Oblati oz. "hostije" za piškote

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

15. dec 2006 11:33

Župnika sem že lanjsko leto spraševala, pa ni naklonjen tovrstnim donacijam, tako da bom kar v Hofer skočila. Kako pa naredite krogce iz oblatov (da oblati ne spokajo)? Hvala za odg. lp tamara

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. dec 2006 11:41

Tamara, krogce iz oblatov lahko izrežeš s pomočjo modelčka za linške oči - v Merkurju sem kupila dve različni velikosti. Zdi pa se mi pomembno, da je obod, s katerim izrezuješ, dokaj trd in "oster", zato jaz v te namene ne uporabljam kozarčke, ampak krogce izrežem z prej navedenim pripomočkom. Kadar delam panje,, oblate lepo izrezujem s tem modelčkom, pa mi nič ne pokajo!Samo malo bolj na trdo pritisni modelček na oblat in ga malo zasuči, pa bi ti moralo uspeti!. LP kača

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2006 13:34

Pa saj se dobijo že okrogli izrezani oblatki iz hostij za kupit, jaz drugih niti nisem uporabljala, ko sem makrone pekla na teh belih krogcih. Mamamia mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. dec 2006 19:21

Ja, mamamia, seveda se dobijo te hostije, ampak je po navadi očitno treba v tujino. Jaz Hoferja ne obiskujem, zato ne vem, če se jih dobi tudi tam. Tamara pa je spraševala, kako izrezati krogce iz oblatov. Sicer pa sem domačim že povedala, da me najmanj štiri dni ne bo "za nobenega", ker se moram lotiti še peke nekaj vrst piškotov! Prosto imam samo v nedeljo nekaj uric, saj bodoči zet praznuje roj.dan (samo toliko, da si malo odpočijem!) Dobro peko želim vsem! kača

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

16. dec 2006 8:49

Iz tega testa (pravokotne oblike) se da naret odlično pecivo v stilu napolitank - s kakavovo kremo torej. Res so zelo fine, ampak ne vem recepta, ker ga gospa pri kateri sem jih jedla noče povedat. Ve slučajno kdo kaj imam v mislih? Klea

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2006 10:29

Klea, ravno včeraj semnaredilanapolitanke, a ne iz teh belih obaltov ampak iz tistih "ta pravih". Kremo pa sem naredila po receptu iz ene revije za kocke iz belih oblatov (histij). Takole gre: penasto stepeš dve celi jajci in dva rumenjaka z žlico ruma in 200 g sladkorja v prahu ter dvema vanilijevima sladkorjema. Nad soparo razpustiš 250 g kokosove maščobe, 125 g masla (jaz sem naredila v obratnem razmerju, ker nisem imela dovolj kokosove maščobe pri roki), 30 dag temne čokoladne kuverture (temu receptu sem jaz dodala še 150 g nugata). Še nekoliko toplo maso po malih žličkah vmešavaš v jajčno zmes, jaz sem pri tem stepala z najnižjim številom vrtljajev. Potem nadev namažeš na prvi oblat, lepo enokemrno in ne predebelo, da bodo plošče ravne, pokriješ z drugim, znova namažeš in tako do konca. Tesno oviješ s folijo in obtežiš tako, da je celotna površina enakomerno obtežena (knjiga ali kup revij se ravno prav prilega formatu oblatov), ter pustiš čez noč na hladnem, da se lepo strdi. Če nimaš pekača, v katerega bi se oblati tesno prilegali, uporabiš folijo. Pomembno je, da res tesno oviješ ploščo, sicer zna nadev ob straneh uhajati, ko napolitanke obtežiš. To je vsa umetnost. Ne vem,zakaj bi gospa tako zelo skrivala svoj recept (razen če je gostinec ali slaščičar, pe se boji, da bo kdo ukradel znanje). Jaz vedno z veseljem povem, kaj kako naredim, če koga zanima. Sčasoma boš pa tako sama pogruntala, kaj tej osnovi dodati in kaj odvzeti, da vam bo še bolj teknilo. Uživaj. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

16. dec 2006 13:02

Mamamia najlepša hvala za recept. Zagotovo poskusim. Jah, držanje receptov zase... tega jaz tudi ne razumem. In, ne gospa ni nič od naštetega. Klea

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. dec 2006 18:46

haha, gospa noče izdati recepta, ker bi bila ljubosumna, če bi tebi ratale boljše in bi potem vsi tebe hvalili Zdaj pa resno. Mene pa zanima iz česa so te hostje in iz česa jih pečejo. Mogoče če bi se dalo doma vsaj malo približno podobno stvar narediti - se bom lotila mandolata, pa sem mislila, da bi mogoče bolj original zgledal. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti