Rožičev nadev za potico

TISA3  

član od: 18.12.2006

sporočila: 13

tema odprta - 19. dec 2006 22:07 | ogledi: 23.633 | odgovori: 11

Pozdravljene, že dolgo vas prebiram danes pa se oglašam z vprašanjem kako se pripravi nadev za rožičevo potico.

Lp

TISA3

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

19. dec 2006 22:25

To je recept, veckrat preizkusen, ki ga vedno uporablja moja mami: 3,5- 4 dl mleka zavreš, dodaš 8 - 10 dag masla, 12-14 dag sladkorja, 6 žlic čokolade, 3 žlice ruma, 3 zvrhane žlice kakava in lahko se dodajo dišave za medenjake. Poticka s tem nadevom je super! Veliko uspeha pri peki! Jerneja USA

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

20. dec 2006 6:08

Oprosti ali ni vprašanje za rožičev nadev? Nekako se mi zdi, da rožiča v receptu ni!? Tudi mene namreč zelo zanima... ssilva

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

20. dec 2006 7:56

Nujno zribaj v nadev vsaj dva jabolka čisto na drobno, sesekljaj še kakšnih 5 kom. suhih fig, dodaj 2 žlici medu in jaz zalijem rožičevo moko z zelo vročo sladko smetano. Včasih dodam še malo kisle smetane, če mi ostaja, kakšno žlico masla in pa na koncu sneg iz beljakov, ki mu zmeraj dodam malo sladkorja. Delam po trenutnem navdihihu in sestavinah ki jih imam pri roki. Brez jabolk pa nikakor ne. Rožičeva potica je meni najljubša, samo je zmeraj rada preveč suha ko je pečena, zato mora biti nadev ko mažeš kar precej tekoč. Me spominja na mojo staro mamo, ki jo je zmeraj pekla! Mi tako lepo diši po hiši,ko se peče obožujem rožice! lp Mateja mperhaj

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

20. dec 2006 8:31

Hmm, v Ramini tretji knjižici receptov je rožičev nadev, kamor se drobno narežejo fige, drugače pa v nadev ne pride nič sladkorja (in je čist dovolj sladko). Potico po tistem receptu sem sama že pripravila, je zelo dober, vendar je nadeva absolutno preveč (za moj okus - rožiči vseeno niso orehi). Zelo podoben recept za nadev (isto s figami) je bil objavljen tudi enkrat v prilogi Naše žene, kjer je potička zasedla prvo mesto. Če te zanima, ti lahko prepišem recept (ampak šele v petek), ali pa če ima kdo drug to knjižico pri roki. Klea

TISA3  

član od: 18.12.2006

sporočila: 13

20. dec 2006 9:07

Hvala vam za vse predloge, Klea tebe bi pa prosila za recept. TISA3

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

20. dec 2006 11:28

Tu je recept iz nase žene 250g zmeltih rozičev 250g suhih fig 250g medu 100g zmletega sladkorja 4 kapljice limonine esence 60g masla 5dl mleka, noževo konico zmletih klinčkov V vrelo mleko stresemo rozicevo moko, premesamo, dodamo med,ddisave, na drbno zreane fige in zmleti sladkor. Vse skupaj počasi kuhamo 5 minut. Odstavimo , dodamo aslo in ohladim. To je pa ramin recept 500g rožiceve moke malo mleka 40g medu 1/2kg suhih fig narezanih na kocke 100g margarine Rama 80g sladkorja naribna limonina lupina nekaj zlic sladke smetane, klincki in cimet pookusu rozicevo moko skuhamo na mleku, malo ohladimo, primesamo med, cimet,klincke ,limonino lupino, sladkor, fige, margarino ter nekaj zlic sladke smetane. Narahlo premesamo. Dobro peko lp may

TISA3  

član od: 18.12.2006

sporočila: 13

20. dec 2006 13:03

Najlepša hvala may, poročam kako bo uspelo. lp TISA3

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

20. dec 2006 18:36

Jaz pa rožičevo moko skuham. Zaverm malo več kot 1/2l mleka, dodam 1/3margarine, tri žlice medu, malo ruma v to tekočino vsujem rožičevo moko in skozi mešam, mora pa biti bolj tekoče, ker se potem še malo napoji, da se lepo maže, če pa je masa preveč gosta pa dolijem še malo meleka. Ta rožičev nadev se mi ne drobi, kot je običaj pri rožičevih nadevih. lp zinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti