Kako narezat zelje

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

14. dec 2006 19:57

najbolj praktično, pa čeprav mogoče ne najceneje je kupiti že narezano, pakirano zelje. jaz ga kupujem v merkatorju ali tušu. sicer pa zeljne liste narežem kar v multipraktiku. spominjam se moje stare mame, ki je zelje rezala kot las tanko lepi spomini... sicer pa obožujem uležano mehko zeljno solato z fižolom in bučnim oljem. mojca

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

14. dec 2006 23:09

Tu pa je toliko dobrih nasvetov, da se jih splača zapisat, če si jih že zapomniš ne! Zelje vedno režem na multipraktik, solim in zmečkam z roko ter pustim malo odstati. Nisem pa vedela, da je bolje na koncu dodati kis, pred serviranjem. To si velja zapomniti. Hvala za te praktične nasvete. Galja

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

15. dec 2006 0:02

Mi pa uporabljamo poseben ribežen, kjer se rezilo premika, da se lahko riba tanjše ali debelejše. Prisegam na ta ribežen in brez njega sploh ne bi mogla kuhat. Zelje zmeraj naribam zelo na tanko, rdečo peso malo bolj debelo, kumare za omako tanjše, za solato bolj na debelo. Res, da so različni okusi zelja. Okrog mene je veliko zeljarjev in preizkušam razne vrste, bistveno pa se mi zdi, da mora biti zelje naribano zelo na tanko in pravokotno na žile v listih . zvezdica55

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2006 1:51

proksima, hvala! Za pomfri se tolažim, da karkoli že delajo z njim, ne preživi tistih temperatur v vročem olju:) Bi me pa vseeno mogoče zanimalo;) Sicer bolj redko hodim po oštarijah, zadnje čase pa sploh ne, ampak vseeno je kdaj dobro vedet, kako kaj naredijo tam, kjer naj bi bili profesionalci:) Veri

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

15. dec 2006 10:24

Pri nas obožejemo zeljno solato,posebno otroroci. Režem zmeraj na roke z zelo ostrim nožem,mora pa biti glava velika,da so listi veliki potem gre lažje.Potem posolim zmešam in pustim nekaj časa stati,nato topel krompir in zmešam z rokami. runo01

dejko74  

član od: 30.9.2018

sporočila: 6

30. sep 2018 13:33

pozdravljeni!

 

Za vse tiste kateri imate probleme z na tanko narezanim svežim zeljem za solate, vam sporočam, da razvijamo pripravco, katera se le natakne na nož in se zelje brez napora enakomerno na tanko nareže v dveh treh minutah za celo familijo...  Vse ostale informacije na gsm: 051 888 900 Dejan

dejko74

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

30. sep 2018 16:31

Dejko 74 slika bii bila dobrodošla

 

branka

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

1. okt 2018 9:35

Verjetno se tople vode na tem področju ne bo dalo odkriti. Jaz sveže zelje za solato režem z lupilnikom (za krompir in ostalo). Seveda pa je odvisno tudi od vrste zelja. Nekatere sorte imajo debelejše, druge spet tanjše liste.

sonci

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. okt 2018 11:19

Luštna debata je tole, Dejko, takih napravic za na nož je kar nekaj že izumljenih me pa zanima tvoja trditev da v dveh minutah narežeš zelje za celo familijo. OK super, samo kaj pa v primeru da familija šteje deset ali več članov ?? Drugače pa, sem pred nekaj leti kupič en poseben nož za rezanje zelja od Ciganov v Sarajevu in to je do sedaj najboljše orodje kar sem jih za to opravilo kdaj koli kupil :) svetujem vsem :)

hedonist

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

1. okt 2018 12:26

Jaz še vedno delam poklasično, da odstranim liste, trde dele zavržem, zvijem v rolico in z največjim kuhinjskim nožem tanko narežem. To je zame najboljša solata.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti