Juha in usedline

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

19. dec 2006 17:05

Čistost juhe je odvisna tudi od mesa, na katero pa ne moremo vplivati. lp zinka

valery2  

član od: 8.6.2006

sporočila: 34

19. dec 2006 18:09

Najlepša hvala za odgovor.Jutri jo grem kuhat s čisto malo korenja. Vam sporočim, kakšen bo rezultat . Nasvidenje valery2

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. dec 2006 18:31

sladkost pride od korenja in peteršilja; če to zmanjšaš, ne bo toliko, al pa dodaj paradižnik, ki da kislino in izniči korenje; sam reguliram kislost s količino korenčkov... LP Drejček

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. dec 2006 18:49

Glede usedline se ne sekirat. Enostavno, juho precedi čez cedilo ali gazo, pa bo čista. LP! fakin712

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

19. dec 2006 18:56

Mene pa je moja mama učila,da ko daš meso vlonec in voda zavre,vedno prvo vodo odliješ, šele nato spet naliješ čiste mrzle vode dodaš zelenjavo in pristaviš lonec da juha ponovno zavre , zmajnšaš toplotni vir na minimum,da vre res počasi,2-3 ure.Ko je kuhana odstaviš počakaš par minut,da se osedline,ki so se morebiti nabrale usedejo in počasi odcediš skozi drobno sito,nikoli do konca tako ostane juha čista.Če je juhe dovolj še za drugi dan jo damo posebaj v drug lonec.Juha pa je lahko sladka ne samo od korenja tudi preveč čebule da sladkobo,zato se pridružujem drejčku da dodamo paradižnik. LP Bogomira Bogomira

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

19. dec 2006 19:04

Sladkoba v juhi lahko pride tudi od preveč čebule(in seveda korenja) LP, ela

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. dec 2006 19:12

Valery2 v tvoji juhi so razen popra vse začimbe sladke.Po mojem mnenju ni toliko krivo samo korenje,ampak kombinacija.Največ sladkorja od naštetih ima čebula,stare gospodinje so v juho dajale eno šalotko-drobno neolupljeno čebulo.Čebula čisti in barva juho,zato žafranke ne rabiš več dodajat,ker z njo juho predvsem obarvamo.Tudi lovor lahko gladko izpustiš.Zelenja od peteršilja in zelene ti ni potrebno kombinirati,je eno dovolj,le zeler ima močnejši okus.Če pa daš v juho peteršiljev ali zelerjev koren pa juha mora biti sladka.Sedaj imaš vse na tehtnici in se sama odloči kaj in koliko boš izpustila.Ko govejo juho sam kuham,dam vanjo najmanj pol kg korenja,pa nobenemu ni presladka,a okusi so različni.Če daješ v juho namesto soli vegeto,juha nima tako lepe barve,predvsem pa ni tako čista. ati zlati

valery2  

član od: 8.6.2006

sporočila: 34

21. dec 2006 17:15

Hvala za pomoč. Včeraj skuhala juho .Dala sem manj peteršilja in korenja.Več popra in paradižnik.V juhi je sigurno manjkal paradižnik.Juha je skoraj OK.Prosim pa vas ,če mi kdo pove, kje bi zvedela več o osnovnih začimbah (sladke, grenke...) Mogoče lahko računam na atija zlatija .Nekaj mi še manjka v juhi. valery2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti