Brskalnik ali kaj drugega

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 7. dec 2006 13:06 | ogledi: 2.270 | odgovori: 44

Pozdravljeni

Na tem forumu velikokrat zasledim, da nekdo nekaj vpraša in sljekoprej se najde vsaj nekaj prijaznih forumašev, ki posredujejo več linkov (ne enega do dva, nekateri se celo tako potrudijo, da naredijo cel seznam). Prijaznost je v redu in premalo jo je v življenju, ampak morda bi pa vendarle veljalo ob tem razmisliti o naslednjem:

Življenje zahteva, da izbiramo informacije, predpogoj za izbiro pa je, da jih znamo najti. Neodvisno od tega, kar počnemo v realnem življenju: ali pišemo seminarsko ali smo akademiki, ali moramo stvari zložiti skupaj za službene potrebe, ali se moramo odločati o nakupu nepremičnin, ali imamo kakšno vprašanje v zvezi z zdravstvom...bolje je, če znamo sami najti. In se mi zdi, da mi boste polnoletni ljubitelji kuhanja in ljubitelji življenja pritrdili, v tem, da je življenje mnogo lepše in da se počutimo mnogo bolj samozavestni, če smo sami prebili kakšne informacijske orehe in smo se na temelju tega tudi odločali, kot pa bi bilo, če bi zadevo prepisali (oziroma se kako drugače našlepali do rešitve). Ker, začne se s prepisovanjem domačega branja, nadaljuje se s ponavljanjem misli tega ali onega mnenjskega vodje, lastno mnenje se pa ne ustvarja. Oseba, ki tako začne se razvije v tole: tam nekje pri 45-ih nima kakšnega izdelanega mnenja o stvareh, nesamozavestna je, boji se za službo, življenje ga/jo premetava gor in dol, o nobeni stvari se ne izjasni, ne da bi poprej povprašal/a še koga, še jogurta ne zna kupiti, ne da ne bi zadeve prediskuitiral/a s celo familijo.....Pogljete okoli sebe. Ali vidite, koliko je takih ljudi? Ogromno. Želite to postati? Želite, da bi bili taki vaši otroci čez nekaj desetletij?

Včasih smo vire sikali po knjinicah. Zdaj jih iščemo po knjižnicah in na spletu. S tem, da se to zadnje včasih sprofanira do te mere, da se išče človeka, ki bo našel vire, jih oblikoval v seznam in potem bo stvar rešena. Tisti, ki znate najti vire, ko boste drugič sestavljali seznam virov, malo premislite, če s tem res delate dobro delo ali pa preprosto delate nekaj, kar že itak znate in se zaradi tega nekdo drug te iste veščine ne bo naučil. Tisti pa, ki ob vsakem vprašanju, ki se vam postavi in ne nanj ne najdete odgovora v petih minutah - dajte še malo razmišlati - ni treba takoj vprašati na KulSlo, tudi vaje iz guglanja in jahujanja so zelo koristne za življenje - zlasti, če jih sami izvajate.

Vendelina jr.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. dec 2006 13:15

Dobro povedano... Opažam (nima to zdaj veze prav s Kulinarika.net) da se mladi danes nič več ne potrudijo. Tako je v službah, ki delajo z ljudmi, tako je na velini forumov. Pride, pove kaj bi rad, pa najdi. In če takoj ni postrežen/ni zadovoljen s ponujenim, se pa čudi, kakšna neolika je zdaj to... To se verjetno začne že v šoli, ko starši vse naredijo za otroka, ki je tako preobremenjen, potem pa se to zavleče tudi v odraslost. Sicer pa to sodi v to družbo, ko so parkirna mesta pred nakupovalnim centrom vsa zasedena, 50m stran je pa vse prazno, ker se nikomur ne ljubi tako dolgo hoditi. Mi smo vsi preveč razvajeni, bi rekel. Eni malo bolj, eni malo manj, ampak časi ko se je komu še dalo samoiniciativno kaj narediti /poiskati, so očitno mimo. Je pa na kulinarika.net veliko prijaznih ljudi, ki vsakemu, ki se prijavi in vpraša za recept, prijazno zlistajo 20 naslovov z linki. Smo pa že doživeli, da tisti, ki pa svetuje, naj sam kaj poišče, je bil pa nadrt nazaj. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. dec 2006 13:34

vendelina jr. ti to znaš tako lepo povedat. Se mi je že zgodilo, ko je ena tako neki spraševala, da sem jaz pripomnil neki v stilu: če ti kaj pride na misel ni treba nič iskat, takoj za računalmik in na kulinariko vprašat. Pol so me pa nadrli........ Pa zares, kako kupiš jogurt? Sam na pol se hecam, ko je toliko vrst in pakiranj, etiket, pa jaz še pridem brez očal, pa ti najdi navadnega z 3,2% maščobe. ežoj

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. dec 2006 13:38

A so še sploh navadni jogurti? Taki ki niso low fat pa low holesterol pa low milk pa ne vem kaj. Ki so dobri in niso zgolj v poslikani embalaži? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. dec 2006 13:43

Fanta, mislila sem tisto, ko se pol familije v hipermarketu ustavi pred hladilnikom in potem žena in mati vpraša pater familiasa "a nej kupm jogurt" in potem gre patru familiasu vprašanje fino na jetra, ampak vseeno sodeluje v tej jako tvorni diskusiji in potem naslednjih 5 minut stojita in razrešujeta dilemo:sadni ali navadni....Low fat je že napredni nivo...:9 Vendelina jr.

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

7. dec 2006 13:44

jernej je napisal/a:
Je pa na kulinarika.net veliko prijaznih ljudi, ki vsakemu, ki se prijavi in vpraša za recept, prijazno zlistajo 20 naslovov z linki. Smo pa že doživeli, da tisti, ki pa svetuje, naj sam kaj poišče, je bil pa nadrt nazaj. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Res je! jankica

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

7. dec 2006 14:52

Vendar, če se že gremo tako na veliko opevano demokracijo, ima vsak pravico vprašat kar želi. Drugi pa imajo pravico, da odgovorijo ali ne. Razpravljat o tem, kako bi kdo moral sam kaj poiskati in kako je to "slabo", predvsem zanj, če se nekomu nekaj poišče in s tem pomaga, se mi zdi brezpredmetno, celo žaljivo do tisih, ki sprašujejo. Kam pa bomo prišli, če bomo ob vsaki svoji prijaznosti do drugega najprej pomislili na to, da smo morda izkoriščani? Ljudje smo različni in dobro je tako in naj ostane še naprej. Svet bo veliko lepši, ko bomo vsi tako prijazni drug do drugega, brez kakšne zle misli! Hvala vsem, ki se hitro in prijazno odzovete na razna povpraševanja pa tudi tistim, ki so strpni ob prebiranju velikih ali malih, pomembnih ali nepomembnih vprašanj. Prijazen dan želim vsem zvezdica55

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. dec 2006 15:12

Zvezdica: Jaz sem v bistvu govoril o nečem drugem, ne o prijaznosti do drugih... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

7. dec 2006 15:13

Menim, da ne gre le za lagodnost tistih, ki želijo pomoč pri iskanju receptov. Če nimajo Pluska, jih teže najdejo! To pa je že druga dimenzija, o kateri bi tudi veljalo razmisliti, kajne? Nekomu prav gotovo bolj pomagamo s svojo darežljivostjo kot drugemu! Je to prav? LP! Nelly

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. dec 2006 15:21

Ker je tole vandelinino pisanje verjetno letelo tudi name, ki velikokrat poiščem kakšne linke se moram malo oglasiti. Ali ste mogoče pomislili, da mogoče pa nekdo ne zna poiskati sam na spletu. Jaz naprimer uporabljam internet šele kakšne 3 leta prej pa nisem imela pojma o pojmu, pa sem se tudi tako, da mi je kdo kaj poiskal marsikaj naučila. Vsi pač nismo in niso tako zverzirani, da bi vse obvladali. Nekatere pa res vse moti. Sicer pa kako nekaterim rata iz vsake malenkosti narediti znanost pa mi tudi ni jasno. jade

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

7. dec 2006 15:36

jade! Jernej, oglasila sem se na pisanje Vendeline jr. zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti