Pravi čaji

Cajnica  

član od: 11.12.2006

sporočila: 1

tema odprta - 11. dec 2006 20:58 | ogledi: 17.024 | odgovori: 36

Pije tu kdo prave čaje, kateri so vam najljubši, kako jih pripravite, kje jih kupite. Meni je najljubši Assam z kančkom mleka in sladkan z medom .

Cajnica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

11. dec 2006 21:43

Sicer so mi bolj pri srcu zeleni, imam pa tudi vse kar ima http://www.cha.si/ponudba.htm . Razen Gunpowder black in English breakfast (ravno dobro ne prenašam bergamotke), bi pa povsem brez težav preživela brez Lapsang souchonga, ki me spominja na dimljene klobase.. Pripravim si jih navadno namesto kave, pijem pa nesladkane in brez mleka. Najbolj mi je pa všeč Keemun.. LP juhica

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

11. dec 2006 23:07

evo mene. pravi čaj je na mojem jedilniku za zajtrk obvezno vsako jutro, in to praviloma črni. obvezno razsuti in nikoli filter vrečke. meni najljubši je Scottish Breakfast. obvezno brez kakršnihkoli dodatkov a la mlek ali cukr. kako ga pripravim? krop čez čaj, pa par minut namakanja in precedit. to je to. kupujem jih nekatere v Chaju v lj, ostale pa v Maximarketu - Taylors of Harrogate. in to že leta, prve sem prinesel iz Londona in Edinburgha že davno nazaj. Včasih tudi Twinnings ali pa Sir Winston Tea, ampak zelo redko. trenutno jih je v omari 14 različnih... LP Drejček

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

12. dec 2006 9:42

Čaji, čaji, čaji... Jaz jih imam v "omarici" za čaje, toliko, da se vsi, ki pridejo k meni domov, sprašujejo, če niso slučajno v kako čajnico zašli. V glavnem ... tega Bio Assam imam tudi jaz in ga zelo rada pijem (vendar brez sladkorja in tudi brez mleka). Všeč mi je tudi Mate, katerega v zadnjem času večinoma pijem kot navadne čaje - se pravi ena žlička mate čaja in po naprej znanem postopku. Sicer pa ga včasih pripravim tudi tako, kot je to potrebno storiti - po argentinsko, vendar le ko sem v družbi, kar je bolj primerno). Drugače pa mi teknejo tudi domači zeliščni čaji. LP Marna

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

12. dec 2006 10:14

Jaz pa prisegam na zelene čaje z okusi zelena vanilija in božični. Pogosto pijem tudi rdeče, mate in zadnje čase rooibos. Imamo tudi sadnega z jagodo in poprom, pa z jogurtom. V zelene čaje dam obvezno kanček mleka in brez sladkorja. Črne z okusi pije sin, ker mene zapirajo. Vse kupujemo v čajnici v BTC. Sem pa prejšnji teden kupila v Hofferju dva sadna čaja z okusom po pečenih jabolkih in slive - rum. Božansko! Prijazen dan zvezdica55

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

12. dec 2006 10:45

črni asam, zeleni čaj z gingkom, rooibos s kakavom - vse "natur" brez sladkorja in drugih dodatkov. Priznam pa, da pozimi - po kakšni močni zunanji rekreaciji (ali pa v hribih) paše tudi čaj s sladkorjem in šilcem ruma ali domačega sadjevca. Samo to so pa že domače gorenjske variante. Lisa

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. dec 2006 10:56

V glavnem v službi pijemo prave čaje, kar pač kdo prinese in kar pride pod roko. Največkrat so na polici Assam, Darjeling, pa nek črn z vanilijo, ki ga je nekdo prinesel iz Anglije, razni zeleni - Green Yunnan, neki kitajski "no-name", Green Tea direkt s Šri Lanke in Puerh za zdravje. Pred leti sem v Naturkostu v Beljaku kupila en zelo fin črni čaj z začimbami. Odkar ga je zmanjkalo, si različico pripravljam sama: črni čaj (tisti, ki je v omari), kardamom, poper, cimet, zvezdasti janež, klinčki - začimbe zdrobim in dodam čaju, prelijem z vodo, pustim 5 minut. Potem dodam še malo mleka in medu, prelijem v termovko in je super zadeva za na izlet (pogreje in zbudi). Pred kratkim sem v čajnici v City Parku kupila črni čaj s cimetom, ki pa mi ga še ni uspelo pripravit. Najrajši imam sicer zeliščne čaje in pa roiboosa z čokolado in smetano. V črne čaje si vedno dajem mleko, včasih tudi v roiboosa. Kozmeja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. dec 2006 11:05

Najrajši imam zeleni gunpowder, vsake toliko časa poskusim še kakšnega drugega. Parfumiranih ali zacinjenih - razen earl greya - nimam posebno rada. Pijem jih navadno brez sladkorja, kadar se hocem malo pocrkljat, pa dam noter malcek sladkorja in curek nestepene nesladkane sveze smetane. lp, proxima

kranjc  

član od: 12.12.2006

sporočila: 5

12. dec 2006 12:13

Jaz imam najraje Earl Grey paše predvsem zjutraj pred službo, piti pa sem ga začel ker se mi je kava zagabila, je pa to eden redkih aromatiziranih čajev ki jih rad pijem . Zvečer se vedno prileže rooibos čaj, saj me prav fino pomiri pa še okus mi je strašno všeč. čaje si minimalno sladkam in dodam malce mleka. Mogoče kdo ve kje kupiti čaje na internetu saj sam živim v precej zakotnih krajih, v Ljubljano pa se mi ne da hoditi samo po čaj. kranjc

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. dec 2006 12:30

Pred kratkim sem odkrila ayurvedske čaje. Za začetek sem kupila "moč energije". Je čudovitega okusa, poživljajoč in vabljiv. Pijem ga brez dodatkov. Redno pijem taheebo. Ta je pa za zdravje. mimika

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

12. dec 2006 12:43

kranjc, pojdi na link od cha-ja, ki ga je napisala juhica, pa preglej celotno njihovo ponudbo. Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti