Zelenjavne zloženke in ostale priloge

neznan uporabnik

tema odprta - 18. jan 2002 14:04 | ogledi: 6.033 | odgovori: 1

Pozdravljeni,

ker že dolgo s te strani nisem "snela" nobenega konkretnega recepta, bi vas prosila, če imate kakšne preproste ideje za zelenjavne priloge, predvsem mešane, npr zloženke.

Kot sem že enkrat omenila, sem pred kratkim naredila Loparnico (recept iz kul.slo) - to je nekakšna zloženka razne zelenjave, vmes plasti palačink in pečeno v pečici.

Zanima me še kakšen izviren recept. Predvsem si želim receptov glede špinače, korenčka, morda krompirja, graha (te sestavine imam namreč doma).

Glede cvetače pa ste že vse izčrpali in sem vam hvaležna za toliko idej, ki sem jih sprintala s tega foruma.

Tudi o musaki iz krompirja in mesa ste že veliko pisali, pa vendar, a ste mogoče z domišljijo napolnjeni, torej, kako naj še eksperimentiram s krompirjem v pečici.

Če pa imate kakšne druge recepte, jih kar posredujte. Zanima me recimo tudi, kam s skuto, imamo jo preveč. Večkrat naredimo palačinke s skuto, pa skutni štrudelj in ostala peciva, a v loparnici se lepo prilega...

Še to, ko smo že tukaj, kam npr s prevelikimi količinami skuhanih testenin (pri nas jih največkrat potem vmešamo kar v neko mešano mineštrico. Enkrat sem ene velike testenine dala v pekač po plasteh, vmes pa nekakšno maso iz mesa, na vrhu preliv iz bešamela. Bilo je zelo okusno, le da ni bilo kompaktno in se je razsipala.

Uf, kako sem zahtevna, pa še petek je

Pričakujem vaše prijazne odgovore.

larisa

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

18. jan 2002 16:38

Imate skuto, korenje in špinačo-enkratno za pripravo zelenjavnih štrukljev. Testo naredite kot ponavadi ali pa ga kupite..po želji. Eno plast testa namažite z maščobo( olje a ne pretiravajte) na testo naložite nadev iz skute ( pripravite ga čisto navadno- kot kadar delate slane štruklje), na ta nadev pa namažite nadev iz korenja( skuhajte korenje, ga spasirajte, solite in vmešajte jajce) in čez to naložite nov list testa, ga pomažete z maščobo, potresete s skutnim nadevom in na ta nadev namažete špinačo( skuhano špinačo spasirajte, solite, dodajte jajce). Štrukelj trdo povijte skuhajte nad soparo ali v slani vodi. Ko boste štrukelj razrezali boste dobili zanimiv mavrični nadev in vaše kosilo bo res "gala"! Stvar je preprosta, upam da nisem preveč komplicirala pri pisanju, in tako boste uporabili vse sestavine, ki jih imate doma dovolj! Če vam ostajajo makaroni, so najboljši v solati. Če želite dodajte meso ( pri nas ponavadi govedino iz juhe, ker vedno ostaja), čebulo, papriko, kumarice, dodajte majonezo in kislo smetano, pa sir naribajte vmes in to bo to! Lep pozdravček! Anča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti