Lečina moka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 13. dec 2006 9:52 | ogledi: 4.734 | odgovori: 9

A se jo da dobiti pri nas? Čez mejo? Ali lahko kar sama zmeljem posušeno lečo?

Loni Makaroni [rozica]

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. dec 2006 11:45

Draga Loni, ker v kuhinji ni veliko stvari, za katere še nisem slišala (za lečino moko pa še nisem), sem seveda takoj malo pobrskala po internetu in videla, da lečino moko uporabljajo v indijski kuhinji za pripravo papadumov (tudi za to sem ugotovila, kaj je - indijski mlinci). Če je naše bio trgovine še niso posvojile, bo verjetno treba čez mejo, pred kratkim so mi znanci pripovedovali o neki odlični trgovini z azijskimi sestavinami v Grazu. Nisem pa zelo natančno poslušala, ker sem bolj pristašinja avstroogrske (pa morda še italijanske in francoske) kuhinje. teta torta

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. dec 2006 12:06

Loni, sigurno lahko lečo zmelješ kar sama. Saj je tudi vsa ostala moka pripravljena iz zmletih suhih zrn. fresh

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. dec 2006 12:47

Točno za to jo rabim, saj bom zanjo vprašala svojo indijsko prijateljico, pa bo povedala, kje jo ona kupuje. Samo sem jo hotela presenetiti in jaz narediti kaj indijskega. Saj za te lečine palačinke se rabi še ena "čudna" začimba, ki se imenuje hing, okus ima podoben kot česen in jo lahko nadomestimo kar z njim. Bom probala z mletjem. Loni Makaroni

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. dec 2006 12:55

evo, mogoče pa kupiš vse kar on-line in jo vseeno presenetiš http://www.spicesofindia.co.uk/ sele zdaj sem se spomnila- poskusi v templju v lj (harekrišna tempelj)- tam, skorajda zagotovo, imajo tudi začimbo hing, ki se drugače imenuje tudi asafetida in je sestavni del skorajda vseh krišnovih receptov (nekatere stvari so dobre za umret) fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 13. dec 2006 12:58:33

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. dec 2006 7:38

Fresh, hvala za namig, za to drugo ime sem pa že vedela... Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2006 14:00

asafoetido dobiš preverjeno tudi v Kalčku na Trubarjevi, mogoče tudi lečino moko. Sicer jo pa lahko sama zmelješ v mlinčku za kavo, ki ga imaš namenjenega za začimbe (ker če je za kavo, bo imela tudi lečina kava okus po kavi...) ali v mlinu za žito, če ga slučajno premoreš... Sem pa že delala tele papadume in so prav fajn stvarca:) Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2006 15:51

Loni, mal ste me " sfirbcale " s temle papp.........., piše povsod, da se kupi in pred postrežbo scvre. Recimo: Making papad at home is very laborious. So most people in India end up buying them pre-made. In the "good old days" when they were made at home, it took several days to make the paste of lentil or rice with spices, roll them out ultra-thin, and then dry them on the rooftop. You need very hot, dry, weather or they will spoil. I mean temperatures like 45 deg C and NO humidity, i.e. similar to the height of the Indian summer before the monsoon season. To the cook from Louisville KY, papads are NOT equivalent to Indian bread. They are considered a crunchy snack like chips. www.epicurious.com/recipes/recipe_" target="_blank">http://origin.www.epicurious.com/recipes/recipe_ Pa ne odnehat zaradi mene. ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 15. dec 2006 15:53:47

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2006 16:43

Ja, jaz sem jih res delala poleti in res se kar nekaj časa sušijo. Ampak sicer bi jih lahko posušila tudi v pečici na 50 st. Tak da - očitno smo moderne slovenke bolj pridne kot Indijke, hehe... Seveda to ni indijski kruhek, to je prigrizek, ala čips, ki se pomaka v razne omakce, čatnije, reliše... Indijski kruhki so pa naan, čapati,... Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. dec 2006 13:54

sem že dobila vse koristne napotke od moje indijske prijateljice, če ne drugje, bom vse indijsko, kar me zanima, dobila v Gradcu, onadva privlečeta zadeve kar s sabo, ko gresta domov. Veri, za moko sem v Kalčku že spraševala in je nimajo. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti