Ima kdo rcp za čokoladno-cimetove kupčke

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. dec 2006 12:14

Majuška, imaš prav. Jaz sem vse malce "pobrkala", prsti hitrejši od pameti... Mlečna je malo svetlejša od temne, ni pa bela. Pa tudi voljna je tako, kot kuverutra iz temne. Tako da se jaz opravičujem. Mamamia ena mš, tole so pa čokoladno-cimetovi kupčki 250 g moke, 200 g masla, 125 g sladkorja, 50 g mletih lešnikov ali orehov, 75 g grobo naribane ali na drobne kocke zrezane grenke čokolade (ali pa že kupljenih čokoaldnih ostružkov), zvrhana žlička mletega cimeta. Če želiš še bolj "čokoaldne" kupčke, del moke nadomesti s čokolado v prahu (okoli 5 g bo dovolj). Moko preseješ s cimetom (in čokolado v prahu, če jo boš dodala namesto dela moke) in jo premešaš z lešniki ali orehi. Zmehčano maslo stepaj s sladkorjem, da se ta povsem raztopi in je masa penasta. Potem postopomo dodajaš moko z dodatki, žlico po žlico, in mešaš, da je testo lepo enokmerno. Preveri, ali je treba dodati še kaj cimeta ali čokolade v prahu (odvisno od okusa), lahko med vmešavanjem moke dodaš tudi kakšno kapljico ruma, vanilijeve arome, po ždlji tudi eno jajce (ni pa nujno). Oblikuješ kroglice ali kupčke, jih polagaš na pekač, obložen s peki papirjem, pečico segreješ na 175 stopinj inpečešokoli 15 minut. PO desetih minutah preveri in če je pecivo še čisto malomehko, ga kar vzami iz pečice. Bolje, da se peče minuto manj kot več, ker se potem na zraku, med hlajenjem, še malo posuši in bi bilo pretrdo, če bi ga predolgo pustila v pečici. Upam, da je to to, kar iščeš, Mamamia mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. dec 2006 12:50

Majuska je napisal/a:
Mamamia. mislim da je mlecna kuvertura iz mlecne cokolade in ne iz bele. Vsaj jaz imam doma mlecno in temno kuverturu. Pa obe sta rjave barve :) Obstaja pa tudi bela kuvertura. Ce se motim, se opravicujem POzdravcek, M
ja, to. Mlečna, ne grenka. matilda

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

17. dec 2006 18:06

hvala mamamia.sm dans ene sprobala .pa so se mi razlezli kot piškoti.pečeno testo bi moralo bit tud v kupčku.sicer je bil pa dober okus.recept je skor tak kot tvoj,razlika je le 50g-ska- v moki in sladkorju.vseeno hvala.letos umiram za cimet.hahahahahah ena mš

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

20. dec 2006 17:25

etoo dobila sem recept.nisem še pekla.samo če ga rabite povejte. ena mš

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. dec 2006 17:44

seveda, ti kar objavi tule, ena mš. rimljanka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

20. dec 2006 18:56

eto ČOKOLADNI PIŠKOTI Z ZAČIMBAMI testo: 10 dkg rozin namočimo čez noč v pomarančnem soku 4 žlice pomarančnega soka 25 dkg moke 2 žlici kakava 1 mala žlička pecilnega praška 1 žlica zmletega cimeta 1 žlica zmletega pimeta 1 žlica zmletega igverja 1/2 žličke muškatega oreščka 15 dkg zmehčanega masla ali margarine 10 dkg sladkorja 1 jajce 1 strok vanilijeve sredice ali vanilin sladkor nastrgana lupina 1 limone in 1 pomaranče 10 dkg naribane grenke čokolade vse sestavine zmešamo.z malo žličko delamo kupčke.pečemo na 160 st C 10 min.ohladi skupaj z peki papirjem. preliv: 10-20 dkg grenke čokolade stopimo nad soparo, namočimo vrhove in dobr tek ena mš

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

20. dec 2006 18:58

aja še to.rozine niso nujno potrebne.by ena mš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti