Govor ob upokojitvi

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

tema odprta - 13. dec 2006 9:01 | ogledi: 40.495 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Imam eno prošnjo...danes zjutraj sem dobila nalogo v službi, da napišem govor za delavca, ki odhaja v pokoj. Ker tega še nikoli nisem počela in niti delavca ne poznam dobro, saj sem še zelo kratki čas na firmi, vas prosim za pomoč.

Mogoče se komu kje na računalniku valja kakšen stari govor in bi to malo preoblikovala in kaj dodala....imam pa čas samo do 14.30 danes...

Joj mene joj

lo BOjanca

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

13. dec 2006 9:51

Sama boš brez pomoči to težko izpeljala. Poprosi starejše sodelavce za pomoč, ki se bodo sigurno spomnili kakšnih dogodkov, povezanih z njim. Mojemu sodelavcu, ki je pred kratkim odšel v pokoj, smo napisali tak govor, da ni vedel, ali bi se jokal ali smejal. Vse skupaj pa smo spesnili. Spomnili smo ga na vse uspehe ter tudi kikse in fore v službi in doma ter končali s tem, kaj bo sedaj počel doma. Je pa dejstvo, da smo majhen kolektiv (25) in se še preveč poznamo, saj drug za drugega vemo še to, kdaj gre kdo s.. Veliko uspeha.. Tina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2006 10:00

Darling, sočustvujem s tabo. In imam izdelano mnenje o tistem karakterju, ki ti je dal tako nalogo... (lenuh brezčutni...) a bral bo pa tisti karakter ali kaj (pa to se, BTW govori, ne pa bere....) Sama sem morala prejšnji teden nekaj reči sodelavcu, ki gre v pokoj - samo, da se midva zelo dobro razumeva in sva pila jutranje kave in sem rekla naslednje (morda ti bo prišlo kaj prav): - da mi je žal, da gre v pokoj, ker ga bomo pogrešali - da nas je veliko naučil, - da je odhod v pokoj stresna situacija tako za tistega, ki odhaja v pokoj, kot za tiste, ki so še v službi, ker se bo treba drugače organizirati - da upam, da smo mu "zlezli pod kožo" in da bo z zgodbicami o službi "nadlegoval" svojo ženo, dasiravno je te zgodbice ne bodo preveč zanimale (tu se je zaradi konkretne osebe razlegel en krohot) - da si želim, da bomo ostali, ki bomo šli čez kakih 25-30 let v penzijo, ob odhodu v penzijo tudi v tako izvrstni kondiciji, kot je bil naslovljeni - da mu želim, da bo upokojensko življenje kot ene zelo dolge počitnice, - da naj se vsak dan smeje pet minut več kot sedaj in sekira pet minut manj kot sedaj in da si vsak dan zapomni po nečem lepem. Nekaterim so se malo zasvetile oči (joj, nekaj mi je padlo v oči:::), splošni vtis je bil precej dober. Vendelina jr.

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

13. dec 2006 10:38

Joj mene joj, Bojanca, res hudo neprijetna zadeva. Taki govori se pišejo en lep čas v glavi, potem pa je še na papirju večkrat treba kaj popraviti. Razen če niste izjemni eksperti, ampak taki govor povedo iz glave, brez kakršnih koli plonk listkov... Bojanam, na zasebnih sporočilih ti bom pustila dva uvoda, ki se nadaljujeta z osebnimi značilnostmi, katere pa naj ti pomagajajo dopolniti sodelavci. jankica

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

13. dec 2006 11:28

Hvala vam za pomoč! Mislim, da mi bo uspelo sestavit nekaj...da bo šefe zadovoljen ;) Zlati ste.... lp Bojana

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

13. dec 2006 11:44

Bojanam pojdi na www.misli.com, tam imaš verzov na pretek klikni pod pokoj mogoče boš tam našla kakšen verz, ki bi vam ustrezal pa veliko sreče. darja2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti