Šivalni stroj - kakšen

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 8. dec 2006 8:36 | ogledi: 5.081 | odgovori: 19

Dobila sem pošto od vseh dobrih [abozicek], da sem bila tako zelo pridna in bom dobila šivalni stroj. Ki pa si ga moram sama izbrati. Pa smo tam[zmesan] Ne rabim nobene posebne umetnine, rabim ga za robljenje, flikanje, krajšanje hlač, pojma nimam, kaj je to overlock šiv. In pa glede na to, da bo darilo, da ne bodo ti možje obubožali, sem pa sam pripravljena še kaj primakniti. V Merkurju sem že nekaj gledala, imajo celo take za 30 tisoč SIT. Kar mi je malo sumljivo - a ni malce prepoceni?

http://nakup.merkur.si/izdelek.asp?id=010210&izdelek

http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/izdelek.asp%3F

Doma ima mama še Bagat Slavica stroj, drugače imam pa še tisto staro Singerco na nožni pogon, sem jo podedovala od stare mame. Nekaj sem gledala že tu na forumu.

http://kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4271

Loni Makaroni [rozica]

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

8. dec 2006 8:43

Jaz nimam šivalnega stroja, ker imam tasta v spodnjem štuku, ki je krojač in mi čez zimo ali v deževnem vremenu z veseljem kaj zašije in sešije, predvsem za otroke. Glede na to, da on veliko šiva in ko je sam kupoval nov šivalni stroj, tudi ni dal velik, ker te stvari, ki jih rabimo samo občasno, niso več tako drage. Mislim, da ta od Merkurja ne bi bil slab, overlock pa se uporablja, če se ne motim, za robljenje, da se ne trenajo tkanine. Jaz na tvojem mestu bi kar izkoristila te dobrotnike. Lep dan še naprej. Malčica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. dec 2006 9:43

Če boš rabila samo za zarobit, je tud tist za 30000 dober. Če pa boš šivala kaj za oblečt, se ti pa bolj splača kupit kaj kvalitetnega - npr. od Elne, Singer... Elna ima trgovino v Ljubljani, drugače pa prodaja še Rigo Komen (se mi zdi da Brother). Stane pa en tak od Elne - osnoven okoli 100.000 sit, mogoče tudi kaj ceneje v akciji. matilda

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

8. dec 2006 9:58

Saj pa je ta v linku (za 30.000) od Elne!! smrketa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. dec 2006 10:23

Temu od Elne za 30000 SIT nič ne manjka, pa še 10 ur tečaja zraven dobiš. Mi smo mami lani kupili novo Toyoto, cena je bila tudi nekje tam kot ta. Prej je imela singerico, pa je izdihnila. Ja, je bil prejšni boljši, samo, danes je že vse delano tako, tako, ali pa grdo drago. Za občasno uporabo ti bo gotovo dobro služil. LP

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

8. dec 2006 10:25

Prav takega iz Merkurja za 30.000 sit sem letos kupila hčerki za šivalni tečaj. Če ga boš rabila samo za domačo uporabo (robljenje, flikanje, krajšanje,..) bo ta kar pravi. Moja hčerka si še kaj novega sešije in je zadovoljna z njim. stara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. dec 2006 10:25

Sem amapter v šivanju zadnjih petintrideset let. Torej: overloka( entlarice) ne potrebuješ. Potrebuješ navadni stroj, najbrž takega za na mizo, v kovčku. Večina, ampak res večina , strojem NE omogoča brezskrbnega robljenja kavbojk, kjer je veliko plasti. Eden takih je Elnin, ki pa stane okrog 160.000 sit in je škoda denarja. Svetovala bi ti enostavni stroj, ki ima ravni šiv, cikcak šiv, pa še kak dodatek. Glej, da ne bo prevč majčem in plastičen. Predlagam tudi rokavnik, je dobrodošel predvsem za manj izkušene. Glede na moje izkušnje svetujem firmo Elna , od tam je moj overlok in tam je moj bodoči,. Pred leti sem naredila raziskavo trga. Glede na izkušnje uporabnika, bi jaz stroj kupila v trgovini, ki je za to specializirana in ne po katalogu, oz. tam, kjer prodajajo marsikaj. Stroj te bo najbrž držal do konca življenja, dobri možje so radodarni, zato si privošči dobro kvaliteto. Jaz imam že tretjega ( prvi je bil na nogice, drugi je padel z mize, obstoječi pa za moje potrebe šivanja ( gumbnice, zadrge, debele plasti pri hlačah) ne zadostuje. Ampak tisti, ki ga osvajam, tisti pa je ..... frina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. dec 2006 10:35

čakaj zdaj, a ti govoriš o šivalnem stroju ali o kakem mojstru Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. dec 2006 11:08

Jaz imam od Elne (star najmanj deset let, je takrat stal 56.000 sit), je kar ok, dokler ne prideš do kakšnega debelejšega roba, ko noče potegnit čez in moram reči, da mi kar živce para. Sem si pa lani kupila še overlok in zdaj mi zašito na navaden stroj ne bi bilo več dobro - zgleda v redu, kvaliteta šiva je vredu, sploh za raztegljive materiale in pa veliko hitreje se zašije. Se razvadiš, ni kaj. Pa še to, kolegica ga je kupila v Neckermanu ali Quelleju za trideset tisoč, pa se ji je kmalu nekaj polomilo. Pri teh stvareh je tako, ali imaš srečo in ti bo služil sto let, ali pa se ti bo že pri drugem šivanju pokvaril in ga ne bo noben servis več spravil v red. matilda

neznan uporabnik

8. dec 2006 11:39

Sama imam stroj ki je star čez 40 let in ga ni čez tega, ko gre za robljenje kavbojk ali močnejših materialov, saj gre čez vse - mož pravi kot tank na ruski fronti. Imam tudi Singer šivalni stroj, ki ima več možnosti za vezenje in okraševanje z raznimi okrasnimi šivi. Stroj je zelo občutljiv, tako da imam kar malo rešpekta pred njim in imam še najraje starega Če stroj uporabljaš samo za normalno gospodinjstvo ne potrebuješ vseh tistih možnosti za vezenje..., zato kupi bolj enostavnega - važno je da ima ravni šiv, cik-cak, mogoče posebno tačko za gumbnice in šivanje zadrg, možnost šivanja raztegljivih materialov (poseben šiv), rokavnik in najbrž je to vse. Če pa misliš šivati več, predvsem raztegljivih materialov si je dobro omisliti overlock stroj. Vendar pa tudi v tem primeru rabiš tudi normalen šivlni stroj, saj se na overlocku ne da šivati vsega (npr. zadrg, gumbnic....) l.p. Tedi tedi

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. dec 2006 12:14

Pravkar sem dobila reklamo od Akvonija - "Šivalni stroj Elna Fashion 1P, kovinsko ogrodje, enostaven za uporabo, zelo uporabni šivi, 2 leti garancije" - 29.990,00. Aja, pa še 10 urni tečaj šivanja ti podarijo zraven. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti