Kaj s kokosovim orehom?

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

tema odprta - 8. dec 2006 15:13 | ogledi: 5.971 | odgovori: 12

Danes sem v Mercatorju kupila kokosov oreh (imajo jih po ugodni ceni 129sit) in sem želela pripraviti kakšno sladico iz njega. Sedaj ko iščem recepte, ki bi vsebovali kokosov oreh, pa ne najdem nobenega. Ima kdo kakšno idejo ali recept kako ga porabiti?

muffin

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. dec 2006 15:19

Lahko ga nastrgaš in je precej boljši kakor kokosova moka,le malo več ga daj,ker je moker.Uporabiš ga po receptih,ki vsebujejo k. moko.Mleko dodaj v pecivo namesto mleka. ati zlati

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. dec 2006 15:28

Meni je tekočina iz kokosovega oreha (ki ni mleko, to se dela tako, da se kokosovo meso obdela po posebnem postopku) preveč sladka, zato jo raje kot za pecivo uporabim za kak dober koktajl. Drži pa kot pribito, kar pravi ati zlati, da je nastrgan kokos nekaj povsem drugega od kokosove moke v vrečkah....sploh če delaš kakšno torto, ni primerjave v aromi. Mamamia mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. dec 2006 15:34

Moji otroci in žena,ga takoj popijejo,ko oreh predrem"mleko=prozorna tekočina".Če še nisi delala z orehom te čaka še nepozabna dogodivščina pri .....Ko bo oreh nastrgan nam pa povej kako je šlo. ati zlati Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 08. dec 2006 15:44:30

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

8. dec 2006 16:19

Na tole temo: Po nekaj "tezkih" poskusih, kako priti do kokosevega (mesa), ki so vkljucevali vse od vrtanja lukenj z "bor masino", zaganja z zago za les, tolcenja po njem z najvecjim hisnim kladivom (ali macolo), ob vsem tem pa nenehnim strahom, da bi vmes prisel se kaksen prst, sem izumila svoj patent: kokosov oreh dam v primez (kako se ze temu rece po domace: sravfstok ali kaj podobnega), nato pa pocasi "privijam" oz. ga stiskam dokler se lupina preprosto ne vda in poci. Se prej spodaj nastavim povinilasto vrecko ali posodico kamor odtece tekocina (ki ni mleko!) in tako je stvar v parih sekundah gotova. Pri tem se velikokrat celo zgodi, da tudi samo meso na vecih mestih odstopi od lupine in je s tem prihranjeno se kasnejse "dolbljenje" oz. izrezovanje le tega. Ko pa smo enkrat ze "pocili" oreh in prisli vsaj do dveh kosov, pa se da na isti nacin "stisnit" se tiste in tako dobiti se manjse dele, ki so potem se lazji za "obdelavo". No, tako se sama lotim tega "oreha". Kar pa se tice tistega kasneje, pa se strinjam z ze prej omenjenim, druga varjanta pa je, da se vsebina "pohrusta" kar tako, ker je, ce seveda naletis na ravno prav zrel in pravilno skladiscen sadez (vcasih naletis tudi na prav neokusno "skisanega" in smrdljivega) prava poslastica oz. nadomestilo za hrustanje drugih oresckov kot so pistacije, lesniki itd. No, upam da bo tole komu v pomoc, vsekakor pa pri "raztelesenju" rjave krogle pazite na prste! pozdravcek, Teja teja-kit.

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

8. dec 2006 16:30

teja-kit, dobra ideja! Jo bom sigurno kdaj sprobala. Mi smo pred leti kupili kokosov oreh in smo ga po nekaj poizkusih z vrtanjem in ne vem čem vse, kasneje "ubili", tako da smo ga z vso močjo vrgli ob betonska tla. Ampak smo žal s tem izgubili tekočino... "Meso" pa je slastno!!! Marna

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. dec 2006 17:00

ati zlati je napisal/a:
Če še nisi delala z orehom te čaka še nepozabna dogodivščina pri .....Ko bo oreh nastrgan nam pa povej kako je šlo. ati zlati
Če dogodivščina OK uspe, pa je lahko lupina zelo lep svečnik oz. podstavek za čajno svečko. Res lepo, pa baje tista vlakna (laski) tudi ne gorijo. In, če prej mleko odliješ (zvrtaj luknjico v tista dva učka na orehu), ti bo šlo delo dosti lepše od rok...hitreje poči. Ognjič

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. dec 2006 18:06

Teja - kit Muffin si prikrajšala za veliko"kuharsko" izkušnjo.Sedaj ko ni več "skrivnosti"pa vam bom zaupal še svoj sistem.Vzamem odpirač za buteljke in izvrtam luknjo v oreh.Oreh obrnem na kozarec in mleko počasi izteče ven,nato ga spuščam na beton z višine,najprej 2m,nato 2,5m,3m,3,5m,4m.Višje še ni bilo potrebno iti nikoli,meso,pa tudi lepo odstopi od lupine. ati zlati

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. dec 2006 18:44

Tudi jaz ga navrtam z odpiračem, pol pa noter slamico in lapo popiti. Ta metanje ob tla pa sem se sladko nasmejala. Mi ga kar z macolo lepo po glavi, da se zlomi, zdrobi ali poči in potem veselo na delo, dolbenje. Ga pojemo kar tako, kot prigrizek. Za peciva pa raje uporabim kuplenega, v vrečki. Kyara

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

8. dec 2006 20:13

Pa sem ga uspela spraviti narazen... Teja-kit hvala za nasvet - po tvojem nasvetu je bil namreč takoj v koščkih, tekočino sem pa prestregla v posodo, vendar se mi ni zdela okusna. Ati zlati tudi tvoja ideja se mi zdi briljantna, vendar ga žal nimam možnosti metati na tla s 4 metrov. Zdaj grem pa poiskat še kakšen recept s kokosom. muffin

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

12. dec 2006 17:13

Kokos naj bi imel šibko točko - to so tri luknice na enem izmed polov (je treba malo poizkati), ki so mehke in jih baje (še nisem testiral) z lahkoto predremo, nato pa odteče mleko. Hja kupovanje kokosa v supermarketih - majhen nasvet: Tisti kokos, ki ropota, ko ga stresete se je že posušil in ni užiten. Nato pa uporaba univerzalnega orodja - kladivo, hammer ali macola - po želji in navdušenju, tudi z velikim kamnom gre, seveda se boste prej dobro utrudili, poškodovali ali pri tem uničili kakšen kuhinjski pripomoček! Je pa vsekakor to zabava za vso družino in prijatelje. MP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti