Čokoladna glazura iz hoferja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

15. dec 2006 11:30

Mislim, da se te kupljene glazure vse dobro strdijo. Jaz včasih uporabljam tisto od Schwartaua v vrečki za pisanje po torti, pa so črke takoj trde, če jih pišem na hladno torto. teta torta

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

15. dec 2006 12:48

Bom kar tukaj vprašala. Imam problem z glazuro, ko hočem dat v vrečko in potem vrečka vedno poči in glazura ni lepo tekoča. Sem probala že večkrat, pa vedno ista pesem. Bi morala biti glazura ohlajena, ker se mi zdi da vrečka poči zaradi vročine. Hvala za pomoč. LP sonchek

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

15. dec 2006 14:12

V kakšno vrečko daš? Daj v tisto, ki je za zamrzovanje, torej malo bolj debelo. Meni se še nikoli ni strgala, pa v njej tudi topim glazuro v mikrovalovki. teta torta

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

15. dec 2006 14:52

Ja v vrečko za zamrzovanje dam, pa se vedno strga. Pojma nimam zakaj. Kako pa naredite glazuro, da je pol lepo tekoča in se da z njo lepo risat črte? LP sonchek

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

15. dec 2006 16:12

Jaz sem dva dni nazaj naredila isto in se mi je vrečka strgala. Po mojem moraš dobiti močnejše vrečke ali pa si lahko pomagaš tudi s pekim papirjem. Jaz sem na medenjake pisala tako, da sem na navadno vrečko namontirala nastavek od brizgalke (tist, ki ima majhno luknjico) in ga zalepila z lepilnim trakom - ampak tam itak ni vročine. matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2006 16:46

Jaz naredim škrnicelj iz peki papirja, je fajn, ker lahko lepo nadziraš debelino, ko stiskaš pa zgoraj je lepo zaprt in mi nekak bolj sede v roko kot vrečka, pa še čisto majhnega lahko narediš... Spnem ga pa skupaj kar s spenjalcem za papir. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti