pred izpiranjem oreščke pobrati iz bobna hanzi

hanzi  

član od: 24.2.2006

sporočila: 29

27. dec 2006 9:16

danes sem prejela pralne oreščke pa me res zanima, če jih je treba pred izpiranjem pobrati iz bobna lp hanzi

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. dec 2006 12:05

Oreške ne rabiš pobrati iz bobna. Lepo pusti, da stroj opere do konca in jih potem z vrečko, v kateri so, lepo vzameš iz bobna, posušiš vse skupaj in ponovno uporabiš. Kyara

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

27. dec 2006 12:26

Kyra, a je treba oreščke pred ponovnim pranjem obvezno posušit. jaz mam ponavadi za prat več strojev, še posebej v soboto, tako, da, ko bi oreščki prišli z enega pranja, bi šli že v drugo, ali raje vzamo nove-suhe in one pustimo, da se posušijo? lp MAJAA

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

27. dec 2006 18:49

ni jih treba posušiti, je čisto vseeno mokri ali suhi, le da, če peremo na 90 stopinj jih jaz uporabim le 2x. Ampak pazite, da vam perilo ne posivi, jaz sem dodajala belilo Klar , sedaj pa kombiniram tekoči Arel (čisto malo) in oreščke.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. dec 2006 19:54

S temi oreški perem poskusno kake dva meseca. UGOTOVITVE: cenovno se izplača, čeprav sem jih plačala po 4.800 SIT za kilogram. Za prašek za enako količino perila plus mehčalec bi dala več. Moč pranja: imam bolj trdo vodo in moram dati po 7 oreškov za eno pranje. Dvakrat jih učinkovitio lahko uporabim le, kadar perem prvo količino na 40 ali manj stopinj. Tudi sicer jih ne zavržem, dokler niso scefrani. Enostavno v vrečko priložim nove. Perilo je lepo oprano, s tem, da trdovratne madeže predhodno obdelam. Sivenje perila: pri primerjanju perila, opranega s pralnim praškom in tistega, ki ga 2 meseca perem z oreščki je posivitev opazna. Menim, da gre za puščanje barve oreškov. Ko sem en stroj poskusno oprala tako, da sem oreščke prekuhala, pustila stati čez noč in vlila v stroj, je bila posivitev močnejša.Sem v fazi iskanja učinkovitega naravnega belila - če ga katera pozna, prosim za nasvet. Poskusila sem s sodo, ni bilo uspeha, res se je pa veliko nisem upala natresti v stroj, da ne bi naredila kake škode. Pri ročnem pranju volne sem opazila, da se milnica zelo dolgo ne spere. To mi je dalo misliti, da je mehkoba posledica ostankov milnice, kar deluje enako kot industrijski mehčalci. Pa nič hudega, ker je gotovo manj agresivno od mehčalcev. Poleg pralnih sredstev dajem v stroj še mehanske pralne kroglice. Te mi pa vrečko z oreški pri pranju na 90 stopinj odprejo, zato jo moram vedno vtakniti še v nogavico. ZAKLJUČEK: do idealnega mi manjka le še učinkovito NARAVNO belilo. Toliko, če bo kaj v pomoč. Lp Cila

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

27. dec 2006 20:45

ujoj jaz sem pa za na luno, saj še nikoli nisem slišla za tele vaše oreščke, se moram malo v akcijo spravit pa jih najti,.............. plopsa

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

27. dec 2006 20:58

Jaz sem tudi za luno, pa se to je, da sem v Ameriki, kjer jih nic ne briga, da bi malo manj onesnazevali. Sla sem takoj na google, da bi videla kje lahko dobim "soapnuts" in so se mi najprej odprle strani iz Anglije. Ker jih tako hvalite se bom malo potrudila, da vidim kje jih lahko narocim, da ne bo postnina prevec draga. Jerneja USA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti