Kašnatne klobase

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

tema odprta - 13. dec 2006 18:38 | ogledi: 31.514 | odgovori: 6

Mene pa nekaj zanima:

Ali ima katera preizkušen recept za izdelavo kašnatnih klobas? Ne vem,kako se jim reče pravilno slovensko, a upam,da veste zakaj gre..

To klobase,ki se delajo iz ajdove, ješprenove kaše, pa svinjska pljuča, pa....

:))

Torej, lepo prosim za recept, če ga kdo ima ali vsaj kak nasvet....

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. dec 2006 18:51

Mi naredimo tako: na pol skuhamo ajdovo kašo, dodamo skuhano in zmleto meso iz 1 svinjske glave, prav tako skuhana in zmleta pljuča, solimo, popramo , dodamo malo pimeta, mleti lovorov list in dobro premešamo. Če je masa presuha, zalivamo z mastno vodo, v kateri se je kuhala glava, da je lepo voljno in dodamo ocvrto čebulo, in nato nadevamo z "puško" tanka čreva ali pa kupljena. To je osnova za ajdove krvavice. Za krvave pa dodamo še sol in seveda kri, pa še malo maščobe, ker kri suši krvavice. Za prosene pa tudi skuhamo proseno kašo, dodamo nasekljano kuhano in na derobno narezano surovo meso, sol, poper in dosti nasekljanega česna, prav tako zalivamo z mastno vodo in po želji dodamo še malo pimeta. Ostalih eksotičnih začimb ne dodajamo, ker niso iz našega konca doma in spremenijo okus krvavic. Nato jih na kratko obarimo in ohladimo. upam, da sem vese napisala, smo ravno v ponedeljek naredili 100 parov ajdovih, 50 parov krvavih in 85 parov prosenih krvavic.Prosene smo tudi zamotali v mreno in jih malo prepekli. Kyara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. dec 2006 22:05

letos imamo mešanico ajde in prosene kaše... ni slabo;) bannanna

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

14. dec 2006 8:55

Kaj pa ješprejnček? A ne gre tudi ta zraven?Drugače je pa recept super...Mogoče bi mi še povedala,koliko pražene čebule? A prosene klobase so...kaj? Kakšno meso gre tu zraven?Krvavic ne bi delali,.. delali bi kašnate, ( to z ajdo in " ješprenjem") in mogoče kakšno pečenico....Kako pa delate te - ker vidim,da ste mojstrica..:) Hvala za recept in hvala vnaprej.... Lp

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. dec 2006 9:01

Tiaja, za količino čebule ne vem točno, ker delamo vse na pamet, po občutku. Prosene pa so iz prosene kaše in sem gre noter malo kuhanega hamburgerja in malo lepega, sočnega surovega mesa, vendar bolj malo mastnega, ki ga narežemo na majhne kockice. pečenico pa delamo iz dobrega svinjskega in govejega mesa in začimb, ter na koncu tudi malo obarimo. Količin tudi ne vem, ker delamo vedno po občutku. Kyara

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

14. dec 2006 9:49

V kašnate klobase lahko kombiniraš vse vrste kaše(ajda,ječmen,riž,prso..).Kašo lahko uporabiš vsako posamezno,ali pa mešanico.Prosena kaša daje kašnicam sladek okus,zato nekaterim ni všeč.Preden se lotiš prosenih kašnic,skuhaj malo kaše in jo začini,ter ugotovi ali ti okus odgovarja,da ne boš kasneje razočarana.Nam doma se najbolj dopadejo kašnate z 2/3 ajdove in1/3 prosene kaše. ati zlati

andrej2  

član od: 12.12.2010

sporočila: 5

12. dec 2010 20:12

Tiaja! probajte enkrat za probo uporabit sorazmerje: riz 1kg,1kg jesprenj ,1kg ajdove kase,riz kuhajte 11 minut in potem takoj v mrzlo vodo z njim treba ga je ohladit,ker namrec ce ga pustis se kuha se naprej ,zaradi tega posledicno so krvavice nekaterih (pacaste). skuhajte ajdovo kaso in jespren na zob in pravtako ohladite z mrzlo vodo.garantiram da se bojo take krvavice zelo dober obnesle ,kar se pa zacinb tice jih maste malo morje opisanih. andrej2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti