Pravi čaji

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

4. feb 2007 7:17

Marna, kako se kuha čaj po argentinsko? Sam imam rad čaje. Razne ob raznih priložnostih. Na prvem mestu je seveda čaj nad 1000 m nadmorske višine z dodatkom, ki ti malo podkrepi hribsko dobro voljo. Seceda so nad 2000 še bolši. V dolini pa z dodatkom limone ali pa z primerno količino sladkorja. Mleko pa naj bo kar za v kavo po mojem mišljenju. Aha, če se slučajno kaj po Krškem sprehajate, v Karizmi imajo nekaj preko 30 različnih čajev, So kar za pohvalit. Matjaž

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. feb 2007 7:26

Od pravih čajev imam najrajši sir Winston, različni okusi. Doma jih imam približno 20, najboljši pa mi je jasminov z kančkom sladkorja in kapljico mleka. Ker sem navdušena zeliščarica, jih imam kar dosti svojih doma nabranih. Ti so mi najboljši z dodatkom limone. Lani pa sem it Turčije prinesla še domače sadne, med katerimi pa izstopa posušeno granatno jabolko. Tudi pomaranča in banana sta super, jih je pa potrebno malo prevreti. Ker vsi doma obožujemo čaje, mi je rekla prijateljica, da naj odprem čajnico, ko jih pa toliko imam ,hehe. Nekaj je kupljenih, nekaj prijatelji prinesejo iz različnih koncev sveta, zeliščni pa so domači. Zelo specifičnega pa sem dobila iz Tajske. Baje je narejen iz sadeža noni in z dodatkom posebne orhideje, ki ni za v okrasni lonček, ampak jo gojijo za čaj. Nekaj posebnega. Kyara

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. feb 2007 11:27

Matjaž, a misliš mate (oz.yerba mate)? LP juhica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. feb 2007 11:35

Tradicionalna priprave mate čaja: Pripravlja se v posebni bučki (posušena mini bučka s kovinskim obročem-mate) zraven pa dobiš še tak ustnik, ki ima spodaj filter (kot pri jajčku za čaj)-bombilla. Suhe lističe preliješ z malo mrzle vode, da se navlažijo, potem pa priliješ še vročo vodo. Čaj piješ po ustniku (lističev ne odstraniš), vročo vodo pa dodajaš, dokler želiš piti čaj oz dokler ima še okus po zelišču. Sicer imam tudi bučko, vendar je ne uporabljam, ker je ne moreš uredu očistiti, ustnik pa funkcionira dobro. Ga pa ne moreš uporabljati pri pitju zelenih čajev, ker postane aroma preveč močna. Pri mateju pa ni tako. LP juhica

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

5. feb 2007 19:09

Rada bi vedla, ka za en črni čaj je to, ko ga je enkrat bivši sodelavec prineso iz Rusije. Smo si ga v službi babe skuhale, vam rečem, da sn mela tak elana, kar noslo me je po fabriki, fse sn naredla v službi pa še potle doma. Ma kdo kako idejo, kaki čaj bi to bil? Ki poživlja žile ... tumpika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jan 2010 20:57

Da ne odpiram nove teme, oživljam kar to in vas prosim za pomoč.

Jeseni sem v eni od gostilnic na Bledu pila čaj Ronnefeldt, iz filter vrečke seveda. Bil je izjemno dober, prav nenavadno za čaj v takem pakiranju. Pila sem Classic Darjeeling.

Na spletu nisem našla informacije, če prodajajo čaje te znamke tudi v kateri od čajnic v Sloveniji. Bi bila zelo vesela tega podatka. Seveda je lahko (še bolje) čaj tudi v "razsutem stanju", ne le v filter vrečkah.

Hvala za trud in morebitne koristne informacije, sem prepričana, da jih bo vesel še kdo drug.

rimljanka - zasebno mnenje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. jan 2010 21:14

Na Googlu sem našla tole:

http://www.planet-lepote.com/forum/viewtopic.ph

Tukaj omenja 'Pegasus' tale čaj in da ga je kupila v trgovini Oxivit, v razsuti obliki.

Trgovino sem našla tule:

LIBO d.o.o. SPECIALIZIRANA PRODAJALNA - OXIVIT

Ziherlova ulica 8, 1000 Ljubljana

 

Boš imela izletek na Trnovo :)

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jan 2010 21:27

Hvala, Atina, no, izletek ravnoi ne bo, je preblizu, bom šla, ja.

rimljanka - zasebno mnenje

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

24. avg 2010 0:43

Uh, jaz obožujem čaje, predvsem zeliščne, ki jih pijem brez dodatkov. Želim občutit okus zelišča, ne pa sladkobo. Celo konopljin čaj sem odkrila v trgovini z zdravimi izdelki. Drugače pa pijem sencho, mate, gunpowder, oolong, pu erh, čaj ze ženske, včasih pade kak čaj iz šentjanževke, rmanov in urološki, ki pa tudi ni slabega okusa :))) Čaji iz filtra in sadni čaji pa so že (skoraj) preteklost. Zelo je fajn, če imaš čajnico v bližini. yulchi

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. avg 2011 11:30

(privlekla skoraj z arhiva)

Skoraj vsak dan si naredim črnega vanilijevega s pol žličke sladkorja in mlekom. Sem jih probala že kar nekaj, ampak boljšega od Twinningsa še nisem našla, čeprav je ta v vrečkah. Ta mi je res božanski. Od nedavnega navdušena še nad rooibosom, običajen ali tudi z vanilijevim okusom, sicer brez dodatkov. Všeč mi je tudi navaden črni čaj - tudi z malo sladkorja in z mlekom. Pa sem in tja zeleni čaj (včasih vsak dan, spet drugič en teden ali dva sploh ne), različni okusi. Pa domače čajne mešanice (nazadnje sprobano sivka + kamilica).

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti