Mesni fondue- katero meso?

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

24. dec 2006 16:37

Ste že poskusili kdaj pripraviti mesni fondue z juho namesto z oljem? Mi smo to prvič poskusili na Nizozemskem in nam je bolj vseč kot pečenje v olju. Tudi nisi potem tako "nabasan". Enostavno pripravim juho iz kocke na štedilniku, da prevre in postavim nad gorilnik na mizi da počasi vre naprej. Vsak si potem koščke mesa dejansko kuha in ne peče in jih pomaka v pripravljene omakce. Zraven pripravim obvezno še zeliščno maslo, pa kakšno zelenjavo npr. papriko, paradižnik...Juha, ki ostane po končanem "obredu" je najboljše zdravilo naslednji dan za morebitnega "mačka". Le pozdrav vsem, pa uživajte ob božični večerji! rdecapesa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. dec 2006 4:33

Juho namesto olja so si izmislili pa Mongoli in se reče temu zato mongolski lonec, oni majo sicer take posebne z dimnikom, ampak tudi v navadnem fondiju se da naredit. Baje je še boljše, če je domača sveža juha, ampak če ni časa, je pa tudi iz kocke za pojest:) Lahko pa v juhi kuhaš tudi druge zadeve, ne samo meso: zelenjavo, steklene rezance, ribe, gobe... Dober tek! Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. dec 2006 9:37

Halo halo, tudi jaz delam z juhico in je boljše, pa še bolj zdravo. Na koncu je pitje juhice mali obvezen obred, pa še dobra je! Sicer je pa juha osnova tudi za orientalski fondue, na način, kot je opisala na koncu Veri. katka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

25. dec 2006 10:12

Mi že od nekdaj prakticiramo mesni fondue z oljem. Si res ne predstavljam kuhati koščke svinjine. Kakšen vonj pa to ima? Če meso zapečeš diši, tako pa.... Sicer pa, probat je treba, a ne? lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti