Ocvrti sir

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

tema odprta - 20. dec 2006 8:25 | ogledi: 6.245 | odgovori: 22

Že večkrat sem cvrla sir - z edamcem in z jošt sirom, z dvojno pomado... Pa mi ni še nikoli uspelo, da bi sir ostal tam ko mora in mi ne stekel ven, da je sama packarija s tem.

Skratka, bi mi znal kdo povedat v čem je skrivnost ocvrtega sira, ki ga lahko ponudiš tudi gostom

Klea

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

20. dec 2006 8:35

Jaz sem razvil zanesljivo metodo da se sir ne razlije: -rezine ne smejo biti predebele, da se takoj stopijo - manj kot centimeter! -po dvojnem paniranju v jajce in drobtine še enkrat pritisneš še vsak rob posebej -pustiš sir malo stati, da se vse skupaj malo posuši in strdi -daš ga v zelo vroče olje, da zacvrči in vzameš ven, takoj, ko se začne napihovati; to pomeni da je notri že tekoč. Če ga pustiš predolgo, se napihne preveč in nekje poči. (cvreš ga cca. 1.5 minute) Edamec je kul za to! LP auachiuaua

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. dec 2006 9:09

Preverjeno, tako kot pravi au.... Lp Dolores

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

20. dec 2006 9:18

Kaj pa kupljeni že panirani - so ok? Se mi ga je zluštalo, ko sem tole prebrala, ampak si ga ne drznem panirat sama. smrketa

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

20. dec 2006 9:29

moj način ocvrtega sira je glede paniranja prav tak, kot ga opisuje au... samo, da je pri cvrtju malo drugače...uporabim teflon ponev, dodam le malo olja (sir ne plava v olju) par kapljic in na vročo ponev položim sir...zmanjšam ogenj in pokrijem s pokrovko...čez čas obrnem in opečem še na drugi strani... jasna

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

20. dec 2006 9:45

Ja preverjeno, dvakrat spanirano in na robovih še dodatno pa sigurno ne bo stekel ven. Kupljeni spanirani siri pa meni niso dobri, smo jih kar nekaj sprobali pa so ali brez okusa, ali je zelo malo sira notri ali pa stečejo. Mi imamo radi debele rezine sira, pa nam vedno uspejo ( razen če jih predolgo pustiš v olju, potem se res preveč napihnejo in počijo ). CARLY

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

20. dec 2006 10:58

Jasna, ta tvoja ideja na tefonu pa je še meni zadišala. :) Sem velik ljubitelj sira in vseh sirovih zadev, mi pa ocvrte stvari zelo škodijo. Tako da bi tole bil super kompromis zame. Kako dolgo približno pa ga pečeš? Kaj pa v pečici, je morda že kdo poskusil? Vem, da se razne vegetarianske polpetke da speči tudi v pečici, bi se dal tudi paniran sir? Na koliko stopinj, kako dolgo? cherry

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

20. dec 2006 11:24

Nekajkrat sem ga pekla v pečici na peki papirju (180°C, po občutku) in nam je bil dober, čeprav skorjica, seveda, ne hrusta kot pri ocvrtem. Med peko je izteklo malo sirčka, ampak se je tudi ta fajn zapekel, tako da nas ni niti najmanj motilo. Živi

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

20. dec 2006 13:09

najprej spaniranega - 2x v jajce in drobtine malce zamrzneš in ga spečeš v vročem olju, tako, da plava. m.schafe

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

20. dec 2006 14:17

Enkrat je po TV kuhar cvrl sir, ki pa je bil neka posebna vrsta (cammembert). Ampak če prav razumem vaše nasvete - vrsta sira ni toliko pomemnba kot je način priprave. Klea

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

20. dec 2006 15:56

cherry tole je gotovo v petih minutah, ko se sir napihne pomeni, da je znotraj mehak in tekoč... jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti