Hrustljava krvavica, kisla repca & ajdovi žganci

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

17. dec 2006 15:06

Kot bi rekla moja pokojna babi - "za drek štukat je blo".... Krvavica sama po sebi zelo dobra, ampak je kljub vsemu počila in ni hrustala. Repca precej brezizrazna. Žganci instant - pocasti. Ocvirki so bli dobri. Ostali so pohvalili (kakopak), sam pa si dam za tole eno ne predobro trojko. Naslednjič bo pa že malo bolje.... auachiuaua

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

17. dec 2006 15:33

Ko sem mamo vprasala za navodila za pecenje krvavice je tudi rekla, da bo verjetno treba malo veckrat probati (Vaja dela mojstra!!!) Glede repce je pa odvisno tudi kje jo kupis. majo mama ima ze desetletja eno in isto dobaviteljico iz zivilskega trga Ljubljana. Tista repica, katero je uporabljala vedno tudi moja babi, je bila vedno res dobra. Oh, ce se je spomnim, se bom utopila v slini. Tudi zganci so bili vedno dobri in nic pocasti, ampak jih jaz nikoli nisem naredila. Srecno v prihodnje!!!! Jerneja USA

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. dec 2006 13:35

V mesnici kupljene krvavice meni nikoli ne rata hrustljavo zapečt. Po moje je krivo črevo. Čudovito pa se zapečejo tiste, narejene iz debelega črevesja. Res so fantastične. Jih pa jaz vedno prešpikam in če se spomnim, potegnem ven špilo. Tako sigurno ne počijo. Pečem jih pa na peki papirju približno 1 uro. Najprej na 170 stopinj, 10 minut pred koncem pa temperaturo povišam do konca (275 stopinj). Auachiuaua, Drogini žganci so tudi meni vedno postali pocasti in se jih ne poslužujem več. Delam jih po koroško. Na pol litra segrete moke, med mešanjem postopoma dolivam cca 3/4 litra slanega kropa. Količina je odvisna tudi od vlažnosti moke. Včasih rabim manj, včasih več. Na koncu jih zabelim z raztopljenim maslom in jih na steklokeramiki na 1, pokrite dušim kake pol ure. Vmes parkrat premešam. Na koncu posodo odkrijem in jih še malo osušim. Na krožniku pa natresem nanje še ocvirke. Za vse prste obliznit. Dober tek. Julija

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. dec 2006 12:08

Uh... krvavice ja.. Po mojih izkušnjah je daleč najbolj odvisno od proizvajalca, včasih smo kupovali na našem koncu kamniške, ki so se v zadnjem času (Evropa pa te stvari :() pokvarile. Občasno dobim kakšne domače, pa tudi to ni vedno tisto pravo. Kaj pa vem, po moje je dobra krvavica še najbolj odvisna od spleta okoliščin, ne toliko od znanja in prakse. Za repo so ti že napisali, tukaj ni kaj pesnit, splošna navodila so znana, vse ostalo so nianse. Žgance pa jaz tisto enkrat na leto ko se jih spravim delat naredim s krompirjem. Olupim cca 2-3 manjše krompirje in jih narežem na kocke, dam kuhat v slano vodo. Ko zavre, gor stresem cca pol kile ajdove moke, tako, da je na vrhu vode kup moke. Plast moke potem prebodem na sredini s kuhalnico in pustim počasi vreti toliko časa približno, da je krompir kuhan. Potem vodo odlijem v skodelico in moko s krompirjem dobro premečkam z vilico. Če je presuho dolijem malo odlite vode in skušam naredit čimbolj estestke in nepocaste žgance. Teoretično je to to... Najboljše seveda naredi moja mama, na prav enak način, pa seveda nikoli niso enaki, žal... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

20. dec 2006 15:35

Na televizije sem videla, da krvavic niso pekli v pečici ampak kar v ponvi na štedilniku. Ker sem imela tanke krvice sem to tudi sama poskusila, moram reči, da so bile super zapečene in skorjica je bila hrustljava. Nujno pa jih je potrebno pred pečenjem prepikati z zobotrebcem. ADRIJANAM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. dec 2006 18:05

Dobre krvavice dela Kmetiijska zadruga Laško. Samo ne me vprašat, če jih kje v Ljubljani prodajajo. Dobijo se tudi one v debelem črevu, običajno imajo tudi kaš (ješprenja). In res se lepo zapečejo. http://www.kz-lasko.si/trgovine-new.htm Uprava: Kidričeva 2, Laško 3270 - Slovenija, Tel: 03 5731 224, Fax: 03 5731 422 Povpršajte, pa boste izvedeli. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti