3 kg težak zobatec

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 8. dec 2006 14:40 | ogledi: 6.131 | odgovori: 5

Nujno rabim vašo pomoč. Za darilo smo dobili 3 kg težkega sveže ulovljenega zobatca. V zahvalo bom te prijatelje povabila na morsko pojedino. Že večkrat sem delala zobatca v pečici, vendar ne tako velikega. Prosim, naj mi kdo pove, koliko časa naj ga pečem v pečici?

Hvala že v naprej.

JORDI

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. dec 2006 15:09

Bi ga nekrat za spremembo naredila v soli? KOliko časa ga peči v pečici je težko reči, ampak ker imaš izkušnje, bo najbolje, da se ravnaš "od oka", saj boš znala oceniti, kdaj je prav pečen. Če ti bo kaj v pomoč - enkrat smo peklli velike brancine v pečici - na pekač sem naložila najprej zelenjavo (čebullo, česen, papriko), potem na tanke rezine narezan krompir, potresla z začimbami, med katerimi je prevladoval rožmarin, zalila z malo belega vina in olivnega olja, malo posolila. Brancine sem na olivnem olju opekla le z ene strani kar v ponvi, jih potem s pečeno stranjo položila na krompir v pekaču in spekla v pečici potem do konca. Pojedina, ti rečem. Mamamia mamamia

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

8. dec 2006 15:19

Upam, da bo šlo in se ne bom blamirala JORDI

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. dec 2006 15:44

Ribo izmeri na najdebelejsem delu. Za vsaka 2.5 cm debeline ribe je potrebnih priblizno 10 minut peke pri priblizno 200 stopinjah. Ta metoda deluje pri vecini rib, dodatno pa lahko preveris se tako, da v ribo na najdebelejsem delu priblizno takrat, ko bi morala biti pecena, zapicis zobotrebec. Ce zacne lepo "razpadati" na znacilne kose, potem je pecena. Pri talo veliki ribi ne bi bilo slabo, ce bi jo med peko tudi malo pokrila s folijo (z mat delom folije navzgor), ki jo vsake toliko poskropis z vodo. Na koncu pa jo se odkrito dokoncaj pod zarom, da se lepo zapece. Ali pa jo, kot pravi mamamia, najprej popeci. Jaz bi jo tudi malo zarezala. Upam, da bo uspelo! fresh

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

9. dec 2006 11:41

Hvala za pomoč. Se javim jutri, kako je uspelo. JORDI

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

10. dec 2006 10:37

Ribo sem pekla 2 uri. Na začetku na 200 stopinj, zadnje pol ure pa na 170 stopinj. Bila je izvrstna. JORDI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti