Madžarske košarice

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

tema odprta - 11. dec 2006 15:27 | ogledi: 2.720 | odgovori: 4

Prosim za pomoč!

Že nekaj časa nezaj (mogoče celo leto ali dve) je bil na forumu objavljen recept za madžarske košarice. Sedaj ko imam končno modelčke pa ne najdem recepta. Pregledala sem že kar nekaj tem na forumu pa ga nikakor ne najdem, ne vem niti kdo je takrat prispeval recept.

Ali jih kdo peče?

Rebeka

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

11. dec 2006 15:31

Rebeka se te košarice potem filajo? gordana

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

11. dec 2006 18:43

ligojna hvala, te sem našla vendar niso prave gordana - naredi se testo s katerim se obloži modelček, na sredino se da marmelada, sadje ali nekaj podobnega in se potem napolni še s kremo iz beljakov (snega) in orehov. Poznaš ta recept? Rebeka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. dec 2006 20:14

Jamie je enkrat naredil čokoladne košarice. Listnato testo je razvaljal, posul s sladkorjem in cimetom, zvil skupaj in narezal na obroče debele, če se prav spomnim, cca. 1 cm. Nato je vsak obroč posebej dal v polivinil vrečko in ga razvaljel v krog, s katerim je nato obložil narobe obrnjen kozarec. Spekel v pečici, ko so se ohladile jih ne napolnil z malinami (se mi zdi), stopljeno čokolado in okrasil s smetano. To sem napisala po spominu, če se še katera spomni tega recepta naj me popravi ali dopolni. marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti