Mesni recepti s tartufi

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

tema odprta - 12. dec 2006 7:28 | ogledi: 4.529 | odgovori: 5

Po vsej Kulinariki sem iskala recepte na to temo, pa sem našla le testenine s tartufi. Prosila bi vse, ki se na to spoznajo, da mi posredujejo kakšen dober recept. Že vnaprej se vam zahvaljujem.

Zdenka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

12. dec 2006 8:11

Jaz običajno dodam pasto v gobovo omako, ki jo potem uporabim za prilogo k mesnim jedem. Nimam pa zato kakega posebnega recepta. lp K

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. dec 2006 10:37

Lahko narediš nadev za raco ali drugo perutnino s tartufi. Če delaš biftek, ne rabiš drugega kot po vrhu pečenega mesa z žličko oblikovat kupček kakšne paste s tartufi (olive, gobe, kapre...kar pač imaš). Še najbolje pa je, če vložen črn ali bel tartuf naribaš čez pečeno meso. Cmarit tartufe v kakšni omaki je greh. Mamamia mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

12. dec 2006 15:56

Res je greh cmariti tartufe v kakšni omaki! Jaz jih na zrezke naribam kakšno minutko pred serviranjem! Večkrat pa v pečici pečem kovača s krompirjem in približno 5 minut pred serviranjem ribo in krompir potresem z nalistanimi tartufi. Za kakšen zajtrk pa stepem jajčka (največkrat prepeličja), stepena vlijem v ponev, kot da bi pekle palačinko in takoj potresem z naribanimi tartufi. Jajčno palačinko na hitro popečem še po drugi strani, toliko, da zakrkne in tartufi ostanejo sočni! Pa dober tek! kača

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. dec 2006 16:53

V Sočergi, v tisti gostilni pred enim zadnjih ostrih ovinkov pred mejo, smo enkrat jedli čudovite domače široje rezance z opečenim pršutom in sveže naribanimi črnimi tarufi (gospod je tartufe ribal na jed pred nami, namizi). Uh, tisto je pa bila pojedina,,,poplaknjena z domačim refoškom... Mamamia mamamia

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

13. dec 2006 7:58

Hvala vsem za odgovore. Zdenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti