Nasilje preko interneta- naše posredovanje obrodilo sadove

tema je zaklenjena

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

tema odprta - 12. dec 2006 20:32 | ogledi: 3.013 | odgovori: 11

Punce!

Ravnokar sem videla, da bo pri Preverjenem prispevek o najstnikih in najstnicah, ki objavljajo svoje fotografije na internetu. Ravno zdaj je na sporedu! Zgleda, da se je nekaj premaknilo. Grem gledat. Bom potem komentirala.

alexis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2006 20:38

Znano mi je tudi ozadje nastanka tega prispevka,in res je, da ima forum nekaj s tem. Podrobnosti ne bom razlagala, a je bilo tako, da so bili ljudje pripravljeni pomagati in so tudi podvzeli ustrezne korake, da se o teh internetnih straneh pove kajinkako, "zaškripalo" pa je pri tistih, ki jim je bila pomoč v prvi vrsti namenjena. Ampak pomembno je, da je forum pokazal, da če se zadev lotijopravi ljudje, tudi rezultat ne izostane. Mamamia mamamia

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

12. dec 2006 20:43

Vsaj nekaj dobrega smo naredile, a ne? alexis

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. dec 2006 20:45

Ja, očitno je bila vendelina uspešna, a ne... Bravo!!!!! jasna

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

12. dec 2006 21:50

Na žalost nisem uspela gledat in kaj se je zgodilo, a so ukinili internetno stran. Oziroma a katera ve kdaj bodo oddajo ponovili? Levinjav

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

12. dec 2006 22:50

Levinjav oddajo ponavljajo ob sredah torej jutri ob 12.35 na POP. mamazeljka

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

13. dec 2006 0:14

Jaz sicer nisem punca, vendar sem gledal prispevek o spletnih straneh ocenime.com ali nekaj takšnega, kjer je govoril tudi lastnik te spletne str. ali Admin, ali oboje, ne vem natančno in mislim, da ne bodo ukinli te spletne strani, odstranijo samo tiste fotografije, katere se uporabnikom tehistih spletnih strani zdijo neprimerne in o tem pišeju Adminu, tako da, tisti, ki te strani spremljate - če je kakšna fotografija, ki iz kakršnih kolo razlogov ni primerna za javno objavo - kar pisat Administratorju. Koliko sem razumel iz prispevka pa dekleta kar tekmujejo, katera bo posnela bolj opolsko fotografijo in jo potem objavila na spletu (tukaj bi bilo zanimivo slišati še mnenje kakšnega strokovnjaka iz področja psihiatrije). LP

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

13. dec 2006 8:20

Ja MA-RE, ampak veš, da potem ko obvestiš administratorja o neprimerni fotografiji on sam preceni ali je res neprimerna ali ne. In po moje takim, ki se jim gre za obisk spletne strani, malo katera fotografija ni primerna za objavo, saj mlade razgaljene punce še kako privlačijo takšne in frugačne ljudi. alexis

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

14. dec 2006 21:13

Bravo vsi skupaj, danes je bilo tudi pri Tedniku. Morda pa bodo koga spametovali, da ne bo potrebno več urgirati. lp zinka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

18. dec 2006 14:01

Objavljam pismo iz Domence, svoj odgovor in obveščam, da sem en stavek zaradi žaljive vsebine izbrisal, uporabnike pa naprošam, naj pazijo na izražanje, ker je internet javni medij. Žaljivke konkretnim osebam pač nimajo mesta na forumu. *** Pozdravljeni, na vašem forumu smo opazili sovražni govor, naperjen proti našim spletnim mestom Glasujzame.com in Simpatije.com. Uporabniki in uporabnice v temi govorijo, da je treba te "spletne strani sesuti" in da so administratorji, ustvarjalci in lastniki teh spletnih mest "bedaki in idioti". Pozive k "sestuju" in "uničenju" strani lahko razumemo tudi kot napeljevanje h kaznivim dejanjem. Naprošam vas, da uporabnike, ki so sodelovali v omenjenih temah opozorite, da sovražni govor ni primerna oblika komunikacije, teme pa izbrišete, saj tako spodbujanje sovražnosti ne sme imeti mesta v današnji družbi in je vredno tudi kazenske ovadbe. Nesramnost preko interneta: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7766 Nesramnost preko interneta - 2. del: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7828 in še tema, kjer so uporabnike/uporabnice zadovoljni nad svojimi "dosežki": http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8559 Z lepimi pozdravi, Miha Rejc Odnosi z javnostmi Domenca d.o.o. *** Odgovor: Po pregledu vidim, da je ena članica res uporabila besedo bedak, zato sem ta dopis cenzuriral in članico opomnil. V navedenih temah pa ne vidim nič takega, kar bi nakazovalo na kaznivo dejanje. Obiskovalci pozivajo k temu, da se pokliče na Tednik in obvesti ustrezne službe. Beseda "sesuje" je tako vzeta iz konteksta, če ste mislili na pozive, da se z virusi ali nelegalnimi DOS napadi onemogoči vaše strani. Vse kar vidim so pozivi k legalnemu zaprtju strani (med vsem ostalim, kot je pomoč omenjeni deklici itd.), kar pa ni kaznivo dejanje. Se pa strinjam, da je v današnji družbi potrebna strpnost, ki jo je vedno premalo, in glede na to, da je bila uporabljena beseda bedak, bom vaš dopis kot opozorilo objavil na naši strani v vseh omenjenih temah. Hvala za obvestilo in lep pozdrav Jernej Pečjak Urednik Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

18. dec 2006 14:10

Jernej BRAVO in hvala, da nas podpiraš. Lep pa čeprav deževen dan vsem, ki jim ni vseeno. alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti