Beljakovi poljubčki

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

15. dec 2006 12:51

Sem se spomnila, da rumenjake lahko porabite tudi za jajčni liker ki je v tem času (vsaj pri nas doma) obvezen in zelo Rebeka

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

15. dec 2006 19:12

no jaz sem si premislila, letos ne bom-več pekla vetrcov. dokler ne dobim ventilatorske pečice. pečem jih že nekaj časa, zunaj sta cela dva pekača, ki pa neverjetno hitro izginjata, tako da vetrcov klinc kj ostane bm jih drugo leto pekla...za letos mam dost...edin mogoče mal za dušo-zase in za mojega dragega... bm raj katere druge pekl ki ne bodo tako hitro izginjali.... :)) lucijana

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. dec 2006 19:47

Očitno je pri teh poljubčih res zelo pomembna količina sladkorja, da ostane dolgo časa lepo hrustljavi. Sama vzamem vedno skoraj 10 dag sladkorja za en beljak, stepam dolgo, potem pa jih dam v pečico (po navadi, ko neham peči potico) in jih pustim sušiti čez noč na temperaturi 50°C. Zakaj trdim, da je potrebno tako veliko sladkorja? Sem pred kratkim "praznila" zaklonišče v hiši (ki ga sedaj pač uporabljamo kot shrambo) in sem v pločevinasti škatli, ki ni bila najbolje zaprta, našla beljakove poljubčke izpred treh (nelepljen je bil datum, ko sem jih shranila) - bili so še vedno trdi, kot prvi dan, ohranili so lepo obliko in se niso čisto nič lepili. Edino barva je bila nekakšne rumene barve, zato so vsi romali v smeti. Sicer pa jih bom v teh dneh spet naredila nekaj pladnjev in jih skrila (pa upam, da ne spet za tri leta!) Sem se pa smomnila še tole: beljake po navadi zmrzem, da se mi jih namere vsaj 10 in se takrat lotim delati poljubčke. Včasih, če sem pri volji, ko imam samo en ali dva beljaka, pa na pladenj naredim "poljubčke", ki so malo večji kot tiste čokoladice za cookije, in te majčkene poljubče zamešam v vanilijev sladoled. Kako je šele to dobro! kača Sporočilo je spremenil(a) kača dne 15. dec 2006 19:56:01

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

15. dec 2006 20:09

ne vem jaz jih delam po receptu iz božične nove, notri je merilo 2 beljaka in 100gr sladkorja+ena žlička jedilnega škroba. vse lepo in prav edino kar me meti je to da ne ostanejo take lepe oblike če jih nabrizgaš z zvezdnatim nastavkom, mi ratajo kar okrogli...v reviji so pa taki lepi... lucijana

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. dec 2006 12:59

Jaz jih imam že nekaj dni na krožniku na mizi pa so še vedno lepi, krhki in suhi. Nisem uporabila škrob. lp, vanjatajnsek

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

16. dec 2006 14:33

Rebeka - hvala za idejo o jajčnem likerju - sem ga takoj naredila in sem zelo zadovoljna! Hvala še enkrat! LP Marna

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

16. dec 2006 15:09

Včeraj sem pekla piškote in so mi ostali 4 beljaki,dodala sem 200g mletega sladkorja.Nato sem to precej časa miksala,ampak masa ni postala trda,beljaki brez sladkorja so bili,nato pa sem dodajala še sladkor je pa postalo precej bolj tekoče(gosto)Ne vem kje sem ga kiksnila,mogoče bi morala s sladkorjem še nekaj časa miksati?Nato maso z žličko dam na peki papir in v pečko,sušila sem na 50stopinjah,pozabila vklopit ventilator,tako da sem srednji pekač zjutraj še malo dodatno sušila z ventilatorjem,so še kar uredu.Bom poskusila še kdaj,čeprav mije beljakov kar malo žal,da jih nisem uporabila za zvezdice z mandlji andreja č.

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

16. dec 2006 22:34

Vanjatanjsek, mogoče pa se jih bom letos spet lotila, če se tebi nič ne lepijo, ko so že toliko časan na mizi, se mogoče tudi meni ne bo. Sedaj pa me že to zelo matra, da bom morala poskusit in seveda poročat. Andreja č. mogoče si jih premalo dolgo stepala. Jaz sem jih zmeraj delala točno po navodilih iz kuharske knjige (recept sem napisala na prvi strani) in so se krasno naredili. zvezdica55

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

16. dec 2006 22:55

zvezdica55, beljakove sem naredila še po tvojem receptu samo malo več sladkorja sem dodala - do sedaj vse ok, nič se ne "potijo", tudi zelo okusni so. Sušila sem jih na zraku čez noč in naslednji dan, ko sem prišla domov so bili gotovi. Maso sem stepala kar dolgo in vztrajno, 30 minut, če ne celo malo več. Vetrce sem delala tudi po Recinih navodilih, tudi zelo, zelo dobri in lepi, vendar mi je tvoja varianta malo bolj všeč, ker ni segrevanja sladkorja itd... Vsekakor sem se nekaj novega naučila, hvala vsem za nasvete. Tudi jajčni liker sem prvič naredila - super! Lepo se imejte in dobro peko LP darkad

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. dec 2006 10:20

Marna je napisal/a:
Rebeka - hvala za idejo o jajčnem likerju - sem ga takoj naredila in sem zelo zadovoljna! Hvala še enkrat! LP Marna
Po kakšnem receptu si pa naredila? Jaz sem v bazi dobila dva, pa mi ni čisto jasno ali je liker treba kuhat ali ne. Pri enem receptu se mi je zdelo, da ni kuhanja, ampak mislim, da je bolje skuhan. Pa verjetno se v liker lahko da tudi rum? Hvala za odgovor, če bi mi kdo vedel svetovati. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti