Popusti, akcije, novoletna presenečenja...v trgovskih centrih

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

21. dec 2006 19:40

jaz pa rada zapravljam. sem mnenja naj denar pač kroži. je pa res da imam neko mejo - malo varčujem, malo več pa zapravljam razen te navidezne akcije ki ubistvu sploh niso akcije-tu se je pa treba merkat ja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. dec 2006 20:18

Kar se tiče pa pošiljanja reklam in katalogov znižanih cen, je pa meni to všeč. Tako že doma pregledam kaj je v akciji in se odločim, ali bom kupila ali ne. Tako me ne more presenetiti, da bi prišla v trgovino in nekaj vzela s police, samo zato ker je ugodno in bom enkrat že porabila. Ponavadi, ko grem prvič skozi prospekt, vse rabim in mi je vse všeč. Ko pa pregledam še enkrat in se konkretno odločam pred odhodom v trgovino, pa ostane le še kakšna stvar, za katero se odločim, da jo v resnici kupim. Danes sem se znašla v Baby centru, da bi kupila darilo za nečaka. Nekako sem si zastavila limit, koliko naj bi igračka stala. Ko sem se znašla pred prepolnimi policami, se nisem znala odločit in najdet nekaj, kar bi ustrezalo mojim željam. Takrat na primer mi je bilo zelo žal, da nisem doma malo bolje pogledala reklame, kaj je v akciji primernega za njegovo starost, mi je všeč in ustreza ceni, ki sem jo pripravljena plačat, pa bi samo prodajalki pokazala in stvar kupila. Tako sem pa pol ure brskala po igračah, da sem najdla nekaj pametnega. matilda

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

21. dec 2006 21:04

jaz sem se že zdavnaj naučila gledat najprej na ceno na kg, liter ..... zato grem v trgovino vedno samo s spiskom, kaj rabim - in to tudi kupim. Hodim v Špar, ker so tisti izdelki, katerih smo navajeni (vedno gledam na kvaliteto, če je le možnost, dam prednost slovenskim izdelkom) preverjeno najcenejši. Oja, bi tudi jaz kupila, vendar sem tolk ohrne sorte, da raje porabim denar takrat, ko si nekaj res zaželimo in si rečem - to pa bi res rada imela, takrat pa ne gledam na ceno. Mateja tejča

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

21. dec 2006 21:34

Tudi jaz tako preverjam cene,da me kar tako ne morejo "nasrat". Je velikokrat kaj v redni ceni cenejše od tistega v akciji. In se strinjam s tabo tejča,tudi jaz ne gledam na ceno, ko mi je nekaj res všeč(ponavadi je to sicer kaj za otroka,manj za mene)Smo pač mame take! Sem že velikokrat šla po kaj zase (namensko) v trgovino,prinesla pa kaj za ta male... lp, ela

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. dec 2006 11:19

Zadnje čase ugotavljam, da je pomembnejše od tega, koliko zaslužim, to koliko zapravim. Potrjuje se mi stara modrost, da nihče nima tako malo, da ne bi mogel kaj prihraniti. Že nekaj mesecev delam noro veliko. Ne grem nikamor, razen enkrat tedensko v trgovino s hrano. Vsak mesec mi ostane veliko več denarja kot prej. Ni kavic, pa čajčkov, pa pizza tu, solatka tam. Tudi za hrano zapravim mnogo manj kot prej, ker pač kuham s tistim, kar imam doma. Na srečo se to obdobje počasi bliža koncu in potem bom šla v stare tirnice. Bo pa tole dobra šola. Že prej sem zamenjala svoje nakupovalne navade. Namesto vprašanja, ali to rabim, si zastavim vprašanje, ali lahko živim brez tega. Odgovor je vedno da. Kaj pa drugega. Tudi na prodajalkino vprašanje, če bom še kaj vzela, ker mi manjka samo 25 tolarjev do tisočaka, je vedno odgovor ne, hvala. Strinjam se z Vendelino, če si življenje zapolnimo s stvarmi, ki nam dajejo zadovoljstvo, potem takih kratkotrajnih užitkov ne potrebujemo. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti