Hrustljava krvavica, kisla repca & ajdovi žganci

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

tema odprta - 16. dec 2006 16:16 | ogledi: 21.020 | odgovori: 16

Prosim mojstre/ice,

da me poučijo,

-kako naj pečem krvavico v pečici, da bo skorjica hrustljava in da ne bo počila?

-kako se priravi dobra kisla repca, zabeljena z ocvirki?

-kaj je treba narediti z ajdovimi žganci, da niso pocasti, ampak drobno grudasti?

Sem pregledoval, pa nisem našel nič o tem na kulinariki. (Nič o krvavici...)

Hvala in LP

auachiuaua

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. dec 2006 16:33

O, pa so, 13 forumov najde iskalec z vtipkano besedo "krvavice" - če imaš PLUS paklet, seveda. Dva sta tule: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3844 http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8426 Kar se pa repe tiče: repo operem, zaljiem z vodo, dodam lovorov list, zrno ali dva česna,(če je repa predolga, jo prej narežem, kar s kuhinjskimi škarjami v loncu), kuham. Ko je skoraj kuhana, posebej segrejem ocvirke, vanje dam malo sesekljane čebule, takoj še žlico moke, samo premešam in dam v repo. Kakšne 5 minut pustim, da vre in - to je vse. rimljanka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

16. dec 2006 18:10

Kislo repo kuham-precej dolgo, da je res dobro kuhana, nato jo zgostim s podmetom, na koncu pa dodam kislo smetano in ocvirke. Takšna je nam najboljša. Krvavice pa tudi meni počijo, če hočem, da so res dobro pečene, ampak to me ne moti. Lp in dober tek! valči

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

16. dec 2006 18:46

Veste kaj, to je pa zelo kruto ;) Jaz bi tudi jedla dobro hrustljavo krvavicko, ampak kakor bi rekli Nemci:"Haben". Na zalost je seveda tukaj cez luzo ne dobim, a upam, da mi jo bo mama dala v skrinjo, jo bom pa avgusta jedla ko pridem! Pa tudi po zgancih in pravih dobrih ocvirkih se mi kar sline cedijo. Auachiuaua, tebi pa zelim, da ti uspe in seveda Dober tek!!! Jerneja USA

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

16. dec 2006 19:09

Nikjer ne zasledim, ali se peče pokrita ali odkrita? (Jerneja, kar se gastronomskih užitkov tiče, se pa "obljubljena dežela" pred "mojo deželo" lahko samo skrije, a ne? Beda se začne že pri kruhu....) LP auachiuaua

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

16. dec 2006 19:21

Glede krvavice, moja mama jo najprej malo prespika z zobotrebcem, potem pa v vrocem olju naredi skorjico in jo potem pece naprej na zmernem ognju v pokriti posodi. Ja, ravno sedajle se bom lotila peke kruha, potem pa se malo piskotov po slovenskih receptih (tudi njihovi Sugar cookies se lahko skrijejo) Jerneja USA

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

16. dec 2006 22:24

Krvavico pečemo zmeraj v pečici, najprej na nižji temperaturi, 180 stopinj, slabo uro, potem pa še kakšnih 15 min na najvišji, oz. prižgem še žar, da je krvavica res zapečena (mi pravimo, da mora biti zažgana ). Repo skuhamo v malo vode, nato jo predevam v skledo brez vode, pa ocvirke dam zraven, da si jih da na krožniku vsak sam kolikor hoče (imamo tudi nejedce ocvirkov ), Ajdove žgance pa pripravim na suho po koroško. Najprej pražim moko v suhi posodi, toliko da zadiši, nato pa zalijem z vrelo slano vodo in mešam. Dam manj vode in meša ter dolivam po potrebi, da se naredijo male, suhe grudice. Nato dodam še malo zabele, ocvirke, zaseko in premešam. Na krožniku pa si dodam še malo ocvirkov. Jaz jih jem samo takšne , tistih pocastih ne maram. zvezdica55

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

17. dec 2006 8:34

Pri nas sami delamo krvavice,zmeraj vzamemo tanke čreva ker so boljša in ne počijo. Prebodem jih tudi jaz,pečem na 170stopin ,45minut po receptu babice. lp runo01

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. dec 2006 11:48

Mi jih delamo kot je napisala Jerneja USA, torej najprej piknit z zobotrebcem, zapeči, in potem na manjšem ognju peči do konca. Skorjica vedno hrustlja, da je veselje, je pa res, da krvavic ne pečemo pokritih. In še nekaj: mene niti ne moti, če poči. Ni sicer lepo na krožniku, je pa dobro. Za ajdove žgance pa niti slučajno nimam pojma, kako jih narediti, to dela moja tašča in so ene same take slastne kepice...ko jo gledam, kako se matra s kuhalnico, da so žgančki,kot morajo biti, nama raje natočim kozarček rujnega...njej je lažje, meni pa lepše... Za repo je tu več mojstrov, sama pa delam podobno kot rimljanka, le da kuhano repo odcedim in jo vržem na razgrete ocvirke ter premešam, čebulo pa dorbno zrezane kuham že od začetka z repo. Imam pa najraje bujto repo, brez prosene kaše mi je samo repa premalo....Se mi že sline cedijo... Mamamia mamamia

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

17. dec 2006 12:27

No, čivava je zdaj že v akciji - bomo videli kaj bo izpadlo.... auachiuaua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti