Tofu

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. dec 2006 17:04

Hvala Loni. jade

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

23. dec 2006 19:13

Ful dober pride doma narejen tofu. js sem ga delala in je bil kot kak mlad sirček oz. skuta in sem potem ven naredila namaz. je bilo dobro in zdravo. goga sam da se kuha..

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. dec 2006 8:04

jade, da jaz ne kompliciram, so ti približno odgovorile Tarja83 in mc maya, tisti nasvet od prej, o majhni žlički in bližini umivalnika, pa le upoštevaj, če puskov ni, nič zato, imate zagotovo kompost(išče). Pa ob jubileju in ( kmalu ) srečnem dogotku: čestitke ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. dec 2006 8:07

Ežoj imamo tudi kokoške , v skrajni sili bodo tudi te dobre. Samo, da potem ne bodo jajca gumijasta . jade

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

6. jan 2007 14:26

Jade če se ti tofu še ni pokvaril ali ga še nisi pripravila ali vrgla proč , ti bo morda prišla prav tale idejca. Zadnjič sem malo eksperimentirala in naredila tofu v zelenjavni omaki. Tofu sem zrezala na trikotničke (srednje velike, recimo stranica cca 5 cm) in ga marinirala v mešanici belega vina (bi bila pa pomoje dobra tudi malo močnejša juha), noževe konice zenfa, soli, popra, lovorovega lista, domače vegete in timijana cca 15. minut. med mariniranjem sem narezala nekaj svežih šampinjonov na četrtinke in pol korenja na koleščke. V voku sem segrela olje (tudi ponev bi bila v redu, samo jo je treba res dobro segret), in na njem popekla oz popražila tofu in zelenjavo. Po nekaj minutah sem dodala marinado in prevrela, nato pa še žlico kisle smetane, razmešane v vodi, da je nastala omakca. Omako sem še enkrat prevrela in ponudila k zdrobovim cmokom iz baze. Meni je bilo zelo dobro in glede na to, da okus ni zelo intenziven, bi bilo pomoje tudi tvoji družini (še posebej če boš namesto vina uporabila juho). Dobro bi bilo tudi z drugo zelenjavo, odvisno kaj imate radi, pa lahko ponudiš h katerikoli prilogi, ki nima močnega okusa (pire, pečen krompir, njoki, riž...) maja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jan 2007 15:30

O hvala mc maya sem si že shranila, pride pa sigurno na vrsto, ker tofu me še vedno čaka v hladiniku, je rok trajanja do februarja tako, da imam še malo časa. jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

6. jan 2007 16:43

Ja pa hitro ga boš morala ponucat, da ne boš šla prej v Rim, potem pa pozabila nanj, ko boš imela delo z dojenčkom. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti