Mesna rolada

mateja77  

član od: 22.12.2006

sporočila: 13

tema odprta - 22. dec 2006 9:45 | ogledi: 6.393 | odgovori: 11

Pozdravljeni, blazno zadnje minute pred vikendom lovim, ker bi za vikend rada pekla mesno rolado. Frina je že omenjala enkrat mesno rolado-puranje meso, govedina, bloška klobasa, ohrovt. Ali ima mogoče še kdo ta recept?

Ali se da kam jajce, da vse skup drži? Se govedina skuha, kaj pa klobasa??? Je puranje mleto emso surovo? Se bo sploh držalo skupaj?

Kakšno omako pripravit?

Pa zraven krompirjeve hrbte-je ok?

Hvala za hitre odgovore.

LP

Mateja

mateja77

mateja77  

član od: 22.12.2006

sporočila: 13

22. dec 2006 10:40

Lepo prosim, sem čisto obupana, ker ne vem, kako naj se stvari lotim. :( mateja77

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. dec 2006 11:53

Mateja, ti se kar lepo spravi delat to rulado. Meso pripravi tako, kot se to stori pri Stefani pecenki, pa bo stvar zagotovo uspela. Jaz bi zmletemu mesu obeh vrst dodala preprazeno cebulo in seveda tudi jajce, da se meso poveze in zacinila po okusu. Delaj na foliji, da bos lazje zvila. Ce je masa premokra, dodaj nekaj drobtinic. Osebno bi dala za spodnjo plast govedino, potem pa pisancje mleto meso, ker se bi drugace piscancek najbrz zelo zasusil. Predvidevam, da je treba klobaso poprej skuhati, ohrovtov list pa malo poblansirati. Omako pripravis najlazje tako, da sokovom, ki se natecejo med peko, dodas sladko smetano in pokuhas, da se to malo zgosti. Zraven bi se prilegali siroki rezanci, ali pa nabrizgan pire kroompir, ki ga potem se malo popeces v pecici, da bo bolj slavnostno. Upam, da ti bo uspelo! fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 22. dec 2006 11:56:11

mateja77  

član od: 22.12.2006

sporočila: 13

22. dec 2006 12:24

Se pravi, fresh, svetuješ, naj dam oba mesa nekuhana? Ker je pisalo govedina, sem mislila, da mora bit kuhana... Torej goveje mleto emso plus začimbe in čebula in lalalala, potem puranje mleto in pol ohrovt zblanširan in kuhana klobasa. Ruk, skupaj zvit in v protfan! Razumem prav??? mateja77

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. dec 2006 13:02

Mateja, tocno tako! Saj, ko delas stefani pecenko, je meso seveda tudi surovo, le, da je pac kombinacija govedine in svinjine. Jaz bi uporabila kar klasicno mesanico (pol govedine, pol svinjine). Ostalo pa tocno tako kot si napisala. Pazi le to, da masa ne bo premokra. Zvijes pa enako kot pri stefkici! Jaz stefkico pecem kar v teflonski ponvi, ki ima snemljiv rocaj, ker se vedno malo bojim, da se mi bo kje kaj prijelo. Potem pa med peko se malo zalivam, ce skorjica postaja pretemna, pa pokrijem s folijo! fresh

mateja77  

član od: 22.12.2006

sporočila: 13

22. dec 2006 13:08

fresh, ti je že kdo danes rekel, da si najboljša? Počasi in pozorno preberi: F-R-E-S-H, T-I S-I F-A-C-A! :)) lepo pozdravljena mateja77

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. dec 2006 16:04

Opravičujem se tistemu, ki mi poslal sporočilo, da želi recept, pa sem pomotoma pobrisla. Mateji sem že odgovorila, recept pa ja takle: SESTAVLJENA PISANA PEČENKA Potrebujemo: 1) 25 dag piščančjega fileja, 2) 25 dag govejega stegna, 3) 1/ 2 krajnske klobase ( bloška je odlična), 4) 2 ohrotova lista, 5) 1 jajce, 6) pest belih krušnih drobtin; 7) prašek za curry, sol, bel poper, pehtran, kumino, ½ sveže rdeče paprike, žico sesekljanega peteršilja, 2 stroka česna, olje za pekač,. Piščančje meso drobno zmeljemo ( perutnine ne meljejo pri mesarju). Jajce dobro zžvrkljamo in razdelimo na dva dela. Pridamo en del drobtinic, prašek za cuury,bel poper in sol, sesekljano manjšo svežo rdečo papriko. Dobro pregnetemo. Dobimo belo plast mesa. Govedino zmeljemo, dodamo preostalo polovico jajca in polovico drobtin. Začinimo s pehtranom, zmleto kumino, soljo in poprom. Dobimo temno plast mesa. Ohrovtovima listoma porežemo žile. V slani kopeli ali juhi list za listom blanširamo 5 minut. Nato ju poberemo iz juhe in ju takoj položimo v MRZLO vodo, da obdržita barvo. Pečenko oblikujemo na leseni deski in sicer takole. Klobaso zavijemo v ohrovtov list. Govedino oblikujemo v »plašč« za klobaso in na ta plašč položimo ovito klobaso. To klobaso pa potem zavijemo še v plast iz puranjega mesa. V pomaščenem pekaču pečemo 20 minut. Med pečenjem pečenko pridno zalivamo z juho. Tako bo meso bolj sočno. Pečeno pečenko vzamemo iz pekača in jo pokrijemo s folijo. Da ostane topla. Pečenkin sok precedimo v manšjo kozico . zavremo in zgostimo s podmetom. Če je omake premalo, dodamo še malo juhe. Omaka naj bo primerno gosta. Pečenko narežemo na kolobarje in jo dekorativno naložimo na krožnik in podlijemo z omako. Postrežemo z rižem, krompirje in zelenjavo.Vino: modra frankinja, refošk, rose… Ta pečenka je lepe barve, ker ima 4 kontrastne barve. Klobasa v sredini ( jaz uporabim Bloško, ki je dobra!), med pečenjem da mletemu mesu okus in vonj po prekajenem mesu. Klobase predhodno ni potrebno kuhati. Mislim, da bi ta jed morala uspeti tudi z malo znanja. Upam, da imate dovolj časa za nakupe in da Vam bo uspelo. Prijetne praznike Vam želim Frina. frina

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. dec 2006 16:52

Pa lepo praznovanje, Mateja! fresh

mateja77  

član od: 22.12.2006

sporočila: 13

22. dec 2006 19:13

Ugh, najlepša hvala vsem za pomoč! In lepe praznike. mateja77

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

22. dec 2006 22:35

Hvala frina, končno recept Vesele praznike želim zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti