Silvestrovo

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 9. dec 2006 22:53 | ogledi: 5.971 | odgovori: 15

pozdravljeni!

Ker bo kmalu konec leta že počasi razmišljam, kaj narediti za silvestrsko večerjo. Vendar ker nimam kaj veliko idej se obračam na vas, da mi malo poveste kaj vi pripravite za silvestrsko večerjo. V mislih imam kaj takega, ki lahko počaka malo dlje, tako da se lahko nekaj že zjutraj pripravi, in potem lahko ješ celo noč, seveda pa tudi kaj takega, kar bi bilo toplega in seveda pripravljenega točno za večerjo.

Namreč letos prvič sama pripravljam silvestrsko večerjo in ravno nimam kaj veliko izkušenj okoli tega.

Že vnaprej vsem hvala za odgovore in ideje.

Lep večer še naprej.

brkn83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. dec 2006 23:17

Če mi poveš, za koliko ljudi jo moraš pripravit, pa morda še to, ali boš morda šla v hladno-topli bife kombinacijo, ti že lažje kaj predlagam. S tem imam namreč kar veliko izkušenj, od priprav hladno-toplega bifeja za 30 ljudi, do večerje za deset ljudi... Pa tudi podatek o tem, ali denarnica postavlja kakšne omejitve,ni odveč. Morski sadeži, losos, pljučna, rostbif.... Če morda navržem: marinirane perutnice po provanslasko so jed,ki jo pripraviš dan ali dva prej, na mizi lepo čaka, da je lahko predjed ali pa se je čez noč,ko se kdo spomni. Enako je z rostbifom - lahko ga postrežeš zgolj narezanega na rezine, če pa z njim oviješ špargelj na primer, je že bolj imenitno.Tudi to pripraviš lahko dan prej. Če pogledaš v bazo pod Lososov zloženec, še slika je zraven, je še ena ideja za predjed... Lahko narediš polnjen avokado (s škampovimi repki) Za del toplega bifeja: pljučna v poprovi omaki; piščančji file v smetanovi omaki s curryjem, svinjska ribica v gobovi omaki, ribji fileji v začinjeni paradižnikovi omaki z zelenjavo.... AMpak, kot pravim, ni tako nepomembno, za koliko oseb gre, pa tudi, ali te zanima kaj bolj enostavnega ali zapletenega.... Mamamia mamamia

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

10. dec 2006 10:31

večerjo bom pripravljala za tam od 10 - 15 ljudi. mislim, da bi res bilo najbolje imeti hladno - topli bife, pa nekaj solat zraven. drugače kar pa se peciva tiče pa sem že našla nekaj idej na klinariki, bom malo keksov nardila, potem pa še kakšno drugo pecivo, ki ga bom spekla bol zadnje dni. Ali pa če imam kdo kakšno idejo, katero pecivo bi lahko spekla in ga dala v skrinjo, pa potem ven vzela. najraje bi pripravila nekaj takega, kar mi ne bi vzelo preveč časa, pa da tudi ne bi bilo preveč zakomplicirano. lp, brkn83

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

10. dec 2006 10:58

Za tako na hitro - hladni prigrizki, ki jih pripraviš prej: lososove rolice - dimljen losos pokapaš s kapljico limoninega soka, noter zaviješ namaz, ki ga narediš iz kisle smetane in hrena; šunkine rolice - v rezine šunke zaviješ francosko solato in dekoriraš z majonezo; tatarski biftek - to imajo vedno vsi radi; karpačo - zelo dober ribji ali mesni, ampak je zahtevna priprava, razen če narediš po receptu Jamieja Oliverja in malo popečeš biftek z vseh strani, pa ga na tanko narežeš, postrežeš hladno; gobice iz jajc in polovic paradižnikov; kraški pršut z melono; krožnik različnih sirov z jedrci orehov... Za toplo predjed lahko skuhaš gobovo juho iz vrečke, ki jo malo obogatiš s krompirjem in svežimi šampinjoni, pa še kakšen malo večji kos suhe gobe daš vmes, da zgleda bolj domače, na koncu potreseš s sesekljanim peteršiljem, zraven pa postrežeš kruhove skodelice, pa ne bo noben vedel, da je osnova iz vrečke. Za glavno jed je najlažje narediti kakšno pečenko v čebulni omaki, ker razen polivanja v pečici in na koncu rezanja, nimaš nekega velikega dela in packanja z njo. Zraven pašajo kruhovi cmoki ali pa rolada iz krompirjevega testa, v katero zaviješ kruhove drobtine popražene na maslu, za prilogo pa kakšna kremna špinača ali pa korenček z grahom v smetanovi omaki, ali pa že v čebulno omako daš malo gob - mešano sveže in suhe. Vse te jedi lahko pripraviš prej, edino pečenka se ti lahko peče še vmes, pa jo potem samo narežeš in skuhaš cmoke. Glede peciva - ker bodo vsi siti, lahko narediš malo drobnega peciva, lahko narediš kakšen lahek osvežilen desert - npr. zmrznjene gozdne sadeže skuhaš v malo limoninega soka in sladkorja, serviraš tople s kepico vaniljevega sladoleda, mislim pa, da nič ne zgrešiš z eno tako bogato silvestersko torto, ki je lahko navadna sadna, orehova ali čokoladna in jo samo izdatno okrasiš s kupčki smetane in ostružki čokolade ali kaj podobnega, da zgleda svečano. Glede peciva: splača se naredit kakšno božično štruco, ker dlje kot stoji, okusnejša je - v bistvu jo lahko spečeš že danes. Pecivo za v skrinjo (mogoče tu kaj najdeš): http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6781 matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. dec 2006 10:58

brkn83, poglejna zasebno pošto, sem ti tja nekaj poslala. Mamamia mamamia

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

10. dec 2006 21:03

mamamia res hvala za vse nasvete in informacije brkn83

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

10. dec 2006 21:19

ker seveda večerja ki jo pripraviš ni vse, me zanima kje bi lahko našla kakšne ideje kako okrasiti mizo za silvestrovo, da bo tako malo bolj slavnostna brkn83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. dec 2006 9:28

Glelde na barvo prta in krožnikov kupi tiste barvne kamenčke in jih razporedi po mizi, vmes nizke dišeče sveče, tu in tam smrekova vejica, ki jo posprejaš z zlato ali srebrno barvo, odvisno od drugih barva na mizi... MAmamia mamamia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

11. dec 2006 22:13

Hmmmm,,, zdaj sem pa resnično v dilemi....Ne vem namreč, kam naj se povabim na silvestrovo....K Matildi ali mamamii????? Uspešno kuho vam želim... LP juhica

Lucy  

član od: 7.2.2002

sporočila: 80

12. dec 2006 12:28

Mamamia lahko pošlješ še meni prosim? Hvala in lp.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. dec 2006 12:44

juhica101 je napisal/a:
Hmmmm,,, zdaj sem pa resnično v dilemi....Ne vem namreč, kam naj se povabim na silvestrovo....K Matildi ali mamamii????? Uspešno kuho vam želim... LP juhica
Če povem po pravici, si včasih prav želim, da bi kdo prišel na obisk, da bi mu lahko kaj dobrega skuhala. Pa moji prijatelji so tako raztreseni povsod in zaposleni, da nimajo časa pridet in se tako organizirat, da bi lahko prišli skupaj, ta drugi pa so taki, da je med njimi en tak, ki je samo pašto bolonese in ponavadi pico spečem, ko pride. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti