Kako narezat zelje

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. okt 2018 12:58

Tudi pri nas tako kot Trixi, ne predstavljam pa si z lupilcem za krompir. Jaz sicer moram priznat, da ne narežem tako lepo kot moja boljša polovica, zato to delo raje prepustim njemu.

 

naor

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

1. okt 2018 14:00

hedonist,

prosim za sliko noža ali povezavo na splet, če tam obstaja kakšna slika.

rdkapica

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

1. okt 2018 14:48

naor, poizkusi. Zeljno glavo daš na pol in "lupiš" od roba proti sredini.

 

 

 

sonci

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

1. okt 2018 16:05

Saj so tudi na 24kitchen kazali, kako naribati zeljno solato. Torej glavo razpoloviš in v obeh polovicah odstraniš notranji odebeljeni del in nato ribaš. Ampak, meni takšna solata ni všeč, ker imam rada, da je narezan le list na dolge rezine...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 1. okt 2018 17:24

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

1. okt 2018 17:34

Ja, razlistaš in izrežeš koren lahko samo pri ploščatem zelju tipo varaždinsko in mislim tudi, da je eno ljubljansko domače. Pri trdih glavah se pa to ne da. Je pa res, da je tako na roke razlistano in narezano zelje najboljše. Jaz, če ni takega zelja naribam na "ribnčana" in mi je ok.

branka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. okt 2018 18:48

Sonči, poskusiti ni greh, hvala.

 

naor

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

2. okt 2018 6:21

Darjuška, tudi sama vedno, ko vidim Ribnčana (mi tako rečemo prodajalcu suhe robe) na tržnici, ogledujem tisti mali ribežen za zelje, za tako vsakdanjo uporabo, pa se nikoli ne odločim, da bi ga kupila, ker ne vem ali reže dovolj na tanko. Sicer pa imam en plastičen ribežen, kjer se da tudi nastaviti debelino rezine in na njem ponavadi narežem zelje za solato, ker se da lepo tanko narezati.

Sicer pa je veliko tudi od zelja odvisno kakšna bo solata. Meni je najljubša solata iz spomladanskega ali zgodnje poletnega zelja, ker ima take tanke, bolj zelene  mehke liste. Pa glavice so ponavadi manjše, mogoče manj trde, včasih okrogle, drugič take bolj špičaste. V tem času se tudi dobi zelje s takimi tanjšimi listi in je bolj ploščato, ki je dobro za solate. Pozimi pa ponavadi vedno pogledam, če ima zelje tanke liste, tisto z debelimi po moje ni primerno za solate.

Vedno pa ga, če se le da pustim, da malo odstoji (naoljila ga do sedaj nisem, bom pa poskusila), vedno pa dodamo malo toplega krompirja ali pa fižola, da se zmehča, pa solimo in popramo ga tudi.

tedyka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2018 17:24

Kdor ne mara kimla se bo zdaj zgrozil, ampak pri nas mora biti. Meni je zeljna solata s fižolom ena boljših. Itak pa za vsako tako pravim, obožujem solate. Skoraj ni dneva brez solate. .....

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti