Speculaas piškoti

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

13. dec 2006 12:06

Nena-morje, hvala za trud in prevode Dva recepta za piškote speculaas sem že preizkusila. Ocena 5! Se priporočam o. naročam dva modelčka za speculaas - majhen mlin ca. 5 cm - 2 x 3,50 E. Za ostalo se zmenimo po zasebni pošti! Lp, burbonka

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

13. dec 2006 12:34

Joj, Dolores...si me pa našla...pojma nimam kakšen les je ??? Smrekov sigurno ni, ker so zelo težki. Bom skušala telefonirati in vprašati! Globina figuric pa je 4 do 5 mm.Ni nobena "rocket science" to izdelat, se mi zdi. Obstajata pa dva načina izdelave, strojna in ročna....no, o cenah ročne izdelave pa ne bi pisala.... lp Nena Nena-morje

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

13. dec 2006 12:52

Ja tako kot Nizozemske coklje. So ročno izdelane in strojno. Smo bili nekje pred Amsterdamon pri nekem gospodu, ki dela coklje še na roko. Smo imeli srečo. da smo ga našli kjer nas je GPS pustil na cedilu oziroma nas je peljal po zelo lokalni cestici. Tam pa zagledamo eno krasno malo vasico, kjer imajo prečudovito vaško prodajalno 1001 vrst sirov in gospo vprašamo, kje bi našli kakšnega, ki izdeluje coklje. Pogleda v telefonsli imenik za naslov gospoda, ki stanuje v bistvu 2-3 km stran in vpišemo v GPS ter krenemo. Ker smo imeli spet srečo, da je bil gospod ravno tisti dan doma nam je pokazar kako pripravlja in izdeluje coklje. So pa na Nizozemskem samo še trije ljudje, ki izdelujejo coklje ročno. Jasno tudi ročno narejeni coklji so 3-5 dražji, kot industrijsko narejeni. Mogoče so tudi modelčki iz vrbe ali lipe tako kot coklji. Pozdrav swarovski

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

13. dec 2006 12:57

Jaz bi rekla, da mora biti to lipov les, ker se da lepo rezljati. Moja umetnica bo poslikovnih predlogah izdelala nekaj prototipov, pa bomo videli, kako bo izpadlo. Ampak šele tam nekje januarja drugo leto. Ona sicer izdeluje modelčke za medene kruhke. Lp Dolores

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

13. dec 2006 12:58

Tudi jaz bi naročila mali mlin in Holandca . Lep pozdrav in najleša hvala za recepte Nena-morje. Kekse spečem konec tedna in sporočim rezultate. Romanad

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

13. dec 2006 13:24

Nena, tudi jaz se ti zahvaljujem. Rada pa bi povedala,da sem v Sparu videla že pripravljene začimbe za speculas piškote. Nisem pa jih kupila, ker še nisem imela receptov. Pa tudi ne vem, kakšna mešanica začimb je oziroma razmerje med njimi. Morda pa bi bilo za poskusit. Prazniki se bližajo z nadzvočno hitrostjo. Lep pozdrav vsem. Malčica

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

13. dec 2006 13:33

Malčica, če prebereš vse moje prevode za speculaas začimbe, vidiš, da se kar precej razlikujejo!!!Napiši mi kakšna je sestava teh iz Spara in ceno ter koliko jih je v embalaži, a boš? Da vidim če se sploh splača od tukaj pošiljati..... lp Nena Nena-morje

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. dec 2006 21:24

aki je napisal/a:
Sem se včeraj spomnila in probala delat speculaase s pomočjo plastičnih kalupov za mavčne modelčke, pa je nekaj ratalo. Ni sicer idealno, ampak z nekaj truda za silo. Bom pofotkala in pošljem. Vsekakor si bom za bodoče nabavila lesene kalupe. Aki
http://www.moj-album.com/uredi/aki1/6058375/ Odličen okus, tako da bom naročila modelčke, ker jih bom še večkrat pekla. Še enkrat hvala Nena Aki

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

14. dec 2006 22:46

Se pridružujem akijinemu mnenju, da so odličnega okusa. Všeč mi je, ker na koncu malo zapečejo - se mi zdi, da tega pri kupljenih nisem nikoli zasledila. Glede začimb pa po moje sploh ni problema, saj se posamezno začimbo da kupit in potem po Neninih receptih tudi zmešat. Marna Sporočilo je spremenil(a) Marna dne 14. dec 2006 22:52:05

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2006 2:02

Nena, ti si zakon! Mogoče bom nekoč imela dovolj časa, da se podstopim naredit kake take modelčke, hehe. Do takrat bojo pač malo prirejeni... Jaz mam spekulase tako rada, fantu pa kupljeni niso preveč všeč, upam, da mu domači bojo (po navadi je tako:), tak da je upanje) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti