Obična svinjska pečenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. avg 2014 19:33

Po moje je odvisno, kakšen kos mesa si imela. Kare brez kosti je zelo suh in težko naredimo sočno pečenko kot recimo  pleče (meni najljubši del).

Morda je tudi premalo začimb - česen, sol in poper so lahko dovolj, lahko ne. Sama meso vedno premažem z oljem in z malo gorčice, dodam - razen naštetih treh - tudi malo mešanice začimb in mlete rdeče paprike. Še vedno pečenko najraje pečem na zelenjavi - na namaščen pekač dam barezano čebulo, čese, korenje, korenino peteršilja, por, romžmarin, lovor, med peko dodam malo vina in pote pogosto prelivam meso. Vedno je sočno in mehko. Zelenjavo potem zmiksan in naredim omako.

 

Morda je bilo 1,5 ure peke premalo za kos, kot si ga imela. Voda na dnu vreče pa je lahko posledica dejstva, da je bilo meso zamrznjeno, čeprav ti ga je mesar prodal kot sveže. 

 

 

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. avg 2014 20:55

Mic,

če si pekla v vrečki, ni čudno, da je pečenka plavala v vodi, saj iz vrečke voda ne more izhlapeti (skozi eno samo luknjico že ne), če bi pekla odkrito v pekaču, ne bi nič stalo na dnu. Drugače je pa tako, da je precej odvisno od samega kosa mesa, pa seveda od kvalitete mesa, pa od začimb, ki jih dodaš. Če je pečenka "brez okusa", je dostikrat lahko tudi samo premalo slana.  Kar se začimb tiče, moraš pa sama zase najti najboljšo kombinacijo. Običajne za svinjsko pečenko so sol, poper, česen, kumina, lahko daš zraven v pekač še eno ali dve na pol prerezani čebuli in vejico rožmarina (pazi pri rožmarinu, ker je zelo močna zel - raje daj manj kot več, če ga res nimate zelo radi). Od zelenjave koren in gomolj zelene.  Če meso prej mariniraš, je seveda v marinadi lahko marsikaj, receptov je menda toliko kot kuharjev pa še kak zraven. Malo eksperimentiraj, pa boš našla pravo zase.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. avg 2014 21:14

če si pekla na 150 stopinj eno uro in pol, je to odločno premalo!!!!! In ne ga biksarit z vrečko, no, v njej se meso skuha! V pekač in cmarit okoli štiri ure - potem bo pa ta pravo!

Lp

cervus

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

25. avg 2014 8:00

Elaphus..kratko in jedernato...

Vrtejbenka

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

26. avg 2014 7:07

Drage moje, hvala, da ste si vzele čas za moje težave.

Verjetno sem bila kar preveč komot, gede na to, da sem pečenko delala prvič. Naslednjič jo bom delala na klasičen način, s polivanjem. Sem pa presenečena, da peka traja toooliko časa. Nič, vzela si ga bom, da vidim.

Ampak vrečka mi še ne da miru, saj sem nekoč jedla pečenko na ta način zelo mehko in zelo okusno.

Hvala, res, za dragocena mnenja.

Lep dan

 

Mic

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. avg 2014 7:19

mic, speci jo v vrečki, potem vrečko prereži in zapeci, pa bo sočna in mehka in zapečena.

rimljanka

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

26. avg 2014 21:30

Točno tako. slabo uro v vrečki, nato pa brez vrečke in povišaj tmperaturo da se lepo zapeče.

Matjaž

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

27. avg 2014 20:36

Matjaž, potem moram pridno polivat, da se ne izsuši, kajne?

I

Mic

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. avg 2014 20:54

Seveda.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti