Medenjaki

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. dec 2006 14:12

Čao, zdaj pa še mene nekaj zanima - ali lahko uporabiš enako testo za medenjake v obliki polkroglic (če trgaš testo in delaš za lešnik velike kroglice) in če testo zvaljaš in izrezuješ oblike? Jaz sem vedno trgala testo, torej delala polkroglice z mandeljnom na vrhu, letos bi pa rada naredila različne oblike (smrečice, zvezde...) in jih okrasila. Kot sem že omenila, delam po receptu sestre Vandeline. Hvala za nasvet in obilo užitkov ob peki in hrustanju dišečih medenjakov! In seveda ob žetju hvale, kako dobre medopekarice ste! Meni to ful ugaja - moran priznat, da še bolj kot ob sladkanju s piškoti uživam, ko gledam druge, kako so zadovoljni z mojimi izdelki. Lep pozdravček, S.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

13. dec 2006 6:50

Anomis za izdelovanje medenjakov iz valjanega testa potrebuješ bolj čvrsto testo,kakor za kroglice,pa tudi pri valjanju se testo zbije.V testo vtisneš še precej moke,da se ne prijema valjarja.Vse to ima za posledoco,da so tudi medenjaki bolj trdi in potrebujejo nekaj časa,da se omehčajo.Poizkusi svoje testo razvaljati in izrezovati figurice,če bo premehko pa dodaj malo moke.Lahko pa mehko maso pečeš v modelčkih(snežak,božiček,smreka.orehi.hiška...) in dobiš lepe medenjake,ki jih lahko še lepše pobarvaš. ati zlati

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

13. dec 2006 11:43

Sinoči sem pekla medenjake po receptu, ki ga je prispevala Barb 31. Danes pa sem že razočarana. To pa iz preprostega razloga. Medenjaki so tako čudoviti, da ne vem, če bodo dočakali Božič.Resnično so enkratni. Lep pozdrav dixi

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

13. dec 2006 12:15

Hojla! HURA ZAME! Ne morem vam povedati kako sem vesela-medenjaki so uspeli,ne bom pretiravala že kar nekaj let sem obupava nad peko medenjakov.Zvečer sem jih zamesila inšele naslednji dan po kosilu spekla.Kosem testo vzela iz hladilnika nisem vedela a ga vržem v smeti ali ga pečem bilo je nikakvo.Ampak medenjaki so se topili v ustih,tako zelo so dobri. Tistim ki medenjaki ne uspejo NE OBUPAJTE! mijamarija

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

13. dec 2006 13:05

Čao, ja, jaz delam vedno po istem receptu, pa se je tudi že zgodilo, da bi jih lahko za orožje uporabila, tako so bili trdi. Je res zelo pomembno, da testo dolgo počiva. Ati zlati, hvala za nasvet. Bom poskusila kar s tem receptom, jih bom bolj malo naredila in raje ponovila, če bo ok. Naj diši...... Lep pozdravček, S.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

22. dec 2008 15:33

gostenn je napisal/a:
Skledca, jaz sem jih pekla ravno včeraj in resnično so mehki kot puter. Če si s Koroške te povabim nanje....in sicer po receptu: 1/2 kg moke kavna žlička sode bikarbone 15 dag margarine 15 dag sladkorja 2 jajci 15 dag na 60* segretega in ohlajenega meda ščep cimeta Sodo bikarbono pomešaj z moko, stepi jajca z margarino, dodaj sladkor, cimet in med . Sedaj dodaj moko in z roko umesi testo.(testo je kar mehko ,vendar ničesar ne dodajaj). Pusti počivat eno uro ali pa čez noč v hladilniku. Iz testa oblikuj kroglice in jih nalagaj na pekač namazan z margarino.Peci na 180 *C 12-15 min. (saj boš videla ko lepo potemnijo),in jih poberi takoj iz pekača. Želim ti ugodno peko in veliko dobre volje gostenn

 

Teli medenjaki so zelo dobri. Čeprav sem jih nalagala precej narazen, so se med peko precej povečali, tako, da so se po peki dotikali.

 

Lijana

ursi.lavric  

član od: 22.4.2008

sporočila: 21

22. dec 2008 17:49

1,5kg moke 25 dag margarine 1/2 kg tekočega medu 5 jajc 30 dag sladkorja 4 žličke jedilne sode - (2 vrečki) 1 žlička cimeta malo mletih klinčkov limonina lupinica V veliko posodo po vrstnem redu dodajamo sestavine. Zamesimo testo, lahko z mešalnikom, razvaljamo ga malo bolj na debelo in razrežemo z modelčki. Piškote premažemo s stepenim jajcem in okrasimo z orehom. Pečemo v ogreti pečici na 200 stopinjah cca. 10 do 15 minut. Jaz jih delam po tem receptu, pa mi vedno uspejo.Lep pozdrav ursi.lavric

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti