Silvestrovo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. dec 2006 14:51

Lucy je napisal/a:
Mamamia lahko pošlješ še meni prosim? Hvala in lp.
Če si hotela nekaj prdlogov za jedilnik, te čaka na zasebni potši. Pozdravček, Mamamia mamamia

Lucy  

član od: 7.2.2002

sporočila: 80

12. dec 2006 14:57

Najlepša hvala. Sem na hitro preletela in našla že nekaj super idej.

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

12. dec 2006 16:50

Ne vem za koliko zahtevno družbo kuhaš - če so to vsakodnevni prijatelji iz bolj delavskega kroga ljudi, je vsekakor bolje, da ne kompliciraš z jedilnikom. Saj veš kakšen žrebičkov karpacho na rukuli prelit s kisom namočenim v med kot hladna predjed,... lahko, da se ga sploh ne bodo upali dotakniti, ker pač niso navajeni takšne hrane,... No kot nam je pripravila moja mama (dobro jo je kdaj pa kdaj upoštevati): - predjed:še najraje biftek z prepečencem in margarino, pa kakšna domača salama, pršut, sir,... - glavna jed za silvestrovo: riž z vinsko omako kuhana govedina, svinska pečenka ("prašič rine z rilcem naprej"),.. sezonska solata (radič, zelena solata, korenje, zelje, koruza, grah, fižol,...) sladica penina - za rajanje pozno v noč: pohanje - piščanec, puran ("kura brca nazaj"), francoska solata suho ali kakšno drugo pecivo, sadje, - in moje najslajše: prvega, (ko se zbudite) za kosilo - sarma!! ali kašna štajerska kisla juha (čeprav "tapravih" (upam, da me zaradi te besece ne bo naskočil kakšen kuharski fondumentalist) se skoraj več ne kuha). Važno, da ti je dogodek silvesterskega večera zabava in druženje z prijatelji, ne pa tistih 30. min večerje, ko zmečejo gosti hrano v sebe, na trud kuharja pa pozabijo še v tistem trenutku, ko vstanejo od mize, ti kot kuhar pa dva dni prej in kasneje zafrustrirana in zamorjena, kakšna bo izpadla večerja, ali bodo gosti zadovoljni, zakaj me niso celo noč hvalili, mogoče je bila solata mrzla,.. ; ) - no, to zadnje je bilo mišljeno kot šala!. Pa lp, bp - MP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. dec 2006 17:00

Vedno je najbolj pomembna družba, ki se zbere, in temu primerno je treba pripravit večerjo. Brez skrbi, ma-re, večina jedi, ki so na tistem mojem seznamu, so takšne, da se lahko pripravljajo postopoma in v naprej, ter se ob dobri organizaciji gospodinja niti malo ne utrudi. Zato mi je tudi ljubši hladno-topli bife od klasične večerje. Alipa fondi, raclete... Je pa tudi res, da kar kdo od nas opravi z levo roko, pomeni za koga drugega pravo muko. Ampak o pripravi posameznih jedi debatiramo po zasebni pošti, ne moremo o podrobnostih razpredat po forumu. In še znečim se strinjam s tabo: sarma na prvega januarja dan je zakon, bil in bo. Pa kisla juha, jasno.Pri nas štajerska ne gre v proemt, jeva jo dva v družini, ostalih osem ne, tako da ostajamo pri svinjskih nogicah in uhljih....pa žolca z veliko česna!!! Mamamia mamamia

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

12. dec 2006 18:18

Mogoče si me narobe razumela, ker nisem repliciral na tvoj mail na vrhu, in me ne skrbi, (niti ne briga) kaj pošiljaš v ZS - zato tudi so. Predvsem sem želel svetovati brkn83 in odgovoriti glede na njegovo postavljeno vprašanje v temi. O podrobnostih priprave jedi pa tudi nisem razpredal, samo sem na grobo sestavil predlog za jedilnik - recepti za posamezno jed pa so točno opisani v drugi rubriki. Res pa je tudi, da je kakšnemu/kakšni udejstvovanje v kuhinji "Isusova muka" - mislim predvsem na pripravo hrane, zato pa ne "surfajo" vsi po takšnih straneh, kot je ta. Pa LP - Marijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti