Rdeča pesa

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

tema odprta - 19. dec 2006 17:37 | ogledi: 4.488 | odgovori: 5

Ravnokar sem odprla kozarec vložene rdeče pese, ki pa ni intenzivno rdeče barve, ampak izgleda kot bi pobledela. Ali je taka pesa še "užitna" ali je bolje, da jo vržem stran?

Hvala.

alexis

hotlejdi  

član od: 6.12.2006

sporočila: 32

19. dec 2006 18:21

Pred časom sem tudi jaz odprla en takšen kozarec rdeče pese. Pesa je bila tudi bolj svetla, polnil jo je en znan naš proizvajalec, ne bom pisala imena, si pa najbrž mislite, kdo je to lahko. S peso ni bilo nič narobe, čeprav se mi je zdela bolj praznega okusa. Mislim, da ni z vašo nič narobe, edino če se vam je zdel pokrov kaj dvignjen, potem pa raje ne jejte. hotlejdi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2006 18:37

Barva rdeče pese je odvisna tudi od sorte. Niso vse intenzivno temno rdeče barve. Potem jih pa še sredstvo za konzerviranje malce razbarva, pač odvisno od tega, kako je sestavljeno. Včasih imam srečo in dobim pravo biološko vzgojeno rdečo peso. Taka vložena je dosti bolj intenzivne barve kot katerakoli industrijska. Se pozna na prstih in prtih. Lp Cila

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. dec 2006 18:44

Pomembno je tudi, kako se kuha rdeča pesa. Če se odreže koreninski podaljšek, potem se med kuhanjem rada razbarva in izgubi delček okusa. Kyara

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. dec 2006 18:45

Kaj pa rok trajanja? Če ni pretečen in če je vonj in okus dober, potem ne metat v smeti, ampak kar na krožnik z njo. Po moje ni nič narobe s peso, le sorta je mogoče druga kot navadno. LP! fakin712

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. dec 2006 19:49

Ja. Tale moja je bila domače izdelave in je že ni več. Sem jo pojedla in sem (zaenkrat še) živa. Je bila čisto užitna. Hvala vsem za odgovore. alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti