Pečena ovčka

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 23. dec 2006 12:17 | ogledi: 8.308 | odgovori: 12

zanima me če je kje link za pečeno ovčko ali če ste se že kje pogovrajali kako se speče ovčka. drugače pa bi prosila za recept. jutrim našim za božička naredim pečeno ovčko zase pa bom še videla kaj si bom naredila.

hvala vsem

vegeterianka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. dec 2006 13:39

Ovco ali jagenjčka? jade

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

23. dec 2006 14:31

Jade ovčka saj tako mi je rekel prijatelj ko mi je podaril da je ovčka in jo delam prvič seveda pa še en problem kaj ponudit zraven nje. Premišljevala sem o restanem krompirju ....samo ne vem ali pa kar pečenega ...zato vsaka ideja dobrodošla ali saj link kjer bi lahko prebrala kako se pripravi in kaj se ponudi zraven hvala vegeterianka

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

23. dec 2006 15:10

Hi,če je res ovca in ne jagnje, ti vsekakor priporočam ,da jo preliješ z mlekom za 24ur.Pred uporabo samo speri z vodo in osuši.Ostalo po receptu. Upoštevaj moj nasvet samo v primeru, da niso tvoji ljubitelji vonja po ovčetini. siba P.s.: jagnje, kozlička pečem ispod peke, samo nasolim,popopram in dodam vejico rožmarina.Letošnja bilanca : 5jagenjčkov in 3kozlički Sporočilo je spremenil(a) SIBA dne 23. dec 2006 15:19:52

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. dec 2006 15:46

Uh, ovčke pa še nisem pekla, pri nas se peče samo jagenjček. Ponavadi ga oče speče kar v štedilniku skupaj s krompirjem. jade

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. dec 2006 7:48

vegetarianka, že po izrazu ( ovčka ) tistega, ki ti je podaril meso, gre za meso mlade živali in ni nobenega problema s pečenjem. Drugače, meso se pozna po barvi: meso mlade živali je bolj svetlo ( recimo podobno svinjini ) , stare bolj temno ( tako kot goveje ). Pazi pri pečenju, če imaš rebra, da se ne posušijo, bolj pogosto zalivaj s sokom od pečenja in z vinom ali pivom, ter pazi da se ne peče v sami maščobi, dolij mal vode, če je treba. Lahko pečeš še krompir zraven, vendar je to rahlo problem zaradi tempiranja, to namreč, mora na mizo kmalu po tem ko je pečeno. Po moje, priloga restani ali pire krompir in zelena solata ali cvetača+brstični ohrovt. dober tek ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. dec 2006 7:54

SIBA je napisal/a:
....................................................................................... .............................................................................................................. P.s.: jagnje, kozlička pečem ispod peke, samo nasolim,popopram in dodam vejico rožmarina.Letošnja bilanca : 5jagenjčkov in 3kozlički[srecen][slon] Sporočilo je spremenil(a) SIBA dne 23. dec 2006 15:19:52
SIBA, kje si pa ti doma, pa tvoj zakonski stan me zanima ( saj veš, ljubezen gre skozi želodec ). ežoj

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

24. dec 2006 8:49

Ežoj, sem iz Štajerske.Spomladi vzamemo nad Litijo,na enem veliiikem hribu v rejo breje živali.Jeseni,ko ni več paše,pa vračamo samo "mame". O zakonskem stanu ne bom pisal.Saj veš, se bo našel kdo, ki bo rekel, naj se sorodne duše(skozi želodec) iščemo na Ženitvenih posredovalnicah(ha-ha). siba

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. dec 2006 11:23

SIBA sorry, šele zdej sem pogruntal, da se spol ne ujema, pol pa o " ljubezni skozi želodec " nič ne bo . ežoj

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

24. dec 2006 11:41

ežoj hvala končno sva našla skupni jezik in se nisva zbadala....mogoče pliva nate tudi lep praznik in se ti zahvalujem za nasvet in seveda se ga bom držala saj kar se tiče polivanja in priloge ker tudi meni pečen krompir nekako ni bil kot priloga simpatičen ker potem bi bilo ko enoličnost. hvala in seveda lepo praznuj vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti