Speculaas piškoti

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

11. dec 2009 19:36

Naj mi kdo razloži .Ali se te modelčke potisne na zvaljano maso, najbrž bolj na debelo zvaljano , da se poznajo obrisi, ali kako?  Si ne znam čisto predstavljati, ker nima modelček roba, se jih ne izrezuje ampak nekako drugače.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. dec 2009 19:43

Po moje nabašeš noter in potem rukneš ven - so pa res malce neposrečeni, po moje, ker so oblike hkrati tudi piškoti - problem se verjetno pojavi pri tanjših delih - npr. žarki sonca, metuljeve tipalke, itd. Tisti modelčki, original za speculaase (glej dragičkino sliko) so, kar se tega tiče, mnogo boljši.

http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=39kbjwtdtaso1y

lp

cervus

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

24. nov 2010 22:09

Piškoti so fenomenalni! Naredila sem jih po 1. receptu in po tistem iz mlina. Vzela sem kar mešanico začimb, katero sem naredila za medenjake. Ko mi jih bo zmanjkalo jih zmešam po tvojih navodilih. Nisem si mislila, da je možno narediti takšne speculaas kot jih dobiš v trgovini. Hvala za odličen receptGa že več ne dam:).
sinicka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

19. dec 2011 21:20

Danes sem jih pekla po tistem receptu z mlina, ki je napisan na drugi strani teme. Uprabila sem pa začimbe za medenjake, ki sem jim dodala še malo kardamona in pa ingverja. Okus je super. 

V Kreku sem si že nekaj časa nazaj nabavila takle modelček:

http://www.trgovina.krek.si/Trgovina/582-Leseni-modeli-za , pač enega za probo. 

Sem si predstavljala, da bom ven lahko dobila čisto lepo planiko, pa ni bilo čisto tako. Mogoče bi morala biti malo globje izdolbljena v les, da bi se lahko testo recimo lepo odrezalo. Obrezati jo je zaradi oblike vsako posebaj nemogoče. Tako sem naredila pravokotnike, na katerih se planika sicer vidi, ampak ne tako lepo, kot sem želela.

(No fino, pravkar pohvala za okus  )

Zdaj bi pa rada še kakšno vašo novo izkušnjo z lesenimi modelčki (tehle 24 strani sem več ali manj predelala). Pa tiste, ki imate valjar za speculaase, kako se ta obnese. Sem si jih pač zapičila v glavo, pa jih bom delala toliko časa, da mi uspejo, kot želim.

Ja, saj slikco današnjih bi nalimala, pa mi je en grizli  načel kabel (bo pač treba malo bolj začet pospravljat), pa ne morem dat slike iz fotoaparata na računalnik.

Nena

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

19. dec 2011 21:43

Jaz jih delam z valjčkom in modelom, s katerim jih potem odrežem. Iz mojih izkušenj lahko rečem, da je precej odvisno od moke (mora biti ostra, še boljše pa je, če je tip še več kot 500 - zaradi lepka se potem obdrži tudi oblika). 

Zimt

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. dec 2011 6:50

Hvala, Zimt. Bom danes naredila z ostro moko, pa recimo po prvem receptu. Z rezanjem iz modelčka sem namreč imela dodatne probleme, ker so bili v testu zdrobljeni mandeljni.

Nena

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

20. dec 2011 7:49

Nb, valjar za aspekulase se meni obnese bolje, kot modelčki, najprej testo razvaljam z navadnim valjarjem, nato pa čez "potegnem" še s tem za speculaase (pomokanim), potem pa samo enostavno razrežem po črticah.

EvaLuna

kuharca87  

član od: 27.12.2007

sporočila: 51

20. dec 2011 16:31

nb, sama z modelčki za speculaas (še) nimam izkušenj, preden se jih lotim, pa sem si ogledala kar videoposnetke na youtube-u. Če se da s tolikšnim modelom, z manjšimi ne bi smelo biti težav. Haha, dokler ne poizkusim sama, je lahko govoriti, kajne?

kuharca87

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti