Silvestrovo - enostavne jedi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 13. dec 2006 22:21 | ogledi: 13.554 | odgovori: 10

Lep pozdrav!

Na naši zabavi za novo leto sem zadolžena za jedilnik (ni mi treba vsega sami narediti, da le razporedim delo po osebah in izberem hrano). Praznovali bomo v koči, v katero bomo najbrž prišli kakšnih 5-6 ur pred večerjo. V koči ni pečice... je pa štedilnik in hladilnik...

Zanima me, kakšne jedi bi lahko pripravili (pred prihodom v kočo), da ne bodo prezahtevne in da jih bomo z veseljem pojedli... Za predjed bo seveda biftek ... vse skupaj bi raje naredili kot hladen bife... samo ne vem kaj ponuditi. vse kar se spomnim zaenkrat je tunina solata, ker pa med udeleženci prevladujejo zapriseženi mesojedci, bi seveda morala biti tudi kakšna mesna jed..

sicer bi komu od udeležencev prijal tudi običajen narezek... samo meni se zdi, da bi za novo leto kaj drugega.

NAJlepša hvala za pomoč

bannanna

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. dec 2006 22:39

Pladenj hladnih pecenk (na primer mesna rulada - s kaksnim prijaznim mesarjem se zmenis, da ti iz velikega kosa pustih svinjskih, se boljse telecjih reber izlusci kosti; namazes z gorcico, oblozis z rezinami korencka, rezanci pora in ostale zelenjave po zelji; zacinis po okusu, zvijes, prevezes, speces in ohladis - rezes naslednji dan na tanke rezine. Zelo dobro in lepo za videt. Nekateri butični mesarji naredijo vse od kraja, tako da samo še spečeš, če ti ni do packarije - jaz take stvari ful rada delam sama, kaj češ, smo packi :)))). Kotlicek CCCja (chili con carne) ali bograča ali segedinskega ali srninega golaža - lahko se in se pogrevas, zraven ena vreča žemelj. Gazpacho (za nocno pozivitev). Samo nekaj idej, bo še kdo drug kaj povedal. lp, proxima

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. dec 2006 22:46

jaaaaaa bannanna

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

14. dec 2006 10:34

Nič nisi napisala za koliko oseb bo večerja. Jaz bi se odločila za predjed, biftek, narezek, polnjene francoske štruce, nekaj solat. Če boste kje v hribih in bo hladno, bo pasala morda goveja juhica s kroglicami ali mesnim zavitkom. Da bi poenostavila stvari, bi nato postregla kar z mesom iz juhe, za tiste, ki pa ga ne marajo, bi pripravila zrezke v omaki, zraven kruhove cmoke in hrenovo omako. Za bolj vegetarijansko usmerjene pa še ajdovo kašo ali piro z zelenjavo, gobicami, smetano in sirom. Potem sladica npr. potica, piškoti ali kaj drugega. Po polnoči pa kakšna enolončnica. Od tega lahko že prej pripraviš vse za narezek, skuhaš govejo juho, še bolje, če jo v koči (če se boš odločila za meso iz juhe, sicer se pa tako sama kuha), zrezke v omaki, kruhove cmoke, hrenovo omako. Že prej lahko skuhaš tudi ajdovo kašo ali piro in blanširaš zelenjavo, potem samo skupaj vržeš. Enolončnica je pa sploh boljša, če je prej kuhana. Tako, da res nimaš v koči veliko dela, pa še topla večerja bo. zvezdica55

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. dec 2006 14:25

u hvala, mogoče bom res uporabila kaj od tega. aja, nas bo ok 15. tako da bi raje več jedi po malo. bannanna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2006 15:48

Mogoče ti kaj od tega pride prav. Mamamia Hladne predjedi - roastbef, naložen v obliki cveta, prelit s sokom, ki je nastal med pečenjem -zvitki iz rostbifa in špargljev - lososovi zvitki s smetanovim hrenom - bučkini zvitki s sirom in sušenimi paradižniki (ali z zeliščno skuto, ali z gorgonzolo) - zvitki iz pršuta (rezine pršuta s tanko plastjo skute, okrašeno z olivo ali grozdno jagodo in sirom) - sušene marelice, ovite v slanino, enako suhe slive; lahko je ovito tudi v pršut; se ogreje v pečici - kumare, polnjene z zeliščno skuto,narezano na koleščke - solata iz ajdove kaše - solata s kus kusom in zelenjavo - lignji v solati - stekleni rezanci z rakci in perutnino v solati - mešana morska solata - zeleni rezanci z morskimi sadeži - lososov zloženec - sirova plošča, okrašena z orehi, olivami in grozdjem - mocarela, narezana na kolobarje, med rezinami paradižnika, okrašeno z baziliko - zeljni zvitek - marinirana škarpena - mariniran mlad sir z olivami - pastetke (skledice iz listnatega testa) z različnimi nadevi -krofki z različnimi nadevi (paljeno testo ,kot za princeske, le da so nadevi slani) - pršut z melono - goveji pršut z mladim sirom - čolnički ? liste belgijskega radiča napolnimo s skutno peno - meso in zelenjava v aspiku - tacosi z mletim mesom in zelenjavo - tortilje s fižolovim nadevom in sirom mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. dec 2006 16:19

joj, nikakor ne smete bit brez grisinov, ovitih v pršut! To je tako zelo enostavno, pa tako zelo zelo dobro, pa še lepo zgleda! Pa tudi otroci lahko pomagajo, če bojo zraven, ker ni nič ostrega, nevarnega,... Na tej strani so meni luštkani sendviči žabe, poglej... Veri

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. dec 2006 10:34

vse tole deluje super. hvala bannanna

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

18. dec 2006 14:16

Veri, na kateri strani? vanya

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. dec 2006 21:09

kul slo;) bannanna

shorto  

član od: 23.5.2006

sporočila: 18

22. dec 2006 1:08

za glavno jed narediš mrežasto pečenko, ki je lahko topla ali hladna :) shorto

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti