Tartufi-hranjenje in konzerviranje

lmiran  

član od: 5.6.2005

sporočila: 35

tema odprta - 17. dec 2006 13:12 | ogledi: 8.688 | odgovori: 5

Ali kdo ve, kako se očisti, hrani in konzervira sveže tartufe?

lmiran

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. dec 2006 22:06

poskusi na internetni strani firme zigante (Buzet, hr), morda imajo kaj o tem napisano, ali pa na www.gastronaut.hr ali www.coolinarika.com (ta zadnja stran je polna koristnih informacij). Ali pa išči preko googla, pa tudi hrvaški www.index.hr zna kaj "vreči ven". To je vse, kar ti lahko pomagam, ker tartufe vedno kupim že varno spravljene na razne načine (zigante imav Puli svojo trgovino in poleti si naredimo zalogo). Mamamia mamamia

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

18. dec 2006 12:00

Hrani se jih tako, da jih postaviš v hladilnik ali na hladno skupaj zakopane v riž. swarovski

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

18. dec 2006 15:13

Jazsem tartufe podrgnila kar z malo krtačko za roke, potem sem jih pa zamrznila in neprodušno zaprla zaradi močnega vonja Ko jih potrebujem, zamrznjene samo na hitro splaknem pod vodo in narežem ali naribam tja, kjer jih želim imeti. Še tole: sveže tarufe vsako leto v decembru vidim na tržnici v Munchnu, v četrtek sej jih pa zasledila tudi v Celovcu, v samopostrežni trgovini Merkur. Piše, da so iz Kitajske, so očiščeni, črni, 5 dag pa stane 5 €. So pa popolnoma brez vonja in okusa! Ko jih jaz pripravljam za naju z možem (seveda tiste, ki so bili zamrzneni sveži!), mi otroka pravita, če spet kuham "plin". Kot pravi Swarovski, jih lahko hraniš tudi pokrite z rižem (če jih nimaš prav veliko), na koncu skuhaš še tisti riž, ki ima potem okus po tartufih. kača

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. dec 2006 0:39

Glede na sezono predpostavljam, da imaš bele tartufe. Svežih nič ne čisti, vsak gomolj posebej zavij v papir (kuhinjske brisače). Zavite shrani v neprodušno zaprtem kozarecu v najmanj hladnem predalu hladilnika. Vsaj enkrat na dan zamenjaj papir, (ki se bo navlažil), s suhim. Na ta način lahko hraniš tartufe kakšna dva tedna. Ko začutiš, da se mehčajo, je skrajni čas za pojedino. Lahko jih tudi previdno očistiš s čopičem ali krtačko (nikakor jih ne moči) in preliješ z olivnim oljem. Če se boš odločila da jih boš shranila pokrite z rižem ali koruznim zdrobom, jih moraš, če jih ne boš porabila v nekaj dneh, vseeno vsakega posebej zaviti v papir nola

lmiran  

član od: 5.6.2005

sporočila: 35

24. dec 2006 11:52

Hvala vsem. Jaz sem uporabil varianto z oljčnim oljem. lmiran

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti