Ponovoletni meni

baron  

član od: 9.12.2006

sporočila: 1

tema odprta - 9. dec 2006 14:00 | ogledi: 3.771 | odgovori: 9

Dober dan vsem!

Imem problem in sicer takoj po novem letu (2. februar) moram pripraviti rojstnodnevni meni za okoli 25 oseb in ga seveda tudi izpeljati.

Zanima me, če ima kdo izmed vas kakršnokoli idejo za meni? Dobro bi bilo če bi vseboval tako zelenjavo kot tudi meso. 25 ljudi je ogromna številka zato tudi nebi smel biti nevem kako zakompliciran...

Najlepša hvala že vnaprej vsem za pomoč!

baron

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. dec 2006 14:59

po novem letu ponavadi paša sarma, pa razširi malo na to temo - lahko narediš vse jedi v tem stilu, bolj po domače, brez kompliciranja matilda

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

9. dec 2006 17:15

2. februar? verjetno si mislil/a januar? Drugač pa tkole: jaz sem mesec dni nazaj tudi pripravljala meni za roj. dan (moj in od mojega fanta) in sva povabila sorodnike, bilo nas je 12, kar je pol manj kot jih boš imel/a ti. Pripravila sem za predjed: sadno-zelenjavna nabodalca s pršutom (recept od mamemie v bazi) in kerkerje z namazi. Potem je bilo za glavno jed: paniran piščanec, melancane, bučke in gobice, mleto meso zavito v testo (nekakšna rulada) in pečenka. Za prilogo pa kuhana zelenjava, kruhovi cmoki, krompir s peteršiljem in gobova omaka. Za sladico sem naredila torto nutella z višnjami in tri vrste drobnega peciva (rafaello, Nušine rezine in skutine ledene kocke (vsi recepti iz baze). Sej so vsi vse pohvalili. Samo jaz sem se pa samo še sesedla in nisem imela prav nič od večera in družbe. Sej sem večino pripravila že prejšnji dan, samo veliko stvari moraš pa tudi tik pred zdajci in če nimaš pomoči (jaz je nisem imela) si potem čist izčrpan, da o živčnosti ne govorimo. Če mene vprašaš - nikoli več. Dam tistega jurja več in naročim kakšen catering, ali pa se zmeniš v bližnji gostilni - vse skupaj ti še toplo pripeljejo na pladnjih na dom in ti samo postaviš na mizo. Premisli. Lp Scorpy

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

11. dec 2006 10:50

Ker tudi pri nas praznujemo rojstne dneve takoj po novem letu, vsakokrat pripravimo kar nekaj pogostitev: za sorodnike, prijatelje, še ene prijatelje. Odvisno, kdaj se odločimo za pogostitev, ali takoj po praznikih ali to malo odložimo, sestavim jedilnike. Če povabimo najprej sorodnike, že v prvem tednu po praznikih, število je okrog 30, napravim večkrat kar kmečko pojedino. Goveja juha, svinjsko ali kakšno drugo pečenko (najraje purana), krvavice, pečenice, krompir, ajdove žgance, dušeno zelje in repo, fižol ali čičeriko. Če imam več časa še matevža ali zavitek iz listnega testa in kislega zelja. Vse daš v pečico in se samo peče. Za vegetarijance pa še sojin polpet in vsi so zadovoljni. Uspešno kuhanje želim, baron zvezdica55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2006 14:39

osvežilni prispevek: Pri nas 2. januarja že vsem iz nosa štrli meso, čokolada itd ... Je pa silno povpraševanje po naslednjem (kar ti priporočam za desert, neodvisno od tega, kaj boš servirala prej). Vitaminska bomba 3 ananasi 1 kg banan 1,5 kg rdečih grenivk 0,5 kg mandrin 3 papaje 1kg kivija sok dveh limon Ananase, banane, kivi, papajo narežeš na koščke. To zaliješ s sokom iz redčih grenivk (dobiš 1 liter tekočine) in limoninm sokom. Sadje je rumeno-oranžno-zeleno-rdeče barve, sok je tudi barvast in aromatičen in s količinami lahko narediš več kot 20 porcij sadne solate. Lahko daš tudi kakšen sladoled ali smetano, vendar, ni potrebno. Vendelina jr.

baron  

član od: 9.12.2006

sporočila: 1

11. dec 2006 18:40

Pozdrav! Hvala vsem za vaše odgovore za katere se Vam najlepše zahvaljujem! Izredno zanimiva se mi zdi ideja zvezdice55 na temo kmečke pojedine, o tem si želim izvedeti nekoliko več. Torej zvezdica55 kaj točno si naredila in kako? Kje si dobila recepte? Hvala za odgovor in vsem šeenkrat najlepša hvala za pomoč! Lep pozdrav vsem, baron baron

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

11. dec 2006 21:26

Kmečka pojedina sestoji iz: krvavic, pečenic, suhega mesa, zelja oziroma repe (lahko tudi oboje), krompir v kosih ,matevž , ajdovi žganci...... Lp kobra 1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. dec 2006 5:34

kobra 1 je napisal/a:
Kmečka pojedina sestoji iz: krvavic, pečenic, suhega mesa, zelja oziroma repe (lahko tudi oboje), krompir v kosih ,matevž , ajdovi žganci...... Lp kobra 1
a tako, da to še kdo je. Ko prebiram po forumu, sem dobil vtis, da sem jaz edini en čudak, ki je takšne stvari. ežoj

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. dec 2006 9:45

Ežoj nisi brez skrbi Kaj bi dala zdaj za eno tako malico, ali pa samo za krompirjeve žgance z ocvirki in pečenim jajčkom.

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

12. dec 2006 10:01

Pozdravljen baron, za te stvari skoraj ne potrebuješ receptov. Krvavice daj v pečico (jaz jih dam na peki papir), ne dodam nič maščobe in pečem na 160 -180 kakšno uro, nato še 10 min na polni temperaturi, da se zapečejo. Malo kasneje dodam še pečenice. Za svinjsko pečenko lahko kupiš že pripravljeno svinjino v mrežici, in jo v pečici samo zalivaš. Svinjsko pečenko lahko zamenjaš za kos purana ali piščanca in ga spečeš v pečici (v bazi je recept za pečeno puranje stegno - še ne znam prilepit in tudi za pečenega piščanca). Receptov za kislo zelje je kar nekaj, jaz nič ne kompliciram. Dam posodo, prilijem malo vode, dodam lovor, majeron, nekaj zrn popra, to se kuha do pol ure. Tudi kislo repo tako kuham, samo da dodam malo več vode. Proti koncu kuhanja pa naredim podmet iz kisle smetane in malo moke in to vmešam v repo, da je bolj tekoča. Skuhaj krompir v oblicah in ga ponudi na istem pladnju z zemlje in posuh z ocvirki, ali daj posebej ocvirke na mizo, da to naredi vsak sam. Ajdovi žganci so v bazi, jaz jih pripravljam na suho, po koroško iz kuharske knjige Slovenske narodne jedi (to je prava zakladnica takih domačih jedi). Zeljni zavitek pripravim iz listnega testa, ki ga zvaljam. Pripravim nadev: na maščobi pražim slanino in čebulo (slanino izpusti, če je kdo vegetarijanec), dodam kislo zelje (prej preverim kislost in po potrebi operem), malo popražim in poprašim z žličko moke ter dodam čisto malo paradižnikove mezge. Dodam začimbe: lovor, poper, sol, majeron, ter zalijem z vodo, samo toliko, da se ne prijemlje posode. Duši se 20 min.Ne sme biti pretekoče! Nadev se ohladi in posuje po testu, zvije in da v pečico za dobre pol ure. Nekaj podobnega je v bazi pod kmečki zavitek, vendar ga jaz delam že nekaj let tako kot sem opisala. Uspešno kuho in peko želim zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti