Brokoli

neznan uporabnik

tema odprta - 20. jan 2002 16:11 | ogledi: 3.387 | odgovori: 7

Zanima me, katere dele brokolija skuhate. Samo cvetke ali tudi steblo?

Tina Z. - nadebudni kuharček

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. jan 2002 16:24

Tudi steblo, vendar ga je treba običajno na debelo olupiti. Če noeš, da je čvrsto pod zobmi, potem ga kuhaš malo dlje kot cvetke. Malan Štrbenc

neznan uporabnik

3. feb 2002 11:27

Iščem recepte za raznoliko pripravo brokolija. Lp! Beti

neznan uporabnik

3. feb 2002 17:30

Jaz sem ga naši dojenčici pripravila tako, da sem da spasirala in zmešala z zdenka sirčkom in je bil odličen. Ga bom še kdaj pripravila tudi za nas kot prilogo namesto špinače. Tina Z. - nadebudni kuharček

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

3. feb 2002 18:24

Beti! Jaz brokoli pripravljam kar po istih receptih kot cvetačo, samo začinim ga malo drugače (pač po okusu) - pripravila sem ga že kot narastek, kot kremno juho, v smetanovi omaki, z gobami...meni in moji družini so bile všeč vse naštete jedi. Če te zanima kak od navedenih receptov, povej. Lep pozdrav, maja

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

3. feb 2002 20:43

Beti! Brokolijeva pašteta (po receptu iz karfjolne paštete iz "varčne kuharice iz leta 1920, pa je zelo dobra). Osnaži srednje veliki brokoli (karfjolo), razcepi jo na posamezne kosce (cvetke), jih skuhaj v slani vodi in odcedi, V skledi pa zmešaj 5 dkg surovega masla, 2 rumenjaka, sneg 2 beljakov; veliko pest krušnih drobtin in 4 žlice drobno zrezanega suhega mesa ter udcejen brokoli. Ko si vse narahlo zmešala, stresi v dobro pomazan model in kuhaj v sopari. Postavi model v kozo, v kateri je toliko vroče vode, da sega do polovice modla. Postavi v pečico in kuhaj 1/2 ure. Na mizo postavi kot samostojno jed. (Za 2 osebi). Ažokoh!

neznan uporabnik

6. feb 2002 13:13

Brokoli po pariško: Brokoli skuhamo, odcedimo, položimo v ognjavarno posodo in prelijemo z naslednjim: bešamel (maslo + moka + mleko + sol + muškatni orešček) + 2 trdo kuhana narezana jajca + parmezan + začimbe po želji. Zapečemo. Lep pozdrav, Nina PS Spomnila sem se še enega načina za pripravo brokolija: Solata Ločimo cvetke, steblo narežemo na manjše kose, najprej skuhamo steblo, potem kratko dodamo še cvetke. Odcedimo. Dodamo narezana trdo kuhana jajca, začinimo kot solato. Postrežemo ohlajeno. Super je za večerjo! Sporočilo je spremenil(a) Nina dne 06. feb 2002 13:17:48

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

7. feb 2002 14:01

Tina! Če dojenčica pomeni dojenčka, potem naj te opozorim, da Zdenka in podobne sire ful odsvetujejo malim otrokom. Vsebujejo namreč zelo veliko nitratov (da vežejo vodo, da je sir bolj mehak, saj ga delajo iz ostankov...), nitrati so pa očitno toliko večji strup za male organizme.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti