Nasvet za testo za potico

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. dec 2006 19:40

Morda je razlog v tem, da je debel glinast pekač, ki se je v hladilniku čez noč zelo ohladil, porabil preveč časa, da se je zadosti se segrel in prenašal toploto na potico. Zato je ostalo testo ob sredinskem delu pekača, do kamor pride toplota najkasneje, premalo pečeno. Tudi sicer se potica v glinastem pekaču peče počasneje (sploh, če je pekač še nov in neupečen) kot v navadnih pekačih. Poskusi prihodnjič s kakšnim kovinskim pekačem, tvegaj, pa boš videla. In poročaj, seveda, prosim. rimljanka

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

25. dec 2006 9:09

Dam prav Rimljanki,mislim pa tudi, da bi morala malo znižati temperaturo! Jaz sem potico vedno pekla na 200stopinjah,pa sem vedno imela zunaj preveč pečeno,notri pa še skoraj premalo pečeno potico. Letos sem jo prvič pekla na 180 st.,pa se je super spekla!!! Poskusi,ker te naše nove pečice(ventilatorske) bolj pečejo, kot stare(za vsa peciva nastavim 20 st. manj, kot včasih). Kar zamesi,pa poročaj!!!! Ja, pa kovinski model ti tud priporočam! ela

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

25. dec 2006 11:26

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1176 A, mislite da bo kaj narobe, če jo bom spekla orehovo potico (zgornji link), brez da bi jo pustila stati cca 6 ur? Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 25. dec 2006 15:41:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti