Pravi čaji

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

12. dec 2006 13:40

všeč mi je zimska pravljica, različni okusi zelenega čaja, črni čaj,...vsem dodam mleko, cimet in rjav sladkor ali pa v čaj namakam piškotkemmmm, si grem enega narest

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

12. dec 2006 14:58

Jaz imam najraje zelenega z limono ali rdečega. Obvezno dodam mleko in sladkor - ja, vem da se pravi "čajepivci" zgražajo nad tem, ampak meni tak čaj potem predstavlja sladico. lp, vanjatajnsek

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

12. dec 2006 16:00

Zeleni čaj, zeleni čaj in še enkrat zeleni čaj........ brez dodatkov. Nena Nena-morje

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

12. dec 2006 16:18

Jaz spijem veliko čaja - predvsem v zimskem času, še najraje mi je všeč čaj na Ang. način z mlekom, včasih dodam med ali rjavi sladkor, sadnim pa namesto mleka dodam limono ali rum (posebni protokol in pogoj za udeležbo na smučariji ;)) ) ker ima tako karamelast okus. Ker imam več vrst čaja (predvsem črni in zeleni, nakaj pa tudi sadnih in še kakšen) v filter vrečkah ali v razsulu, tako da se ne obremenjujem z imeni čajev, temveč jih rad poizkusim čimveč. Čaj, ki je naredil vtis name ( imena se ne spomnim), je prinesel prijatelj iz Tajske, katerega je kupil nekje na čajni tržnici, ter nam ga pripravil na način, katerega so mu pokazali na Tajskem. Res neverjeten okus. Marijan PETEK

lonalina  

član od: 9.11.2006

sporočila: 65

21. dec 2006 8:49

Tudi jaz prisegam na zeleni čaj. Kupujem ga v Čajni hiši in ponavadi izbiram med zelenimi aromatiziranimi čaji. Trenutno pijem japonsko češnjo, ki je zelo dobrega okusa. Čaj prelijem z vodo tik preden le-ta zavre, nato pa počakam 2-3 minutke. V čaj dam vedno malo sladkorja in mleka. Zeleni čaj pijem skoraj vedno dvakrat na dan.Bolje kot vsaka kava... lonalina

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

21. dec 2006 12:18

Pri zajtrku pu erh, brez katerega si življenja ne znam več predstavljati, ob naslednjih obrokih pa zeleni čaj, včasih japonski, drugič kitajski, redkeje kakšen oolong in rooibos s tipičnimi začimbami. Vse pa vedno in izključno BREZ kakršnihkoli dodatkov, saj le-ti uničijo vse, kar ima čaj za ponuditi. Kava...kaj je že to..? Ne spomnim se, kdaj sem jo nazadnje poskusila..

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

3. feb 2007 21:29

Kranjc po imenu sklepam ,da si Dolenc. V Novem mestu je tudi čajnica in kar nekaj čajev je iz ljubljnske Cha. Lp vdolin vdolin

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

3. feb 2007 21:37

Odkar se je pojavo pri nas, pijem roibos. Grenki ni za piti, zato si ga fajn cukram, te pa mi ma okus po karameli. Rada bi pa vedla, ka za en črni čaj je enkrat bivši sodelavec prineso iz Rusije. Smo si ga v službi babe skuhale, vam rečem, da sn mela tak elana, kar noslo me je po fabriki, fse sn naredla v službi pa še potle doma. Ma kdo kako idejo, kaki čaj bi to bil? tumpika

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. feb 2007 23:22

Prisegam na zelene čaje in sicer brez sladkorja in ostalih dodatkov. Od nearomatiziranih mi je zelo všeč Mao feng, od aromatiziranih pa Earl green, zelena vanilija, japonska češnja,rdeča zelena pomaranča, jasminov... Pripravljam ga tako, da napolnim cedilce s čajem in ga prelijem z vročo vodo ( 70-80 st.), pokrijem čajnik in počakam 3 - 5 minut, odvisno ob kateri uri a pripravljam. Do treh minut poživlja, pet min. pomirja. Zvečer pa pijem Rooibos različnih okusov , včasih pa Ajurvedski čaj za pomiritev in po njem res sladko spim. kaj je že to? Je prav nič ne pogrešam, čeprav sem je pa včasih kar precej spila. Uživajte v čajčkih Aki

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. feb 2007 6:46

Nekateri ste prav čudna družba. Zato ker mi je čaj všeč, se ne mislim odpovedat kavi, ali recimo žitni kavi za zajtrk. Vse je na mojem jedilniku ( ali bi tukaj mogel rečt: pijalniku ). Zjutraj pijem v glavnem kavo, včasih pa tudi čaj. Če je " tapravi " pol pa je Sir Winston, ali pa ( redkeje ) zeleni, posladkan " po okusu ", sem ter tja še kanček mleka v čaj. Zeliščni čaji so bolj stvar medicine ( razen poleti, ko rad naredim metin čaj od sveže nabrane mete ): lipov čaj po zimi ( ali če me zebe ) ker fajn pogreje, metin čaj za stomak ( pomirja želodec/stomak ), kamilica pa za spiranje ( ustne votlne ali zob........ ). Pa uživajte v še čem, ne samo v čajčkih. ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 04. feb 2007 06:47:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti