Pralni oreščki

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

24. dec 2006 7:11

Stella, si me prehitela s vprašanjem. Tudi jaz sem že hotela naše s kulinarike vprašati, kako ti oreščki perejo, kje se jih da kupiti (v Mb sem jih videla v Hiški dobrot ), ali ste primerjale cene in kvaliteto pranja (če obstaja več artiklov), koliko pranj z istimi oreščki in koliko oreščkov je v količini npr. 10 dag. Čisto pranje in pozdrav.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. dec 2006 7:57

Tudi jaz si jih že dolgo ogledujem, pa jih še zdaj nisem naročila. Baje, da jih prodajajao tudi v BTC - ju, v neki trgovini z zdravo prehrano, samo, do sedaj mi še ni uspelo priti do njih. jade

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

24. dec 2006 8:47

Jaz na ene forumu berem, kako jih uporabnice uporabljajo z navdušenjem. Baje se najbolje obnesejo pri 60°C in da dobro očistijo. Ne potrebujete mehčalca, ker so oblačila po pranju še bolj mehka, kot da bi uporabili mehčalec. Pri belem perilu pa morate uporabiti (ekološko) belilo, sicer je lahko belo perilo zabarvano - sivo. Najceneje se jih dobi preko Ebaya. Enkrat te dni,ko mi zmanjka navadnega praška, si jih bom omislila tudi sama. Sonja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. dec 2006 11:21

Jaz jih uporabljam že dobra 2 meseca. Z njimi se perilo krasno opere, je bolj mehko in lažje ga je likati. Kupila sem jih v trgovini Kalček v BTC-ju v Ljubljani. Kupila sem 1/2 kg za ceno 2600 sit, kot sem napisala, jih uporabljam že več kot 2 meseca in jih imam še polovico. Notri v pakiranju( platnena bombažna vrečka) je še ena mala vrečka, v katero se dajo oreški, da se ne kotalijo med perilom. Za eno pranje potrebujete 5-6 oreškov, ki jih lahko uporabite 3x za 60 stopinj in 2x za perilo do 95 stopinj. Mehčalca ni potrebno dodajati, za belo perilo pa se v isti trgovini kupi biološko belilo na bazi sode, ki se doda 1 jedilna žlica pred pranjem za belo perilo in stane 250g 700 tolarjev. So pa ti pralni oreški 100% naravni, saj rastejo v vznožju Himalaje in na Thitiju na drevesu, ki se mu po naše reče Milnica. Oreške, ki so se že preprali, pa lahko vržete na kompost ali pa jih prekuhate v malo vode in dobljeno milnico uporabite za čiščenje v gospodinjstvu. Skratka, super oreški in jih več ne dav iz mojega gospodinjstva. Kyara

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. dec 2006 11:33

Pralne oreške uporabljam že štiri leta in mi na misel ne pride, da bi uporabljala stari način! Na Nizozemskem jih kupujemo tudi v tekočem stanju in so z eno besedo SUPER! Ne uporabljam mehčala, ker ni potrebno....dodam pa pri izpiranju 2-3 kapljice eteričnega olja, da mi perilo kljub temu lepo diši! Nena Nena-morje

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

24. dec 2006 11:54

....dodam pa pri izpiranju 2-3 kapljice eteričnega olja, da mi perilo kljub temu lepo diši! Nena hvala za tako krasno ( in enostavno - le zakaj se sama nisem tega spomnila ) idejo. Želim ti ( in vsem ostalim ) lep Božič, vanjatajnsek

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

24. dec 2006 12:33

lp vsem kako pa se obnesejo pri temperaturi 40 stopinj? js največ perem na tej temperaturi. sam da se kuha..

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. dec 2006 13:06

Kalipso, tudi jaz največ perem na tej temperaturi....super se obnese!Boš videla, ko boš enkrat probala, ne boš več šla na stari način pranja! Nena Nena-morje

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

25. dec 2006 10:11

Me je pritegnilo, je pa nekaj nejasnosti zame. Oreščke odstranimo pred izpiranjem? Če ne ,se med izpiranjem ne ustvarja milnica ? Nena-morje, se ne poznajo mastni madeži od eteričnega olja ? Hvala za pojasnila siba

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

25. dec 2006 10:40

Siba, jaz uporabljam utekočinjene oreščke! Ni kaj ven dati..... Eterično olje ne pušča nobenih mastnih madežev, saj sta samo 2-3 kapljici!Jaz jih zmešam s četrt jogurovega kozarčka vode in vlijem v prekat za mehčalec in to je to! lp Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti