Krst-pomoč???

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 15. dec 2006 15:46 | ogledi: 16.611 | odgovori: 25

Namreč kmalu bomo imeli v družini krst, in ker grem za botro me zanima kaj se ponavadi kupi za krst, če si boter in to fantku. Namreč nimam nobene ideje, pa moram počasi začeti iskat darilo (dober za svečo in platno seveda vem, vendar kaj druga pa ne).

Prosim še, če mi lahko kdo pomaga najti kakšen lep verz, ki bi ga napisala v vizitko.

Že v naprej hvala za odgovore.

lp

brkn83

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. dec 2006 16:02

Tudi jaz grem na krest in to 24.12. Kako hecen datum so izbrali. Ker sem botra, smo malemu kupili obleko za h krstu in zlato verižico, da jo bo tudi pozneje, ko odraste, lahko nosil.Pa seveda torta je obvezna, taka je pač navada na našem koncu innekaj peciva. Vse bom spekla sama, saj sa že malo pripravljam, kekse pa že pečem, nekaj na krst, nekaj pa za praznike doma ostane. Kyara

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

15. dec 2006 16:44

Čao, jaz (in boter) sva nečaku lani kupila svečo in prtiček, prvo sveto pismo - zgodbice, bolj po otroško napisane, dobijo se tudi kartonke, zlato verižico z lepim križcem, album za Sv.krst, veliiiko knjigo s pravljicami, slončka za srečo, molek in torto. In ko je bilo darilo še zelo lepo zavito, je res fino zgledalo, ker sta bila darilo in torta skoraj večja od krščenca. Oblekico je pa babi kupila. Če lahko svetujem - za nabožne zadeve in darila je v Ljubljani na Resljevi, malo pred Zmajskim mostom, super trgovina, dobiš dosti idej. Lep pozdravček, S.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. dec 2006 19:03

Zlatenina je skorajda obvezna,če boš botra. Deklica bo zlatenino pravgotovo nosila tudi kasneje, dečki pa vprašanje. Moja dva sta dobla toliko zlatenine pa še gledata jo ne. Sicer moški z zlatenino... ne vem, meni niso všeč, to je čisto moje osebno mišljenje, pa brez zamere. Po moje en lep album bi bilo zelo lepo darilo. lp Anamarija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. dec 2006 19:15

brkn83 kaj pa če povprašaš starše od otroka Pred leti sta mami in bratranec kot botra vložila neko vsoto v banko in starši lahko z njo upravljajo ko želijo, danes je žal že tako da je vsega dovolj, denar pa pride vedno prav...seveda pa zraven kako malenkost alla glinenega angelčka varuha in podobno, res boš pa veliko idej našla v Zvonu na Resljevi. p

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

15. dec 2006 21:49

pri nas boter ponavadi podari krščencu zlato verižico z obeskom. zraven sveče se v cerkvi priloži belo blago,- danes se to zavije v lep dekorativen trak., torej aranžira se zraven sveče. za ostala darila pa se dogovoriš s starši otroka, ampak jaz mislim, da je zlata verižica pa morda še kakšna majčkena igračka čisto dovolj. največje darilo je čimveč druženja s tem malčkom. m.schafe

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

15. dec 2006 22:59

Pred leti je bila skoraj obvezna zlata verižica z obeskom, križcem, angelčkom, Marijo. Samo takrat je to bila kar neka vrednost. Danes pa je zlatnina zelo poceni, vendar se tudi lahko odločiš zanjo ali za kaj drugega. Najpomembnejše je, da bo to otroku spomin na sv. krst. Moja prijateljica je pri enem slikarju naročila sliko angela varuha. Slika je bila čudovita in, če bo otroku visela na steni nad njegovo posteljico, ga bo res lahko spremljaljala v življenje. Na Mačkovi v Ljubljani je trgovina Metropolitana, kjer boš gotovo kaj našla. Odvisno od sredstev, ki si jih namenila za to. Jaz ne bi pretiravala, morda kakšnega angelčka za na steno ali kakšen drug motiv. Lahko se tudi bolj potrudiš za svečo in belo oblačilo. Jaz sem pred kratkim za eno botro dala napravit svečo, z napisom - imenom in datumom sv. krsta. Pa tudi prtiček sem dala izvest, z imenom. Že samo to dvoje in ena malenkost, pa mislim, da bo čisto dovolj. zvezdica55

mejtika  

član od: 5.6.2006

sporočila: 48

16. dec 2006 7:59

Tudi jaz bi ti svetovala, da prej vprašaš starše, naj oni povedo. Mi smo pred enim mesecem opravili krst, tako, da govorim iz izkušenj. Od botre pa je dobil svečo, prtiček in pa denar za varčevalno knjižico. Zlatnina se mi zdi pa čisto brezveze, ker ko bodo ti odrasli, bogve kaj bo v modi. Prej je bilo moderno rumeno zlato, zdaj belo?! Tudi jaz svoje zapestnice, ki sem jo dobila pri krstu, nisem nikoli nosila. lep pozdrav mejtika

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

16. dec 2006 13:13

Jaz za krstno darilo, kot botra dala denar in torto, da si lahko kupi kar si želi(punčka je bila stara že 5 let)! Zanima me pa ali lahko odkloniš, če te nekdo zaprosi za poročno pričo in kakšna procedura te čaka če to sprejmeš( koliko globoko je potrebno seči v denarnico,...)? Me je namreč prijateljica prosila za poročno pričo in sem kar okamenela in hitro spremenila temo.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

16. dec 2006 13:32

Čao pinka, hja, po moje lahko odkloniš, če te nekdo prosi za pričo, itak te ne more nihče prisilit. Vprašanje je samo, kako potem obe strani na to gledata. meni je kar groza, ko bo moja sestra naznanila ohcet, po moje ne bo več dolgo tega. In potem tudi če ne pretiravaš z darili, stroški vseeno niso majhni. Če je "ta prava" ohcet, pa itak ni poceni, ker že samo prispevki za tisoč in eno stvar dosti nanesejo. Glede krsta se pa tudi jaz strinjam, posvet s starši ni odveč, tudi že zaradi tega, da se pač zmenite, kdo kaj nabavi - oblekico, sveče, torto, ... Za darilo pa itak povprašaš starše, v katero smer razmišljati, ali je to nakit, denar, ... Lep pozdravček, S.

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

16. dec 2006 17:10

hvala Anomis za tvoje mnenje, če ne more sprejeti mojega mnenja verjetno ni prava prijateljica! lp,

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti