Kaj radi jeste

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

25. jan 2002 9:33

Struklji s kislo smetano in ..... so zame ! je veljal meni samemu Lep pozdrav vsem Henri

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

25. jan 2002 22:44

Hojla! To Henri. Kisla smetana je za malo bol okusne jedi, kot je pa pica! Štrukji ali pa omake. V gostilno hodim samo kadar imajo posebne večere izbranih kuhinj (dalmatinska, madžarska...), drugače pa je vse samo klasika. Ažokoh! Matjaž Gomilšek

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

13. feb 2002 20:32

Zelo rada zahajam v kakšno fino gostilno malo preizkušat. Rada imam štruklje, pa različne vrste juh. Zrezke in ostale mesne jedi naročim zelo poredko, saj je ponudba večinoma ista, kot povsod. Izjeme so le redke, je pa res kadar naročim zelenjavni krožnik to skoraj vedno isto: Bo-Frostova kuhana zelenjava in mogoče kakšen štrukelj. Kaj pa loparnica gobice po tržaško, ocvrta cvetača, ocvrti malancani s sirom, pa nadevane buške s zelenjavo, pa različni polpetki, ki se jih da tudi doma odlično narediti. tisti zamrznjeni niso tako dobri? Pa mogoče kakšni zelenjavni kaneloni... V razmislek vsem gostincem, da tudi za vegeterijance oz. tiste, ki ne jemo tako pogosto mesa razširijo ponudbo. Saša-Aleksandra Venturini

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

1. mar 2002 23:24

Mi, mislim, naša družina, pa smo malo čudni. Večina ljudi hodi na sobotna in nedeljska kosila, na razne "popularne" plošče ponavadi. Je res da nasitijo in so povprečno dobre, vendar mi delamo ravno obratno.Ne namerno, ampak naključno. Z možem oba kuhava. Imava pa take "čudne" službe, ki so dandanes že tako skoraj pravilo, da dosti delava tudi preko delovnega časa. Če sovpade, da prideva domov bolj pozno in tudi hči ni uspela nič skuhati, gremo kam ven na pozno kosilo med tednom. Tu se pa pojavi problem:kam??? Ker to ni vsak dan (žep ne dopušča), je najhuje to, da se dogovorimo kaj bi sploh jedli, nato pa kje bi še to dobili. Saj nismo tako izbirčni, ampak prilegla bi se kakšna goveja juha (odgovor: zmanjkalo), bi jedli gobovo ,ki je na jedilniku (odgovor:samo ob vikendih)... da ne nakladam ostane borna klasika. Ja, pogrešam kakšno gostilno, ki bi nudilla kakšno enolončnico tudi med tednom v popoldanskih urah ali npr. pražen krompir ali vsaj riž namesto pomfrija ali vsaj ob vikendih kakšne krokete, ki niso samo na jedilniku. Sicer je pa tako: kakšno povpraševanje, takšna ponudba... Halo, Kulinarična Slovenija, dajmo narediti kaj proti temu! svetladom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti