Nemenska moka

neja06  

član od: 18.12.2006

sporočila: 3

tema odprta - 18. dec 2006 14:11 | ogledi: 2.790 | odgovori: 4

Ali pri nas v Sloveniji obstaja moka kjer je primešan pecilni prašek? Nekje sen zasledila, da naj bi to bila nemanska moka, ali je to res?

neja06

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. dec 2006 14:35

Namenska moka je ponavadi namenjena eni vrsti jedi - npr. za peko peciva, za kvašeno testo in podobno. Vendar to še ne pomeni, da ima notri kakšen dodatek, je le tip moke, primeren za določeno vrsto jedi - npr. Mercatorjeva namenska moka za pecivo. Ponavadi se da kupiti mešanice - npr. hit-mix, boni, ki so tudi namenjene določeni vrsti testa - kruh, kvašeno testo za potico in krofe... Ker teh mešanic praktično ne uporabljam, ne vem, če obstaja tudi taka s pecilnim praškom, vsaj pri nas. Lahko pa da se tudi to najde, ampak ponavadi na deklaraciji to piše, pa tudi recept dobiš zraven, kako jo porabiti. matilda

neja06  

član od: 18.12.2006

sporočila: 3

19. dec 2006 15:11

Ja vem, da v tujini je to bolj poenostavljeno in že prodajajo moko mešano s pecilnim praškom tako, da sem kar optimist da bi imeli že pri nas. neja06

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. dec 2006 15:30

Mogoče pa jo imajo. Najbolje je, da z vsake, ki se ti zdi, da bi lahko vsebovala pecilni prašek prebereš sestavine, ali pa preprosto kar vprašaj prodajalce, čeprav imam veliko izkušenj s takimi, ki sploh ne vedo kaj prodajajo. LP! fakin712

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

20. dec 2006 10:50

Jaz od slov. proizvajalcev še nisem zasledila take moke. Mislim, da je bolje enostavno, da sam dodaš pecilni prašek kot, da kupiš tako moko in potem rabiš samo 30 dag, nato pa imaš odprt paket še nekaj časa. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti