Turška sladica kadaif

Pia  

član od: 21.1.2002

sporočila: 21

tema odprta - 22. jan 2002 8:38 | ogledi: 22.771 | odgovori: 22

Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo pozna kakšen recept ali nasvet za pripravo sladice kadaif - ki sicer izvira iz Turčije, jaz pa sem jo jedla v Grčiji.

Prosim za kakršnokoli iiformacijo.

Pia

Pia

neznan uporabnik

22. jan 2002 11:24

hallo! Kadaif On a baking pan covered with butter spread 1/2 kg (about 18 ounces) of kadaif. In the middle of the pan spread a row of walnuts and some cinnamon (1 cup of pressed walnuts should suffice). From above, spread on the kadaif 1/4 kg (about 9 ounces) of melted butter or place pieces of solid butter on the kadaif. Bake the kadaif in a hot oven until it has obtained a red color. The syrup must be added to the kadaif after it has completely cooled. Prepare the syrup using 1 kg (about 35 ounces) of sugar and 1 liter of water, which you boil for 20 minutes. I like it. All yours Big John

neznan uporabnik

24. jan 2002 10:41

Vse v tem receptu mi je jasno, samo nimam pojma, kaj je to kadaif Nina Sporočilo je spremenil(a) Nina dne 24. jan 2002 10:42:30

neznan uporabnik

24. jan 2002 12:07

več o kadaifu najdeš na www.foodsubs.com/dough.html#kadaif v bistvu je to vlečeno testo narezano na tanke rezance. srbi mu rečejo seno. prilagam pa še en recept ki sem ga najdel na netu. lppl Ako ste kupili kadaif ili-ti sijeno, jer na srpskom se kadaif zove "zaliveno sijeno", onda se to ovako sprema: - 1 paket putera od 250 grama rastopiti da bude vruce. - Zatim 1/3 sijena-kadaifa lagano ne mrveci rasprostrti po namazanoj tepsiji prst debljine te zaliti ga postepeno iz kasike vrucim, rastopljenim puterom. Vazno je da masa sijena bude ravnomjerno i jednako rasporedjena po tepsiji i isto tako dobro zalivena puterom. - Kad ste to uradili pospite sijeno-kadaif sa isjeckanim i mljevenim (pola-pola) orasima a po zelji i suvim grozdjem. - Preko toga ide ponovo isti postupak - red sijena -kadaifa zalivenog puterom, orasi i s. grozdje te treci red sijena -kadaifa (pokrivac ) takodjer dobro zaliven vrucim puterom. - Tako slozen kadaif mora da viri gotovo iznad tepsije jer se prilikom pecenja on slegne. Peci na umjerenoj vatri dok ne porumeni. Sijeno- kadaifa ne smije odozgo da pocrni vec treba imati zlatno rumenu boju kao suho sijeno po kome je i dobio naziv. Kad je peceno i malo prohladjeno zaliti sa vrucim sirupom koji se pravi kao i za hurmasice. Za pripremu gore navedenog treba vam ; - 1 kesa kadaifa, 1 puter (250 gr ) , 15 - 20 dkg oraha, po zelji suvog grozdja; za zaljev: - 850 gr secera potopljenog u vodu samo toliko da ga voda sprsta prekrije i kuhanog desetak minuta. Vruc sirup ili agda ne smije biti rijedak a niti previse gust. Sijeno kadaifa zalivati postepeno da ima dovoljno vremena da ravnomjerno sav sirup upije i da se kadaif ravnomjerno natopi sirupom tj. agdom.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. okt 2008 11:49

No, včeraj sem ga delala, vsa navdušena po Turčiji, kjer mi je recept za kadaif z višnjami, pistacijami, orehi in lešniki, dala tamkajšnja gospodinja. Delala sem ga kar z navadnimi jušnimi rezanci, ki so sicer malo predebeli, ampak sem mogla poizkusiti...še boljši bo, ko še malo odstoji in se prepoji. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

30. okt 2008 12:14

katka-lopatka, ali prosim opišeš postopek, po katerem si naredila, ker je videti njami. 5rusa

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. okt 2008 12:21

Tudi mene zanimajo ti nudelni z višnjami. Prosim KatkaLopatka napiši kaj več o tem čudnem desertu. Hvala in lp hedonist

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. okt 2008 12:25

Ja, najprej rezance malo prekuhaš, da se zmehčajo (jaz jih tokrat nisem, pa mi je žal, drugič jih bom sigurno, ker to le ni pravo originalno testo, ki je tanjše...). Razporediš jih po dnu pekača in jih izdatno poliješ z raztopljenim maslom (120 g), nanje razporediš višnje iz kompota, posuješ z mletimi orehi, nasekljanimi pistacijami, lešniki in mandlji (kaj od tega lahko izpustiš). Prekriješ z drugo plastjo rezancev, na vrh narežeš kosmiče masla (120 g). Pečeš na 175 stopinj cca 25 minut, oziroma, dokler rahlo ne porjavi. Vmes pripraviš sirup za zalivanje po zgornjem receptu (ali kot za baklavo), v katerem prekuhaš še malo limone in potem to še vroče zaliješ. Zelo dobro je tudi če tik pred koncem peke zaliješ s sladko smetano in pustiš še kakih 5 minut v pečici. Najboljše je drugi dan ali kasneje, narežeš in postrežeš kot mala gnezdeca. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. okt 2008 12:33:23

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. okt 2008 12:31

Hedonist, zadeva je podobna kot baklava, le da je testo pač to "seno". Pripravlja se na vrsto načinov, lahko tudi le z oreščki, brez višenj ali pa tudi z rozinami. Sama sem ga naredila tako, da sem rezance razprostrla, dela pa se tudi tako, da se na trak rezancev, širok cca 5 cm položi oreh, višnja...in potem se jih zavije v rolico, te rolice se potem razporedi tesno drugo zraven druge v pekač, zalije z maslom in speče po receptu. Potem ni treba rezati. Naslednjič bom poskusila z rezanci, ki se že kupijo v gnezdecih, na sredino bom dala, kar pač že, zalila in spekla. Samo res je bolje najprej malo prekuhati, ker se zadeva zaradi sirupa sicer zmehča šele naslednji dan, ko se prepoji. Tako pa lahko ješ že prvi dan :))) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. okt 2008 13:00

Če vas ponese na Baščaršijo, pojdite v restavracijo Moriča han, tam je kadaif fenomenalen (je pa brez višenj, osnovna izvedba, le s prelivom, kot imam sama najraje). Pa tudi v drugih slaščičarnah tam naokoli je čisto dober, mene na Moričo han pač neki spomini vežejo.

 

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. okt 2008 13:22

mamamia, res bi šel rad enkrat s tvojo odpravo "tja dol". sem do sedaj mislil, da kar dobro poznam Sarajevo a zdaj vidim, da si ti pravi ekspert za to, tudi meni ljubo, mesto. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti