Kje v ljubljani kupiti šveže škampe?

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

tema odprta - 12. dec 2006 22:52 | ogledi: 5.563 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

ker z ribarnicami v Ljubljani nimam nobenih izkušenj in ker z googlom ne najdem nič "pametnega", se obračam na vas. Trenutno bi rabila dobre šveže škampe, v bodoče pa tudi kaj drugega. Bi mi znal kdo priporočiti res zanesljivo in dobro ribarnico (fajn bi bilo, če kje v centru, bežigradu, v poštev pa pride vse). Vem, da prodajajo ribe v (inter)sparju in m.c. in da je ribarnica na glavni tržnici, ampak res nimam izkušenj in ne vem, če bi zanesljivo dobila sveže in ne sveže odtaljene...

Najlepša hvala za pomoč!

Pozdravček

teya84

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. dec 2006 5:48

Jaz prisežem na Le Clerk ( ali kako se že piše ). Ribarnice na glavni tržnici so tudi ( v glavnem ) v redu, v redu je tudi ribarnica v BTC. Druge manj poznam. ežoj

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

13. dec 2006 8:10

Priporočam ti ribarnico v na glavni tržnici tam kupujem že zelo dolgo in sem zelo zadovoljna. Dobiš tudi sveže škampe. Lp, beki

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

13. dec 2006 8:14

tudi mi jih kupujemo na glavni, plečnikovi tržnici. fajn je, da je tam več prodajalcev in lahko izbiraš med večjimi/manjšimi/gigantskimi in seveda tudi lažje primerjaš cene. lp

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

13. dec 2006 8:46

Ali mogoče kdo ve delovni čas ribarnice na plečnikovi tržnici? Hvala za odgovor. JORDI

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2006 9:43

teya 84 na Lj tržnici gre zadeva takole: Zajameš sapo in greš zelo zgodaj zjutraj (recimo ob 8.00) na tržnico, narediš en sprehod in se malo pogovoriš s prodajalci. Takrat je malo ljudi in ti bodo prodajalci lepo svetovali. Po dveh ponovitvah si izbreše stalnega prodajalca in potem bosta imela lep odnos in lahko začneš prihajati tudi kasneje. Je en svojevrsten gušt biti na tržnici bolj zgodaj (tisto sobotno drenjanje, ki se začne dogajati med 10.30 in 12.30 je bolj za "pokazati se" in ne za resne nakupe) opraviti nakupe in potem piti kavo, medtem ko se masa ljudi šele nameni na tržnico. Vendelina jr.

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

13. dec 2006 10:33

Najlepša hvala za odgovore in vse nasvete - jih bom sigurno upoštevala, čeprav, Vendelina, sem ob sobotah ponavadi doma (študentsko-nomadsko življenje) in zato jutranji sprehod po tržnici ne pride v poštev (razen seveda, ko ostanem v Lj). Bom pa probala kakšen drug dan, ko imam fax popoldne. Še enkrat najlepša hvala vsem! No, če se najde še kdo, pa kar z besedo na dan.. teya84

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

13. dec 2006 17:29

Majamarko, hvala. Ker sem iz Kranja ne zahajam velikrat na Ljubljansko tržnico. Mi je pa fino. To je zame pravi dogodek. Letos sem se odločila, da grem v ljubljansko ribarnico po silvestrsko večerjo. Verjetno pa 31.12. letos ne delajo, ker je nedelja. JORDI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti